Komentarze (140)
Dworak: Ustawa medialna PiS cofa nas o 26 lat. Jaka jest stawka? "Niezależność mediów albo jej brak"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • moorsoldaten

  Oceniono 14 razy 2

  Ty Dworak byłeś kiedyś porządnym człowiekiem ale się złajdaczyłeś przy okrągłym stole (korycie).

 • gawor4

  Oceniono 14 razy 2

  Dworak jest p.i.e.r.d.o.l.n.i.ę.t.y !
  O jakiej niezależności mediów on mówi ?

 • ricci15

  Oceniono 18 razy 2

  Tyle jest pięknych zawodów Panie Dworak, grabarz, złomiarz, szaletowy itp., czy Pan musi być wiecznie funkcjonariuszem Platformy, pora być niezależnym

 • viking2

  Oceniono 10 razy 2

  Ludzie, opamietajcie sie. W kazdym normalnym kraju istnieja media publiczne, czyli rzadowe - czyli takie, w ktorych rzad ma pakiet wiekszosciowy - a takze i media prywatne, czyli takie ktorych wlascicielem jest albo ktos pokroju Murdocha, albo grupa prywatnych akcjonariuszy.
  Media prywatne moga sobie prowadzic dowolna polityke informacyjna, komentowac co chca i jak chca (unikajac jednakze jawnego klamstwa i pomowien, ale i to nawet nie jest wymogiem absolutnym, a tylko "w dobrym tonie").
  Zadaniem mediow publicznych natomiast jest podawanie do wiadomosci posuniec rzadu, propozycji ustaw i praw, tendencji przyszlosciowych i zalozen programowych. Drugim - niejako w tle - zadaniem jest podawanie do wiadomosci publicznej uzasadnienia tych propozycji i nowych ustaw, przyczyn i celow dzialania rzadu - przynajmniej tych ostentacyjnych, bedacych oficjalnym powodem takiej lub innej polityki (jak np. chociazby ten wyswiechtany argument o podwyzce cen papierosow by zniechecic spoleczenstwo do palenia).
  Na trzecim zas dopiero miejscu znajduje sie komentowanie tych wydarzen, a krytyka powinna zawierac kontrpropozycje, nie zas monotonne powtarzanie "zamach na demokracje, zamach na demokracje".

  Tyle, ze powstaje przy tym jedno pytanie: ktore, konkretnie, media w Polsce sa nadal wlasnoscia Polski? Bo, z tego co wiemy, to wiekszosc jest albo sterowana z Niemiec, albo z Francji, albo cholera wie skad...

 • chynek

  Oceniono 10 razy 2

  Dworak: Ustawa medialna PiS cofa nas o 26 lat. Jaka jest stawka? "Niezależność mediów albo jej brak"
  latforma Obywatelska dwoi się i troi broniąc mediów publicznych przez zmianami, jakie chce wprowadzić PiS. W mediach słychać, że ustawa PiS-u ma jedynie za zadanie zmienić władzę telewizji i upartyjnić ją. Tymczasem poseł PO Iwona Śledzińska-Katarasińska w 2007 roku tłumaczyła, że PO musi zmienić władze mediów publicznych. Platforma była do tego gotowa jeszcze przed zaprzysiężeniem rządu Tuska.

  20 października 2007 roku Agnieszka Kublik donosiła:

  Media publiczne są teraz w całości w rękach opozycji i to częściowo pozaparlamentarnej. Dlatego Platforma już przygotowuje zmiany w prawie medialnym.

  Iwona Śledzińska-Katarasińska tłumaczyła kolejne kroki PO w tej sprawie.

  Projekt nowelizacji ustawy medialnej zmieniającej rolę Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji mamy już gotowy. To pierwszy krok do zmian w mediach publicznych. Nowelizacja umożliwiałaby zmianę rad nadzorczych w mediach przed końcem kadencji

  mówiła Śledzińska-Katarasińska.

  Jak widać PO zmian w mediach dokonała w etapach. Najpierw odbiła media, zmieniając ich władze. Dlaczego PO wtedy się tak spieszyło?

  Chcemy media publiczne i pracujących tam dziennikarzy wyzwolić spod wpływu partii politycznych. Zakończona właśnie kampania wyborcza pokazała, że władza posiadająca media nie waha się ich wykorzystać w walce politycznej

  tłumaczyła poseł PO.

  Praktyka następnych lat wskazała, na czym polegało to wyzwolenie dziennikarzy spod wpływu partii politycznych - doszło do skrajnego upolitycznienia mediów publicznych i zwolnienia wszystkich, którzy nie pasowali władzy światopoglądowo.

  Jednak w 2007 roku to PO tłumaczyła, że jest ofiarą mediów.

  Nierównowaga w telewizji publicznej na korzyść PiS była olbrzymia. Takie media publiczne widziałem tylko na Ukrainie w czasie zwarcia między Kuczmą i Juszczenką. To naprawdę niedobra sytuacja

  tłumaczył Bogdan Borusewicz, senator PO, który wskazał na partyjne podłoże działań Platformy.

  Jak widać działania PO w 2007 roku były dokładnie takie same, jak działania PiS-u obecnie. Platforma przeprowadziła zmiany w dwóch etapach, w którym pierwszy dotyczył jedynie zmian we władzach. Różnica polegała jedynie na tempie pracy Sejmu. Być może właśnie lepsza skuteczność działań PiS-u sprawia, że politycy PO są tak sfrustrowani tym, co obecnie robi PiS

  Śledzińska-Katarasińska w 2007 roku tłumaczyła różnice działań PO i wcześniejszym działaniem PiS-u.

  Oni przejęli media, my chcemy je wyzwolić

  mówiła Śledzińska-Katarasińska, próbują zatuszować hipokryzję PO.

  Obecnie politycy PO tuszują tę hipokryzję równie nieskutecznie

 • kkes

  Oceniono 20 razy 2

  Jak od Dworaka słysze o zamachu na niezależnosc mediów to ogarnia mnie błogi śmiech

 • kikut5

  Oceniono 20 razy 2

  Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha!

  Jan Dworak
  W 2001 przystąpił do Platformy Obywatelskiej, z której odszedł w związku z objęciem posady prezesa TVP. W 2010 był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przedterminowymi wyborami prezydenckimi. 7 lipca 2010 został powołany na członka KRRiT z rekomendacji Bronisława Komorowskiego, tymczasowo wykonującego obowiązki Prezydenta RP. 10 sierpnia tego samego roku wybrano go na przewodniczącego KRRiT.

 • kikut5

  Oceniono 18 razy 2

  Jan Dworak
  W 2001 przystąpił do Platformy Obywatelskiej, z której odszedł w związku z objęciem posady prezesa TVP. W 2010 był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przedterminowymi wyborami prezydenckimi.

  Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha!

 • kikut5

  Oceniono 16 razy 2

  Co ty pieprzysz Dworak? Ilu przedstawicieli PiS jest w KRRiT? Ilu jest w TVP i PR?

 • wiktormarzena

  Oceniono 12 razy 2

  ...wiem. Cofło ci sie dworak, jak sie zorientowałeś ile masz do spłacenia. Smutne, ale ciage możesz to ponownie skonsumować, przynajmniej jest jeszcze ciepłe...

 • kromekatomek

  Oceniono 1 raz 1

  Polska Zjednoczona PRawica

 • 46niunia46

  Oceniono 1 raz 1

  To wy- pokolenie styropianu zmarnowaliście 26 lat Polaków, a szczególnie młodego pokolenia wyrzuconego za granicę , a starych wyrzuconych na śmietnik i to dosłownie- codziennie widzę przez okno starszych ludzi szukających pożywienia na śmietniku.Taką mamy wolność, równość i braterstwo..

 • zdzisek1949

  Oceniono 3 razy 1

  A co na to Petru ?

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  By media były w jakiś sposób niezależne trzeba skończyć z abonamentem i misyjnością telewizji publicznej, niech się wykarmi sama a to co się w kraju dzieje będzie podawać każda stacja bez wyjątku, co takiego rząd czy partie mają do przekazywania, obrady Sejmu, darmową kampanię, przecież tego się nie da oglądać i nie ma po co. Rozważyłbym finansowania kilku stacji radiowych ale telewizję zwyczajnie bym sprzedał, to nie ma racji bytu w obecnych czasach, no chyba, że ma się poziom kilku stacji światowych a to nam nie grozi.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 5 razy 1

  "Bo nie chodzi o ty, by Polska była biedna czy bogata. Chodzi o to by Polska była katolicka." - Oto słowa klasyka. Parafrazując: nie chodzi o to by media były takie czy owakie, chodzi o to by media były NASZE i wolne... jak żółw. NWWD!

 • jabbaryt

  Oceniono 1 raz 1

  a mi się cofa jak przez 5 minut ogląda TVP albo przez 1 minutę pana Dworaka.

 • gela1

  Oceniono 1 raz 1

  Dworak to ten niezależny co liczył koperty zamiast w podpisów w kwestii poparcia dla TV Trwam tak się zapędził, ze dał dwa miejsca firmom, które wcale nie miały stacji telewizyjnych jak one spełniły wszystkie restrykcyjne wymagania tego chyba sam nie wie, no i te wspaniałe klony tvn a szczególnie polsatu gdzie blok reklamowy gdzieniegdzie przerywają paradokumenty lub świat kiepskich,
  swoim działaniem pogrzebał wiarygodność reprezentowanej instytucji

 • euro67

  Oceniono 13 razy 1

  Dworak na dworze Tuska i Komorowskiego mowi o niezaleznosci mediow publicznych?
  To dowcip roku!

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 5 razy 1

  "- Wiadomo, jaka jest różnica między konkursami na członków władz mediów publicznych a zupełnie samodzielnym, niczym nieskrępowanym wyborem tych władz przez ministra - stwierdził Dworak"

  Otóż - ŻADNA. Przynajmniej w tym kraju. A pan jesteś zwykłym hipokrytą.

 • gr_ub_y

  Oceniono 11 razy 1

  "PiS cofa nas o 26 lat "

  Opcja zero? Wyobrażacie to sobie? Cofnięcie do początków transformacji.

  Coś wspaniałego. Ależ się rozemocjonowałem.

  Różne Dworaki i inne Dworzaki UDecji i UWolstwa nie maczają rąk w TVP. Powstaje telewizja wolna od tego całego 3-erpowego syfu.

  PiSie.

  Cofaj TVP o 26 lat. Teraz. Od razu. Do samego początku. Rozkazuję!

 • kikut5

  Oceniono 9 razy 1

  Media publiczne według Dworaka

  Lis i Karolak spierają się o błąd z fałszywym tweetem córki Andrzeja Dudy

  Tomasz Karolak twierdzi w „Gazecie Wyborczej”, że nie wiedział, że w „Tomasz Lis na żywo” przed drugą turą wyborów prezydenckich będzie komentował wpis z fałszywego jak się potem okazało profilu twitterowego córki Andrzeja Dudy. - Tomaszu Karolaku, kłamiesz i to wiesz. To Ty powiedziałeś mojej producentce, że musisz powiedzieć o tym tweecie - skomentował to Lis.

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 9 razy 1

  dupek i TW

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 17 razy 1

  Dworak - kolega Komorowskiego odstawiony od koryta - płacze.......
  I krzyczy o demokracji - do kabaretu z Bronkiem idźcie - zarobicie fortunę.

 • gr_ub_y

  Oceniono 19 razy 1

  O to bardzo dobrze, że aż o 26 lat.

  Jest szansa od początku zbudować media publiczne niezależne od establishmentu 3 RP, w szczególności niezależne od UDecjii, UWolstwa i ich pogrobowców z PO.

 • fletniapana

  Oceniono 9 razy 1

  Tak, ty Dworak byłeś gwarantem jakości mediów publicznych. Wystarczy obejrzeć statystyki i zobaczyć ile czasu mieli w mediach ludzie z innych opcji niż PO. Gorzej już nie będzie.

 • 1_krzys

  Oceniono 17 razy 1

  No niezależny jak Dworak i rzetelny jak Lis. Cała TVP jest jak BBC.
  Politycy PO z TVP zostaną zastąpieni w TVP przez polityków PiS. Tyle, nic dla nas się nie zmieni, oprócz kierunku propagandy.

 • erasms43

  Oceniono 13 razy 1

  Telewizja demokratyczna i Demokracja jest wtedy kiedy wszystko obsadzone jest przez kolegów "to państwo istnieje tylko teoretycznie... i kamieni kupa"

 • amlot.zm

  0

  Nie pierwszy raz naćpana Krukowka gada bzdury

 • plautilla

  0

  Spierda..ć dworaki na zmywak do Albionu- Dworak ! Nareszcie, uf, super, że nadchodzi kres dezinformacji w mediach publicznych !
  Zarząd warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w środowym oświadczeniu zaprotestował przeciw "destabilizacji polskiego społeczeństwa poprzez dezinformację i budowanie fałszywego obrazu sytuacji społeczno–politycznej naszego kraju", w mediach publicznych, jak i prywatnych. "Niespotykany wzrost agresji dziennikarzy informacyjnych, którzy zamiast rzetelnie informować o pracach prezydenta, rządu i parlamentu, tworzą zmanipulowany i nieprawdziwy przekaz, mający zastraszyć społeczeństwo, budzi nasz zdecydowany sprzeciw. Szczególnie naganne jest wykorzystywanie zagranicznych mediów, które powielają jednostronne i nierzetelne przekazy. Staje się to nieuprawnioną ingerencją w wewnętrzne sprawy Polski i narusza polską rację stanu" /Salon24.pl/.

 • cynnik2

  Oceniono 2 razy 0

  ch..j, d...a i kamieni kupa.
  To jest Polska.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 8 razy 0

  Mnie ten Dworak przekonał.

  LOL :-DDD

 • 43norbert

  0

  Jak ten osobnik moze mowic o demokracji w mediach jak sam caly czas je psul, sluzac tylko jednej sitwie i jednemu ugrupowaniu. Panie Dworak to co pan mowi to hipokryzja. To pan caly czas niszczyl niezaleznosc mediow publiczych, to za pana przyzwoleniem wyrzucano z nich niepokornych i nieprawomyslnych. Zreszta wystarczylo pana posluchac w sprawie Telewizji Trwam, na komisjach sejmowych gdzie produkowal pan swoj intelekt, jak pan klamal. Jest pan czlowiekiem tak aroganckim ze nigdy nie powinien sie pan znalezc na tym stanowisku. Dzis broni pan resortowej sitwy ktora zawladnela publicznymi mediami. Dzis te publiczne media dzialaja duzo gorzej jak w czasach komucha Urbana i to pan sie do tego przyczynil! Gdyby pan mial przynajmniej odrobine honoru toby pan milczal, ale wy wszyscy w tej antypolskiej PO nie wiecie co to jest honor!

 • jabbaryt

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Dworka nie pieprz Pan bzdur. Nie znam się na ustawach, ale gdy oglądam państwową TV zbiera mi się na wymioty po pięciu minutach. Po paru latach rządów PO i pana Dworaka, wyrejestrowałem swój odbiornik i abonament. Szczerze mówiąc wisi mi co PIS zrobi z Woronicza. Może wysadzić w powietrze albo przerobić na burdel. Jedynie czego żądam od państwa to abym na to nie musiał płacić.

 • dirxml

  Oceniono 2 razy 0

  Ojjj Panie Dvorak urwali przy samej d.....ie ......

 • ziaburek

  Oceniono 2 razy 0

  Mnie to rybka - całemu światu te pisdzielstwo gęby nie zatka.

 • kluskajarcano

  0

  fajnie, fajniej, najfajniej

 • robertza

  Oceniono 6 razy 0

  W 2001 przystąpił do Platformy Obywatelskiej, z której odszedł w związku z objęciem posady prezesa TVP. W 2010 był członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przedterminowymi wyborami prezydenckimi

 • kuk-tusk-klan

  Oceniono 8 razy 0

  kurde dworak, na czerep upadles chyba... czy przez ostatnie 8 lat rzadow tuskowej patologii oszustow media publiczne byly niezalezne ? no wez sie nie kompromituj do reszty... toz za prl-u tvp byla bardziej obiektywna niz teraz...

 • luk1234567uk

  Oceniono 8 razy 0

  Ludzie poprostu zbojkotuja TVP nikt niebedzie ogladal tego syfu o smolensku czy o dokonaniach rzadu.Bedzie to szeroko szydzone I wysmiewane

 • jan.go

  Oceniono 4 razy 0

  26 lat ? Bez żartów Co prawda żadnej ustawy nie było ale wystarczyło że sami dziennikarze zachowywali się przyzwoicie i poziom telewizji był dużo wyższy niż to co mamy teraz Od tego czasu jest tylko coraz gorzej i nawet taki kwiatek jak TVP Kultura wiosny nie czyni Jak na rzazie przebijamy następne dna

 • erasms43

  Oceniono 6 razy 0

  telewizjarepublika.pl/spor-wokol-tk-i-manifestacje-kod-max-kolonko-to-proba-wywolania-aksamitnej-rewolucji,27778.html

  www.youtube.com/watch?v=EJXUY3M_HPk

 • wlomat1

  Oceniono 3 razy -1

  Tu by się trzeba rzeczywiście cofnąć o te 26 lat i ............. dekomunizację przeprowadzić >!>!>!>!>

 • felekstankiewicz

  Oceniono 7 razy -1

  Pozatem,telewizjia zyje z reklam.Jaka powazna firma zamiesci reklamy w rezimowej telewizji,ktorej i tak nikt przy zdrowych zmysach nie bedzie ogladal.

 • felekstankiewicz

  Oceniono 7 razy -1

  Oczywiscie,ze Pan Dworak ma racjie,za komuny tez byly media rzadowe i nikt tego nie bral powaznie,a kazdy kto chcial sie cos dowiedziec sluchal Wolnej Europy,lub Londynu.Z przykroscia nalezy powiedziec ze wracamy szybkim krokiem do tych czasow.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 9 razy -1

  Chcę przypomnieć o co walczono w 1981 roku, ponoć prezes też...

  21 postulatów Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego

  Przestrzegać zagwarantowaną w Konstytucji PRL wolność słowa, druku, publikacji, a tym samym nie represjonować niezależnych wydawnictw oraz udostępnić środki masowego przekazu dla przedstawicieli wszystkich wyznań.

  a) przywrócić do poprzednich praw: – ludzi zwolnionych z pracy po strajkach w 1970 i 1976, – studentów wydalonych z uczelni za przekonania,
  b) zwolnić wszystkich więźniów politycznych
  c) znieść represje za przekonania.

  Podać w środkach masowego przekazu informację o utworzeniu Międzyzakładowego Komitetu Strajkowego oraz publikować jego żądania.
  Podjąć realne działania mające na celu wyprowadzenie kraju z sytuacji kryzysowej poprzez:

  a) podawanie do publicznej wiadomości pełnej informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej,
  b) umożliwienie wszystkim środowiskom i warstwom społecznym uczestniczenie w dyskusji nad programem reform...itd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX