Bugaj: To, co wyrabiają w "Wiadomościach" jest tak prymitywne, że nie da się wytrzymać

Ryszard Bugaj, ekonomista, b. działacz opozycji, zrezygnował z zasiadania w Narodowej Radzie Rozwoju. W obszernym wywiadzie w najnowszej "Polityce" powtarza powody swojej decyzji oraz mówi, co sądzi o m.in. TVP pod kierownictwem Jacka Kurskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wydaje się, że Rada jest bez znaczenia. Mam problem, który mnie uwiera - załamały się nadzieje dotyczące obozu rządowego. Nie jestem przewrażliwiony. Nie będę jak niektórzy mówił, że rząd wprowadza narodowy socjalizm. Bo tak nie jest. Jesteśmy w fazie głębokiej falandyzacji prawa, czyli łamania wielu dobrych standardów. Poprzednicy też to robili, ale ja na PO nie głosowałem i nie chcę być kojarzony z obecną polityką rządu - mówi Bugaj w rozmowie z Jackiem Żakowskim.

- Mnie martwi, że obecnie jest więcej niż za pierwszych rządów PiS zachowań wątpliwych z punktu widzenia demokratycznych standardów. Wtedy szefem TVP został Bronisław Wildstein, który jest narwany, ale dość niezależny. A teraz telewizję dostał dyspozycyjny chuligan polityczny. Tu widzę fatalną ewolucję - stwierdza Bugaj.

Przyznaje, że czynnikiem rozstrzygającym ws. odejścia z NRR była... sprawa mediów. - To, co wyrabiają w "Wiadomościach" jest tak prymitywne, że nie da się wytrzymać. Oglądam to, bo chcę wiedzieć, czym naród jest karmiony. Nie zamierzam przystępować do KOD, ale jestem jednym z niewielu, który zastosował się do wygłoszonego na wiecu KOD apelu, żeby bojkotować TVP. Gdy słucham w "Wiadomościach" TVP 20-minutowej rozmowy z Marianem Kowalskim wyobrażam sobie, że mógłbym być do tego dolepiony, to umacniam się w przekonaniu, że trzeba uważać - stwierdza Bugaj.

Gorsze jest to, że nieodpowiedzialna socjalna retoryka PiS i ich polityczne wybryki mogą znów otworzyć drogę do władzy neoliberałom. - Boję się włoskiego schematu. PO grzechach rządów chadecko-socjalistycznych przychodzi Berlusconi. Podglebie już jest - mówi Bugaj.Cała rozmowa w najnowszej "Polityce".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (222)
Bugaj: To, co wyrabiają w "Wiadomościach" jest tak prymitywne, że nie da się wytrzymać
Zaloguj się
 • ggchmiel

  Oceniono 115 razy 105

  "Dyspozycyjny chuligan' - trafne. W III Rzeszy dyspozycyjnymi chuliganami byli chłopcy w SS i SA, w maoistowskich Chinach hunwejbini. Szkoda, że p. Bugaj dopiero teraz przejrzał na oczy

 • strach_sie_bac

  Oceniono 99 razy 89

  "Nie będę jak niektórzy mówił, że rząd wprowadza narodowy socjalizm. Bo tak nie jest."

  Ależ jest Panie Bugaj, "narodowa telewizja" "patriotyzm ekonomiczny", nic to Panu nie mówi? Proszę zapytać kolegę Nałęcza, który jest historykiem.

 • arvelli_net

  Oceniono 82 razy 76

  ... to już nie jest TVP, tylko TVPiS (której nie mam w swoich pasmach TV bo... wykasowałem ją :) i dlatego jako taka nie podlega opłacie abonamentowej, niech pan szanowny (tfu!) prezes sam płaci za nią, w końcu fundnąl sobie wielomilionową ochronę swojej marnej persony z finansów publicznych więc ma gest!

 • grze3

  Oceniono 51 razy 47

  Tak, to jest narodowy socjalizm, oba te określenia pasują jak ulał do PISu, do tego propaganda, otumanienie narodu, bezczelne kłamstwa, agresja wobec sąsiadów, wypisz wymaluj Wielka Polska od morza do morza.

 • 1theguru1

  Oceniono 43 razy 37

  a ja się dziwię, że on się dziwi ... przecież takie było zadanie Knurskiego !

 • hastatrespasos

  Oceniono 35 razy 33

  Dylematy R. Bugaja to jakby cierpienia starego Wertera. On mniej boi się krachu Polski, demokracji i gospodarki przez wybryki kaczego nierządu, niż tego, że ten krach mógłby skończyć się przejęciem władzy przez neoliberałów. A fe, mówi im z góry ekonomista. Który odchodząc z rezydenckiej Rady Zacofania nadal darzy mafię rządzącą od 25.10.2015 głębokim uczuciem. Do tej pory łudził się, że sPISek będzie rządził lepiej niż poprzednio. Tę nadzieję matkę głupich łączy z jeszcze większym idiotyzmem, zapewniając iż DUCKczyński nie wszystko może. A przecież herszt sPISku BOI SIĘ TYLKO ANTKA NISZCZYCIELA SŁUŻB. A mgnieniem oka może wywalić i 4-literowego rezydenta, i błogosławioną in spe. Tzn. RB chyba podziela opinię niektórych, że jakoby DUCKczyński chce dobrze, ale ma złych doradcow, i przez nich te wszystkie błędy. Przekonaniem że sPISek ma jakieś zasady, RB wystawia sobie jak najgorsze świadectwo. Tak jak i wychwalaniem Antka M. niszczyciela służb, bo to wprawdzie „trochę szaleniec ale pryncypialny”. Zasada Bezprawia i Nietrawności to ZAMORDYZM! A za wariactwa tak cenionego przez RB Antka M. państwo musiało już płacić odszkodowania jego ofiarom. RB, który nie może zerwać z uwielbianym kaczorem, wykazał też iż brzydzi się D. Tuskiem, oświadczając że do żadnej rady przy nim by nie wszedł. Muszę powtórzyć to co pisałem przy wcześniejszych wypowiedziach RB: on jest współwinny triumfu kaczyzmu, podobnie jak J. Staniszkis. Bo zapewne wielu, dla których oboje stanowili swoiste autorytety, za ich namową w ub.r. głosowało na tę mafię.

 • kasia66k

  Oceniono 38 razy 32

  Ktoś oglądał dzisiejszą konferencję szefa IPN w sprawie "szafy Kiszczaka"? Reporter Wiadomości zadaje mu oczywiste pytanie dlaczego tak długo nie chciał się spotkać z Kiszczakową i dowiedzieć się co ma do powiedzenia. A pytanie rozpoczyna tak "to oczywiście nie pana wina..." :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX