Komentarze (131)
"Jeśli Komorowski chce na odchodne zrobić coś dobrego, powinien zrezygnować z referendum"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tadjan

  Oceniono 2 razy 2

  Pasent nie zrzędź, naród chciał to niech ma ........ parę milionów w tę czy w tamtą, a jak to różnica. Złodzieje z Wiejskiej i tak przekręcą więcej.

 • wojna100letnia

  Oceniono 14 razy 2

  Czyli wg. p. Passenta "wszystko gra i buczy" a ustrój partiokratycznej "Rzeczypospolitej" nie wymaga żadnej naprawy, ot, takie tam symboliczne korekty. Tu się podszpachluje, tam podmaluje i jakoś następne 25 lat zleci. Przecież jest gites, więc o co wam chodzi. A jak macie wątpliwości, posłuchajcie towarzysza Foksa z mediów głównego ścieku. On wam przystępnie wyjaśni, że zmiany to ZUO.

 • jwarenn

  Oceniono 6 razy 2

  Panika -Pełnie Gacie -BMK zostawił na odchodne pasztet w postaci bezsensownego i kosztownego referendum , które i tak będzie miało frekwencję poniżej 50% , czyli będzie nieważne.

 • tomtg123

  Oceniono 3 razy 1

  "Państwo socjalne" jest absurdalne, warto zrobić referendum dla punktu 3.
  JOWy to co prawda postulat, który zadziała w 100% odwrotnie do tego co sobie po nim
  obiecuje Kukiz, ale czemu nie. Jest to jakaś ordynacja wyborcza, końca swiata z jej powodu nie będzie.
  Najwięcej zyska na tym PO, w drugiej kolejności PiS,a Kukiz traci. Ale jeśli wyborca (w szczególności wyborca Kukiza) tego chce, to OK.

  Pozabudżetowe finansowanie partii - dobry pomysł, a argument że ", skutkiem będzie uzależnienie partii "od grup interesów" jest całkowicie chybiony , bo stan obecny przecież wcale nie zapobiega takiemu uzależnieniu i dotyczy to przeróżnych grup interesów (tak samo biznes , jak Kościół, jak związki zawodowe itd.).
  Krótko mówiąc tak jak lubie i cenie pana Passenta, tak się z nim w tej sprawie nie zgadzam.

 • sylwekc

  Oceniono 3 razy 1

  Nie rozumiem tego ciągłego ataku na JOWy. A to, że będziemy mieli samych Stokłosów, a to, że tylko dwie partie... To jest takie podejście, że dobrze jest jak jest, a "elity" polityczne same się naprawią. Mówimy w końcu o zmianach demokratycznych, przewidzianych przez nasze prawo. Od przynajmniej 15 lat problemem jest to, że żadna partia nie mogła w pełni wziąć odpowiedzialności za rządzenie. Zawsze potrzebne były przystawki, głównie PSL był wymówką dla SLD, a później PO, że nic nie można zrobić np. z KRUS, że trzeba przymykać oko na wszystkie wałki członków PSL. Jak PiS chciał swoje przystawki rozbić to stracił władzę.
  Finansowanie - a dlaczego nie dać obywatelowi przy PIT prawa oddania np. do 2% nie więcej niż 100 zł na wybraną, zarejestrowaną partię polityczną? Pieniądze do podziału wyjdą te same, a dodatkowo mamy możliwość "oceny" naszym pieniądzem co roku i jeszcze finansowanie mogą zdobywać partie poza parlamentem.
  To taka krytyka, jak zwykle bez żadnych propozycji innych rozwiązań.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 3 razy 1

  "Prezydent Komorowski zakończy swą misję, a my zostajemy z bezsensownym referendum"

  Od dziś w Priwislinskim Kraju 5-letnie dłubanie kotylionem w nosie zakończone paranoją będziemy zwać... MISJĄ.
  Takie semantyczne cuda tylko w Polsce!

 • ergosumek

  Oceniono 7 razy 1

  Komorowski udupił referendum o 6 latkach, zapewne bał się wyniku, natomiast forsuje chory pomysł o JOW-ach.
  Czyli jak zwykle, wszystko na opak, dlatego przegrał wybory.

 • Andrzej Lisiak

  Oceniono 5 razy 1

  A jeśli to jest z uwagi na procedury niemożliwe, to powinna iść szeroka informacja o skutkach JOW. Każdego inteligentnego powinna przekonać by co najmniej zbojkotował to referendum.

 • starszy-65

  Oceniono 3 razy 1

  Szanuję autora ale opinia do bani bo Polacy zobaczą swoje zaangażowanie w politykę (prócz manifestacji na "imprezach") i może w końcu zdadzą sobie sprawę z własnych obowiązków dla państwa (ktokolwiek nim rządzi) a nie tylko problem podwyżek i dodatkowych dni wolnych.

 • jerzy.kubiszewski

  0

  Jest to jedyny ratunek przed kompletnym upadkiem demokracji, rodacy muszą sie dowiedieć na własnej skorze co grozi krajowi jak ddadzą wladzę w ręce tych co tylko potrafią obiecywać i zaponieli o przyslowiu, obiecanki cacanki ogłlupiemu radość

 • hkarper Gazeta.pl

  0

  Wartościowi kandydaci pozbawieni wsparcia machiny i pieniędzy partyjnych raczej przepadną" - dotychczas TYLKO wartosciwoi dostawali si edo sejmu
  'z oczu zniknie nam problem "uszczelnienia systemu podatkowego i zapewnienia niezbędnych środków na funkcjonowanie państwa".

  -uszczelnijcie pompowanie kapitalu do rajow podatkowych, reverse mergers oraz wyprowadzanie znakow firmowych z Polski, pkus umowy smeiciowe

 • lenny102

  0

  A nie dlaczego?Chce glosowac na tego, komu ufam a nie na Czarneckiego nawet o tym nie wiedzac.Nikt mnie kielbasa nie przekupi.oddaje glos na swojego kandydata albo nie ide do wyborow.

 • sdc_k71

  Oceniono 16 razy 0

  Bezsensowny Prezydent to i bezsensowne referendum - jedno pasuje do drugiego i bezsensowna PO na dokładkę.
  OPARY ABSURDU

 • ws21

  Oceniono 1 raz -1

  Mam odmienny pogląd. Demokracji nigdy za dużo. Jestem zwolennikiem JOW. System partyjny napawa mnie obrzydzeniem. W Sejmie wszelka działalność partyjna powinna być zabroniona. W końcu poseł przysięga na Konstytucję i odpowiada wyłącznie przed Bogiem i wyborcami. To gdzie tu miejsce na partyjne polecenia jak głosować?
  Skoro 3 lata rządów PiS wyborców niczego nie nauczyło, pora na drugą lekcję. Już dziś wiem czym się to skończy. Oj będzie bolało. Podobnie JOW. Po kilku lekcjach wybory nauczą się wybierać odpowiedzialnie.

 • pldeepinside

  Oceniono 3 razy -1

  Czego się boicie, panie Passent i pana pobratymcy?
  Utraty kontroli nad Polską? Sejm trzeba przywrócić obywatelom RP. I tak się stanie.
  Do kwestii uboju rytualnego też trzeba wrócić. Zameczac zwierzaki możecie u siebie... skoro już nie potraficie bez tego zyć.

 • pisdode

  Oceniono 7 razy -1

  No proszę,chwalca PRLu ,posługujący sie w swojej robocie "dziennikarskie" w tamtych czasach populistycznymi wytrychami, nagle znielubił populizm

 • awoj1

  Oceniono 5 razy -1

  Referendum z takimi pytaniami to absurd i porażka Polski. JOW mają jakiś sens gdyby były włączone w mieszany system t.j. część mandatów w okręgach jednomandatowych a część w głosowaniu proporcjonalnym podobnie jak jest w Niemczech ale przy proponowanym pytaniu czy jesteś za JOW nie daje się żadnej alternatywy.
  Drugie pytanie -" pod publiczkę" oczywiście wszyscy odpowiedzą że nie chcą finansowania partii z budżetu - a to klęska uczciwości i korupcja do kwadratu, bo finansować będą korporacje i szara strefa, wszelkie mafie i przestępcy.
  Trzecie pytanie to absurd absolutny - to tak jak zapytać czy chcesz być zdrowy i bogaty, każdy odpowie że tak.
  Ratujmy Polskę, wymuśmy odwołanie tego idiotycznego referendum, na które pójdzie znowu masa pieniędzy tak potrzebnych gdzie indziej.

 • v_kolumna_v

  Oceniono 2 razy -2

  Słusznie. Łatwo mu z tym wycofywaniem pójdzie tym bardziej że już ze swojego jednego pomysłu popełnionego w chwili największej paniki się wycofał. Teraz pozostało mu już tylko mielenie ozorem i brednie o nienawiści:

  Tematy
  Wideo
  Galerie
  Wojna na Ukrainie
  Kupony rabatowe

  Newsweek.plPolska

  AAA

  Podziel się

  Komorowski: Takiego poziomu nienawiści w życiu nie widziałem
  psz/PAP
  22-05-2015 , ostatnia aktualizacja 22-05-2015 22:17
  66
  Na żywo
  Zobacz zdjęcia »
  wybory, duda, komorowski, kampania
  fot. Adam Warżawa / źródło: PAP

  GDAŃSK BRONISŁAW KOMOROWSKI KAMPANIA
  Zbigniew Brzeziński
  duda, relacja, wybory, dzieci
  Zobacz
  zdjęcia (15) »

  Dlaczego uruchamia się poziom nienawiści, agresji, poziom nieprawdopodobnego zupełnie oskarżania bezpodstawnego, poniżania, ubliżania? Dlaczego robi się to bezkarnie? - pyta Bronisław Komorowski

  Pyta człowiek który sam dał najlepszy przykład nienawiści, pogardy i lekceważenia narodu polskiego. Pycha pierwszym krokiem do upadku. Ta złota sentencja sprawdziła się na nim tak dokładnie jak nigdy dotąd. Odejdź człowieku i nie kompromituj już dłużej tego urzędu którego niegodny byłeś od samego początku!

 • gorillaglu

  Oceniono 2 razy -2

  Kocham zwolenników jow-ów...nienawidzą głównych partii, a chcą przepchnąć system głosowania który pozwala w zasadzie tylko im wchodzić do parlamentu. Cóż, ten kraj zawsze stał na głowie...Reichu, wróć!

 • michnikredgestapo

  Oceniono 4 razy -2

  My, Zydokomuna, jestesmy swietni, jestesmy wspaniali. Wszystko nam uchodzi na sucho. Razem sie trzymamy. Tra la la. Polscy panszczyzniani nam nie podskocza. Hopsasa!

 • right33

  Oceniono 23 razy -3

  Dziennikarz popierający stan wojenny, i wszystko jasne. On napisze wszystko za co płacą

 • aibo

  Oceniono 21 razy -3

  lepsze dwie partie w których "wódz" musi sie liczyć z wyborcami niż pięć gdzie "wódz" decyduje kto będzie w sejmie. szkoda że tzw "elyty" mają uwiąd umysłowy...

 • michaelrym

  Oceniono 39 razy -3

  Pan Passent mówi: "Wartościowi kandydaci pozbawieni wsparcia machiny i pieniędzy partyjnych raczej przepadną".

  Mam dla pana wiadomość, panie Danielu. Jeśli są naprawdę wartościowi, to nie przepadną. Tyle, że będą musieli trochę popracować - taka mała zmiana. BEdą musieli pospotykać się z wyborcami w swoim okręgu, poznać ich prioblemy, a następnie przekonać ich, że oni - ci wartościowi kandydaci - się tymi problemami skutecznie zajmą.

 • i.l

  Oceniono 10 razy -4

  i jeszcze na zakończenie przypomnę p.Passentowi, że obywatel=podatnik. Bo wygląda na to, że p. Passent uważa, że ci gorsi(czytaj: głupsi) to MY, a ON,
  to ten lepszy, czyli podatnik.

 • wmc-33

  Oceniono 8 razy -4

  Od zawsze bardzo cenię przenikliwość red. Passenta, ale tym razem coś chyba przeoczył. Bajzel, który zrobi się po objęciu władzy przez populistów i szaleńców będzie wymagał szybkiego ustabilizowania po następnych wyborach. W tym celu JOWy mogą okazać się zbawienne.

 • siwywaldi

  Oceniono 30 razy -4

  Najbardziej rozmieszyło mnie stwierdzenie, że to JOW-y spowodują, że cyt.: "większość pozostałych okręgów wpadnie w łapy najsilniejszych partii, a wartościowi kandydaci pozbawieni wsparcia machiny i pieniędzy partyjnych raczej przepadną".

  A jak jest dzisiaj? Czy to nie aby "zabetonowane" progi wyborcze W POŁĄCZENIU z ordynacją większościową powodują, że 80% mandatów do sejmu zgarnia po połowie PO i PiS?

  Szanowny panie Passent. To właśnie ordynacja jednomandatowa, wreszcie DA SZANSĘ osobom nie związanym wazeliną z różnymi kacykami partyjnymi. Bo to nic innego, tylko WŁAŚNIE JOW-y, odcięły 4 lata temu dupsko od stołka zdawało by się że"dożywotniemu" Marszałkowi Senatu Romaszewskiemu.
  Tyle że znając życie, pójdę o zakład, że albo co najmniej połowa posłów I TAK będzie wybierana po staremu, bo Kacykowie partyjni nie odpuszczą, albo "tęgie głowy" na tyle pokombinują, że zrobią z tych JOW-ów kolejnego partyjniackiego potworka

 • chmara

  Oceniono 50 razy -14

  Zostaliśmy z bezsensownym Passentem, damy radę

 • dryl1

  Oceniono 36 razy -16

  Broniu , red. Passent zapadł obecnie w sen zimowy 5 letni. Proszę więc nie przeszkadzać. Może wulgarno oralny Stefek Niesiołowski może pomóc ?

 • xvq111

  Oceniono 43 razy -17

  Pan Passent obwieścił koniec okresu ochronnego na Prezydenta , oznacza to nie inaczej iż poplecznicy obecnej władzy i piewcy sukcesów Donalda i Ewy uznali , że można już kopać leżącego . Chyba , że jest to chwila słabości i czas na szczerość ?

 • jabbaryt

  Oceniono 65 razy -17

  nie chce mi się komentować następnej reżymowej najmimordy zatroskanej o los małych partii typu PSL i broniącej nas przed przed kukizowym populizmem. Bo przecież wiadomo że JOWy występują tylko w paru dzikich i niedemokratycznych krajach typu UK, Francja i Kanada. Tam jest pełny populizm. Natomiast myślę że przedstawiciel klasy politycznej powinni się zastanowić czy maja słuchać głosu większości społeczeństwa czy korzystając ze swojej uprzywilejowanej pozycji bronić swojego stanu posiadania. Bo może stać się tak że do Sejmu się dostaną tylko jeszcze szybciej z niego wylecą. Przez okno i na zbity ryj. Dość lekceważenia społeczeństwa przez ta garstkę skur..nów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX