Rzeczniczka rządu: Prezes TK powoduje kłamliwy szum medialny. Wyrok będzie drukowany

To jest kłamstwo. Wyrok będzie drukowany, a prezes Trybunału Konstytucyjnego powoduje kłamliwy szum medialny - oświadczyła Elżbieta Witek na wspólnej konferencji z Beatą Kempą, szefową KPRM.
- Jesteśmy w szóstym dniu roboczym i nie rozumiemy, skąd wzięło się to zamieszanie. Zgodnie z orzeczeniem Sądu Najwyższego niezwłocznie drukowanie to 14 dni - podkreśliła Witek. Jak dodała "poprzednia ekipa drukowała (orzeczenia TK) średnio od 4 do 9 dni".

Rzeczniczka rządu stwierdziła, że "od samego rana w mediach publikowane są kłamstwa polegające na tym, jakoby KPRM nie chciała drukować wyroku TK". Oświadczyła, że nieprawdą są twierdzenia, że KPRM "skasowała" wyrok TK.

- Minister Beata Kępa skierowała pismo do prezes Trybunału Konstytucyjnego. Wyrażam ubolewanie, że prezes TK, do którego kieruje się urzędowe pismo z prośbą o wyjaśnienie, zamiast skierować je do nas, rozmawia poprzez media i wywołuje kłamliwy szum medialny - powiedziała Witek.

Warto przypomnieć, że Beata Kempa w piśmie do prezesa TK napisała, że Trybunał naruszył art. 7 konstytucji RP [Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa - red.], a to zdaniem Kempy skutkuje nieważnością wyroku.To wszystko, jak napisała Kempa, powoduje poważne wątpliwości, co do możliwości publikacji orzeczenia TK. Na koniec w piśmie szefowa KPRM liczy na stanowisko prezesa TK i jednocześnie informuje, że do czasu jego otrzymania wstrzymuje publikację w Dzienniku Ustaw.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (63)
Rzeczniczka rządu: Prezes TK powoduje kłamliwy szum medialny. Wyrok będzie drukowany
Zaloguj się
 • zorn.gottes

  Oceniono 25 razy 21

  przepraszam bardzo, ale to rząd leci sobie w ch.
  pis dla własnych interesów stara się wykorzystać nawet szum wody w kiblu.

 • iusetiustitia

  Oceniono 18 razy 12

  Jak zwykle winnini są inni...

 • rbik53

  Oceniono 15 razy 9

  ...niejaka Witek znowu próbuje udowodnić, że wszyscy to kretyni, a ona jedna nie, i że nikt oprócz niej nie rozumie co oznacza słowo "niezwłocznie". Już samo określene "wstrzymanie opublikowania" oznacza wprowadzenie zwłoki.

 • rpal

  Oceniono 13 razy 9

  Wystarczy mocniej tupnąć na to robactwo a spieprzają z miejsca po kątach. Blondyna z czarnulką i rudą wystraszyły się zarzutów prokuratury o przestępstwie urzędniczym. Gratulacje za dobrą robotę prokuratury.

 • coztego123

  Oceniono 10 razy 6

  "...prezes TK, do którego kieruje się urzędowe pismo z prośbą o wyjaśnienie, zamiast skierować je do nas, rozmawia poprzez media i wywołuje kłamliwy szum medialny"

  Tak przemawia Witek, a za chwilę wzywa dziennikarzy obecnych na konferencji prasowej, żeby zapytali prezesa TK dlaczego nie odpowiada na pytania rządu, tylko cytuje Konstytucję.
  No to dobra jest droga medialna czy nie, pani Witek?

 • kopandol

  Oceniono 7 razy 5

  Płaszczak to było niezłe indywiduum ale Witek przekracza wszelkie granice bezczelności.

 • fortuna1972

  Oceniono 6 razy 4

  Kancelaryjny wycieruch znowu się branzlował swoimi "symbolami miłości"? Co tym razem było w użyciu? Kulki, wibrator, czy, uchowaj Boże, krzyż? W każdym razie było miło i przyjemnie, a tu, kuźwa, przeszkadzają, chcą coś opublikować, prokuraturę nasyłają, no skaranie boskie z tymi ludźmi. Trzeba bluznąć jadem oralnie, zawszeć to jakaś namiastka ;->

 • rpal

  Oceniono 8 razy 4

  Czy ktoś zwrócił uwagą że ten z tyłu na ścianie odwrócił się dziobem od blondyny o aparycji żulindy i jakoś wykrzywił dzioba?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX