"Wszyscy, którzy nie podpisują się pod teorią zamachu, muszą dostać po buzi. Nie dogadamy się"

Tomasz Lis przekonuje, że nie ma szans na wyciszenie sporu wokół przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Nie dogadamy się, bo drugiej stronie zależy nie na prawdzie, tylko na ich prawdzie o zamachu. Pan Artymowicz miał czelność napisać nie taką ekspertyzę i już mu się do dziadka dogrzebali. Przecież to szaleństwo - mówił szef "Newsweeka" w TOK FM.
Obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej tradycyjnie już podzieliły polityków. O 8.41 PiS był przed Pałacem Prezydenckim, a przedstawiciele rządu i innych partii na cmentarzu na Powązkach. Liderów PiS zabrakło też podczas mszy w intencji ofiar katastrofy, którą w Świątyni Opatrzności Bożej koncelebrował abp Tadeusz Nycz. W nabożeństwie uczestniczyła para prezydencka.

Lech Wałęsa przewiduje, że potrzeba 50 lat, żeby wyciszyć emocje wokół wydarzeń z 10 kwietnia 2010 roku. Tomasz Lis jest większym pesymistą. - Według mnie nie dogadamy się. Bo drugiej stronie zupełnie nie chodzi o prawdę, tylko o ich prawdę o zamachu. Wszyscy, którzy nie podpisują się pod tą teorią, muszą dostać po buzi - mówił naczelny "Newsweeka" w TOK FM.

Tropią i piętnują

Zdaniem dziennikarza przykładów na poparcie tego poglądu jest aż nadto. - Andrzej Artymowicz miał czelność napisać nie taką jak trzeba ekspertyzę i już mu się do dziadka dogrzebali. Przecież to szaleństwo - mówił.

Artymowicz to autor ujawnionej przed kilkoma dniami opinii, z której wynika m.in., że w kabinie prezydenckiego tupolewa przebywał gen. Andrzej Błasik. Dowódca Sił Powietrznych miał zachęcać załogę do lądowania w Smoleńsku, mimo trudnych warunków atmosferycznych.

"Gazeta Polska" dokładnie "prześwietliła" rodzinę Artymowiczów. Biegłemu wytknięto m.in. komunistyczną przeszłość dziadka i ojca.

Jak przekonywał Lis, "niektórzy z prokuratorów" prowadzących śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej "dostają telefony, anonimy, obelgi". - Dwa razy włamano się do garażu znanego dziennikarza telewizyjnego, odkręcono koła, porysowano samochód i napisano "PeOwska świnia". Jak mamy się dogadać? - pytał dziennikarz.

Jak o katastrofie smoleńskiej będą mówić na lekcjach historii? "Zależy, kto będzie jej uczył" - ocenia historyk>>>

O tym, co doprowadziło do katastrofy tupolewa, przeczytaj w książce "Anatomia katastrofy smoleńskiej. Ostatni lot PLF101" >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (221)
"Wszyscy, którzy nie podpisują się pod teorią zamachu, muszą dostać po buzi. Nie dogadamy się"
Zaloguj się
 • bemeta

  Oceniono 541 razy 479

  O tym ze znaleziono zwloki Blasika w kokpicie, pisano juz na drugi dzien po katastrofie.
  Zadna nowosc, tylko 5 lat PiSowskiej zaslony dymnej.
  A Wdowa po generale nie byla na pokladzie ale wie lepiej... nie pil bo mial isc do komunii... a kiedys sie smialem z zartow Monthy Pythona... to jest tak smutne ze "nie che mi sie o tym gadac".
  NIe byla to nie wie, moja tez nie wie ze z roboty w przerwie na obiad... nie byla to nie wie.
  Zal mi tych ludzi bo stracili bliskich, ale ten potworny taniec na trumnach ktory odprawiaja z opetanym wodzijrejem Antkiem i nienawistnym Polskezbawem to cos niesamowitego.
  Mieszkam w Hiszpanii, mam wlaczone Canal 24 hs (wylacznie informacyjny) i ani wzmianki o 5 rocznicy. Panie Wdowy, przestancie wciaz powtarzac "caly swiat sie smieje z..." i przyjmijcie do wiadomosci ze dla Swiata temat jest zamkniety. Wypadek lotniczy i koniec. Moze Wassermanowna powiaze ze pierwsza proba zamachu na Wassermana (wodnik po dojczowsku) byla podobno zle zamontowana wanna? Chyba ten bezustannie broniacy sie w procesach niemieckii bajkopiszarz nie dokopal sie do tej interesujacej informacji.
  Szacunek dla zmarlych? Skoro ich bliscy robia z tego cyrk?

 • jk1962

  Oceniono 304 razy 282

  Wiara dowodów nie potrzebuje. Docenianie i promowanie przez państwo "wiary" przynosi efekty. A "głęboka wiara" jest w Polsce obiektem szczególnych względów. Można mówić wierutne brednie ale jak to wynika z głębokiej wiary to wyśmiać tego już nie można.

 • stupid_writer

  Oceniono 268 razy 238

  To wszystko, to walka o "katolicka" Polske! Nikt oprocz Palikota nie odwazyl sie powiedziec, ze bepe walcza o wladze i kasiore, o bezwzgledna wladze! Przeciez to kopia Targowicy!

 • 010onyx

  Oceniono 202 razy 186

  Opętani religia smoleńska nie mogą zaakceptować twardych dowodów, ze nie było zamachu bo musieli by przyznać, ze byli durniami, ktorzy dawali sie przez 5 lat nabierać swirnietemu Antkowi. Łatwiej dalej udawać, ze sie wierzy niz przyznać sie do błędu.

 • adamofsky

  Oceniono 196 razy 158

  PIS okopuje się na swoich stanowiskach i zabezpiecza sobie miejsce w ławach opozycji na długo.. PO-PIS wiecznie żywy..

 • ciemnyluddd

  Oceniono 165 razy 135

  Jeden rok politycznej normalności (""Panie Prezydencie, najlepsze życzenia z powodu wygranych wyborów, okazał się pan lepszy i jako opozycja będziemy współpracowali dla dobra Polski... NIE: "Jest pan złodziejem, oszustem, agentem obcego wywiadu...a do tego nieudolnym ...."" I WSZYSTKO MINIE JAK RĘKĄ ODJĄŁ PO JEDNYM ROKU"" Oczywiście po kilku procesach z dużymi grzywnami dla Kościoła naszego Przenajświętszego, za wykorzystywanie kościołów jako nielegalnych, eksterytorialnych wyborczych komitetów Watykanu.

 • rumburak1960

  Oceniono 166 razy 118

  Skąt tu tylu PiS-dzielskich pojebańców? Za dużo jecie parówek z "Biedronki"

 • darek.kontakt

  Oceniono 126 razy 110

  Nie dziwię się, że Kaczyński mówi o zamachu. Przecież zna siebie i znał dobrze brata, wiedział, że Lech nalegał na lądowanie - przecież pokazał to już w Gruzji. Dlatego nie dziwię się działaczom Pisu - walczą o swój byt. Gdyby się przyznali byłoby po nich. Dziwię się tylk jak biedni ludzie, zwykli ludzie dają się na to nabrać. Widocznie PiS ma wybitnych ludzi od - nie wiem jak to nazwać - wpajania głupot. Ciekawe od kogo się tego nauczyli - od komunistów czy od faszystów ? Tak czy inaczej są partią kłamców !

 • zd46

  Oceniono 117 razy 107

  Obchody 5tej rocznicy katastrofy smolenskiej na Krakowskim Przedmiesciu sa PRYWATNA I RODZINNA uroczystoscia Jaroslawa Kaczynskiego. Czy jest na swiecie TAKIE DRUGIE PANSTWO by kazdego 10tego dnia miesiaca a teraz 5lecie chory z urojenia brat Lecha J.Kaczynski paletal sie po ulicach stolicy Polski Warszawie w „PIECIOLETNIM KONDUKCIE POGRZEBOWYM” i CZCIL SMIERC BRATA i tylko malzonki brata. Pozostale 94 osoby zostaly jedynie uhonorowane „Przeczytaniem listy ofiar smolenskich”, one sa „JEMU NIEPOTRZEBNE”. Smierc Prezydenta Lecha Kaczynskiego zostala UCZCZONA GODNIE na Cmentarzu, na Powazkach!!!!!! Juwenalia na Krakowskim Przedmiesciu, to przedwyborcza szopa, HUCPA i zakrzyczenie prawdy o PRAWDZIWYCH SPRAWCACH tej katastrofy, o braciach !!!! Jaroslawie Kaczynski, to po co ZBRUKALES WAWEL, rob szope pod rodzinnym domem na Zoliborzu !!!!! Smierc bliskich przezywa sie w skupieniu, w zadumie a nie lata sie „po wsi jak wsiekly pies”. PORA BY WLADZE WARSZAWY PRZERWALY TEN TANIEC W OBLEDZIE NA TRUMNIE BRATA J.Kaczynskiego !!!!!!!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX