Wielowieyska: Odchodzę z TVP Info. Nie zwolniono mnie. Zaproponowano mi, żebym została, ale...

Dominika Wielowieyska program ?Puenta? w TVP Info będzie prowadzić tylko do końca stycznia. - Nie zwolniono mnie - zapewnia dziennikarka. - Z TVP, z Wiadomości i z TVP Info odeszło wielu ludzi, których cenię. Nie mogę prowadzić swojego programu - napisała na Facebooku dziennikarka.
Dominika Wielowieyska, dziennikarka "Gazety Wyborczej" i jedna z prowadzących Poranek Radia TOK FM swoją decyzję o odejściu z TVP Info ogłosiła m.in. na Facebooku.

Zdecydowałam się odejść z TVP Info, gdzie od roku w sobotę prowadzę program Puenta. Umówiłam się z szefami TVP Info, że...

Posted by Dominika Wielowieyska on 15 stycznia 2016


Zdecydowałam się odejść z TVP Info, gdzie od roku w sobotę prowadzę program "Puenta" - napisała Wielowieyska. Program zostanie w ramówce do końca miesiąca.

- Nie zostałam wyrzucona, dostałam propozycję od nowych władz stacji, by dalej prowadzić tę audycję. Uznałam jednak, że nie mogę tego zrobić, ponieważ z TVP, z Wiadomości i z TVP Info odeszło wielu ludzi, których cenię. Uznaję prawo nowych szefów do tego, by dobierać sobie współpracowników. Jednak skala zwolnień przeszła wszelkie oczekiwania - pisze dziennikarka.

Dodała, że "trudno jej pogodzić się z tym, że w czasie kampanii wyborczej politycy PiS wymieniali długą listę dziennikarzy, których należy wyrzucić, a nowe władze TVP natychmiast to zalecenie wykonały, i to z naddatkiem". - Telewizja publiczna gwałtownie skręciła w stronę narracji jednej partii politycznej - partii rządzącej - dodała na koniec.

Program Wielowieyskiej jutro o godz. 14.50.

W Telewizji Polskiej od kilku dni trwa wielka czystka. Ze stacją pożegnali się m.in. Piotr Kraśko, Beata Tadla, Piotr Maślak czy Hanna Lis.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (318)
Wielowieyska: Odchodzę z TVP Info. Nie zwolniono mnie. Zaproponowano mi, żebym została, ale...
Zaloguj się
 • asek1

  Oceniono 139 razy 105

  Należą się Pani Wielowiejskiej duże słowa uznania. Jest Pani bardzo odważna. Uważam, że tak powinni postąpić inni dziennikarze,

 • damakier1

  Oceniono 78 razy 56

  Czemu mnie decyzja pani Dominiki nie dziwi? Bo zawsze uważałam, że to przyzwoita dziennikarka.

 • elasp

  Oceniono 64 razy 54

  Szkoda. Obiektywna do granic ludzkich możliwości. Nieprzejednany krytyk każdej władzy. Głosicielka prawd niepopularnych. Mistrzyni głębokich paradoksów. Wyjątkowo subtelny, prawy i odważny intelekt.

 • lewacka.konserwa

  Oceniono 114 razy 48

  Propozycja pozostania Dominiki Wielowieyskiej w kurskiej TVP jest tak samo nikczemna, jak nieinternowanie Pana Prezesa Jarosława w czasie stanu wojennego.

 • tece92a

  Oceniono 59 razy 41

  Bardzo Panią cenię,uwagą - pójdę za Panią.

 • leon.neon

  Oceniono 36 razy 30

  Pani Dominiko,
  Wielki szacunek! Wielka klasa! Przykład dla wszystkich!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX