Makowski: Co mówią kazania hierarchów z okazji Bożego Ciała? O świecie nic, ale o ich mentalności wszystko

Hierarchowie kościelni wygłosili w Boże Ciało zaangażowane kazania - mówili o in vitro, antykoncepcji, małżeństwach homoseksualnych. - Co te wszystkie kazania mówią nam o świecie, w którym żyjemy? Nic. Za to wszystko o mentalności kaznodziejów - komentuje na swoim blogu Jarosław Makowski, filozof i teolog.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Genderyzm, in vitro i polityka - te tematy przewijały się przez przemówienia arcybiskupów w świąteczny czwartek. - Co te wszystkie kazania mówią nam o świecie, w którym żyjemy? Nic. Za to wszystko o mentalności kaznodziejów - pisze na swoim blogu Jarosław Makowski, filozof i teolog.

- Widać brak zrozumienia, że Kościół traci wiernych tylko wtedy, kiedy odchodzi od Ewangelii. (...) Kościół w Polsce jawnie pracuje już na rzecz jednej siły politycznej - Prawo i Sprawiedliwość. Bo, jak łatwo się domyśleć, przyjmując kryteria hierarchów, działacze PiS to "ludzie sumienia". Reszta to "ludzie bez sumienia". Ani Pan Jezus, ani Matka Boska nie mają partyjnych legitymacji podpisanych przez Jarosława Kaczyńskiego - zauważa publicysta.

Jego zdaniem biskupi "swoimi politycznymi kazaniami niszczą pracę setki dobrych, oddanych i żyjących Ewangelią duszpasterzy". - Ich ciężka praca jest niweczona przez serie takich kazań, jak te wczorajsze, które z Dobrą Nowiną miały tyle wspólnego, co pięść z okiem - pisze na swoim blogu Makowski.

Cały wpis Makowskiego TUTAJ>>

Kościół wziął rozwód z ludźmi [BLOG]

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (97)
Makowski: Co mówią kazania hierarchów z okazji Bożego Ciała? O świecie nic, ale o ich mentalności wszystko
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 84 razy 76

  Biskupi to aktorzy. Ich kazania to występ, który ma budzić emocje. Grają więc na ołtarzach jak na scenie. Wiedzą doskonale, że tylko wtedy, gdy będą wyraziści, kazde media będą nagłaśniać ich przemówienia. A oni upajają się każdym swoim wykrzyknikiem, każdą "mądrą" kwestią, zazwyczaj dotyczącą seksualności. Dla kogo wzorem są polscy biskupi? Dla zdewociałych staruszek, które już dawno zapomniały, co to seks? Dla prezesa i jego wyznawców? Rozpanoszyli się, wlażą do naszych domów i łóżek, choć nie wszyscy z nas życzą sobie nawracania i umoralniania. Przypuszczam, że będzie jeszcze gorzej, skoro mamy namaszczonego w Toruniu prezydenta.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 66 razy 60

  jak to niewiele mówią o życiu? nigdy nie było to tak jasne PiS jest partyjna agentura Episkopatu, który mu się odwdzięcza tymi bredniami zamiast kazań o bogu, a w zamian liczy na spore gratyfikacje materialne... jakie to proste, jak się na to spojrzy jak na układ czysto biznesowo-sponsorski :-)

 • precz_z_komunia

  Oceniono 72 razy 58

  Kościół Katolicki to ostatni bastion komunizmu w Polsce!
  Ci sami ludzie, ta sama mentalność, te same metody i te same słowa!

 • musa-kusa

  Oceniono 56 razy 46

  widocznie hierarchom Boże Ciało kojarzy się tylko z seksem....
  chętnie bym wysłuchał jakiegoś kazania o transsubstancjacji :)

 • Piotr Kolec

  Oceniono 54 razy 42

  Z reguły ksenofob, bufon i prymityw,
  Człek niedouczony, słabej konduity
  Chciwy, żądny władzy, krętacz kunktatorski
  Arogancki pyszałek o poglądach wąskich

  Uzurpator natarczywy drań apodyktyczny
  Bez taktu, bez ogłady i zasad etycznych
  Czasami zboczeniec, nierzadko pedofil
  Oto statystyczny duszpasterza profil…

 • korek105

  Oceniono 54 razy 42

  PIS i Kosciol walczy o wladze,a nie o rodzine,bo rodzinie,ludziom i panstwu szkodzi.

 • rot.leszek

  Oceniono 49 razy 41

  Co mowia o swiecie?
  ... dla nich " caly swiat " zaczyna i konczy sie " na tacy "

  PS
  Ewentualnie "koperta"

 • kkkooolll3

  Oceniono 45 razy 37

  Ja zaczynam tak po prostu się ich bać, te bydlaki mogą ten kraj zepchnąć do średniowiecza. Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak bardzo zazdroszczą islamistom tego że im się udało stworzyć własne państwo. I w Polsce może być podobnie tylko nie prawo szariatu a prawo kanoniczne.

 • bogdan331

  Oceniono 45 razy 37

  Pasożyty i skvrwiele.Oszuści! Udaja,że sa pośrednikami z bytem którego brak.
  "Jeżeli jedna osoba ma jakieś urojenia nazywamy to szaleństwem. Jeżeli wiele osób cierpi na to samo urojenie nazywamy to religią." Niech zajmą sie swoim bogiem w swoich norach,a nie na ulicach czy w państwowych szkołach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX