KRRiT karze Radio Maryja. "Bat, nagonka, protest, agresja, złość"

20 tysięcy złotych - taką karę za emisję ukrytych reklam nałożyła na Radio Maryja KRRiT. - To jest protest, agresja, złość na to, że Ojciec Święty opowiedział się za Radiem Maryja i Telewizją Trwam - ocenia była spikerka Radia, obecnie posłanka Prawa i Sprawiedliwości Anna Sobecka.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła na radia ojca Tadeusza Rydzyka karę za emisję ukrytych reklam, czyli łamanie przepisów ustawy o radiofonii i telewizji. Z oburzenia nie posiada się Anna Sobecka, która zwraca uwagę na opieszałość KRRiT - reklamy zostały wyemitowane na początku grudnia.

"Zmierzają do zlikwidowania Radia Maryja"

- Powoli mielą młyny w tej Krajowej Radzie. Ja nie wiem, za co wobec tego ci ludzie biorą tam pieniądze. Tam się nie pracuje, tylko czyha na nadawcę - mówi posłanka PiS.

Podobnego zdania jest Beata Kempa z Solidarnej Polski, która uważa, że Jan Dworak skrzętnie wykorzystał sytuację do "wzięcia bata i uderzenia ponownie" w Radio Maryja. - To kolejny akt nagonki. Myślę, że jest to szerzej zakrojona akcja zmierzająca w takim kierunku, aby karać, eliminować, a w rezultacie zlikwidować Radio Maryja - mówi Kempa.

"To żadne Bóg wie jakie prześladowanie"

Posłowie PO apelują tymczasem, żeby ostudzić te emocje. - Co prawda dostępne są badania, że to są najlepsze media, jeżeli chodzi o sprzedaż produktów w grupie powyżej pewnego wieku, ale ani nie należy mówić, że Radio Maryja nagminnie łamie zakaz reklamy, bo nie łamie, ani nie należy mówić, że ta kara jest jakimś Bóg wie jakim prześladowaniem - mówi Jan Filip Libicki z Platformy Obywatelskiej.

Rada uznała, że audycje Radia Maryja zawierały ukryte reklamy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, "Naszego Dziennika", starterów sieci komórkowej W Naszej Rodzinie oraz SKOK Stefczyka. Kara nałożona na Radio Maryja wyniosła 20 tysięcy złotych. Górna granica kary w tym przypadku mogła wynieść nawet ponad 241 tys. zł.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
KRRiT karze Radio Maryja. "Bat, nagonka, protest, agresja, złość"
Zaloguj się
 • ciemnyludd

  Oceniono 32 razy 30

  STANDARDOWY WRZASK "pobożnych patriotów" o kasę... Poprzednio o 5000 zł a teraz o 20 000 zł.... Pewnie jak poprzednio zrobią zrzutkę na biednego Rydzyka, który nie ma kasy na zapłacenie kary, ale na utrzymanie TV TRWAM kasę będzie miał ... i nie chodzi tu o 20 tys złotych... Problem nie polega na tym że pan Rydzyk NIE MA KASY, ale problem polega na tym że nie chce ujawnić ILE MA tej kasy, a najważniejsze SKĄD JĄ MA... Stocznia się kłania
  ale najpewniej NIE TYLKO...

 • aldisek

  Oceniono 33 razy 29

  TVN-owi 200 tys, Rydzykowi 20 tys. Czemu nie odwrotnie? Czy temu hochsztaplerowi wolno więcej?

 • skynet1234

  Oceniono 31 razy 29

  Na stronie (troszkę wyżej) jest info o karze 200 tys zł dla TVN i tam raczej cisza wśród polityków w tym temacie. Ciekawe dlaczego hmm... Pani Sobecka - może Pani wyłoży 200 tys dla TVN?!

 • krukpl

  Oceniono 28 razy 26

  oni ciągle ich traktują ulgowo normalnie takie numery co trwam i Maryjka wyprawiają w innych stacjach by nie przeszły a kary by dostali wielokrotnie większe no ale trzeba krzyczeć że jest się prześladowanym

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 25 razy 23

  "To jest protest, agresja, złość na to, że Ojciec Święty opowiedział się za Radiem Maryja i Telewizją
  Trwam - ocenia była spikerka Radia" furia katotalibów, że ktoś egzekwuje przepisy prawa.
  Ośmiela się pokazać złodziejom, że są jakieś granice. Co ma papież, nawet największy obrońca
  pedofilów do przestrzegania elementarnych zasad współżycia w Państwie. 221 tys. w kapsie tylko
  dla tego, że kościół i jego czynownicy jest lepiej traktowani niż inni.
  I jeszcze pojawia się komunikat, że Prezydent tego kraju zaprasza faceta nawołującego do buntu
  w imię UWAGA! walki o wolność słowa. S k a n d a l!

 • qbba77

  Oceniono 12 razy 12

  alleluja i do banku:)

 • neumarkt

  Oceniono 9 razy 9

  Ale to urocza para! Serce się raduje! Jeżeli Ich koncepcje urządzenia świata w 21 wieku, są równie urokliwe, no to.... zgroza!

 • maciekblysk

  Oceniono 4 razy 4

  Moim zdaniem chodzi to żeby mieć wroga. RM przyciąga sfrustrowanych życiem słuchaczy, których jednoczy wspólny wróg. Rozumiem, że w radiu reklamuje się (nieoficjalnie) rydzyk-ową uczelnie, czy startery sieci ,,Nasza Rodzina", ale jeśli się reklamuje prywatny bank to jest to ewidentnie prowokacja potencjalnego wroga który jest ostatnio niemrawy. Podsumowując, RM tą prowokacje wygrało. Kara jest symboliczna a efekt medialny nie do przecenienia. Słuchacze RM będą bardziej zjednoczeni i jeszcze bardziej oddani.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX