?Dopiero teraz zaczyna się wstyd. Przed Europą, NATO, inwestorami i tą częścią społeczeństwa, która na PiS nie głosowała

Jerzy Baczyński, redaktor naczelny ?Polityki? po głośnym piątkowym przemówieniu premier Szydło.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W piątek w Sejmie zdenerwowana premier Beata Szydło wygłosiła przemówienie - krzyczała na opozycję, rzucała oskarżenie, grzmiała o zagrożeniu suwerenności Polski. Wszystko w kontekście krytycznej oceny Komisji Europejskiej praworządności w Polsce. - W Unii pisowski styl to nowinka. W UE twardo rozmawia się za zamkniętymi drzwiami, a publicznie jest dyplomatycznie. Ale rząd PiS akurat odwrotnie: W Brukseli jest cichy i bezradny, do mikrofonów mężny i bohaterski. Najgorsze, że nie wiadomo, po co ten teatr. Unia się wystraszy i wycofa? Timmermans się pokaja? - zastanawia się w najnowszej "Polityce" Jerzy Baczyński.

Redaktor naczelny tygodnika zauważa, że retoryce partii rządzącej, której kolejnych eksplozji doświadczamy, wśród rutynowych zawołań o kolanach, suwerenności, suwerenie, woli Polaków szczególne miejsce zajmują oskarżenia całej III RP, jej polityków i elit o uprawianie przemysłu pogardy i pedagogiki wstydu. - Co jak co przez ostatnie lata uprawialiśmy pedagogikę dumy narodowej, wręcz na pograniczu propagandy sukcesu. Dopiero teraz zaczyna się wstyd. Przed partnerami w Europie i w NATO, przez inwestorami (te podłe agencje ratingowe), a także - przede wszystkim - wobec tej przeważającej części społeczeństwa, która nie dała pani premier prawa, aby wszystkie własne absurdalne przedsięwzięcia uznawać za Wolę Polaków. Czy nie ma w tym pogardy dla rozumu, patriotyzmu i poczucia rzeczywistości milionów obywateli? - zastanawia się Baczyński.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (72)
?Dopiero teraz zaczyna się wstyd. Przed Europą, NATO, inwestorami i tą częścią społeczeństwa, która na PiS nie głosowała
Zaloguj się
 • cud_smolenski

  Oceniono 55 razy 53

  Poki co pis prezentuje przemysl chamstwa. Buractwo w czystej postaci. Nie ma zadnych argumentow wiec reaguje agresja. Oni poczucia wstydu nie maja. To my sie wstydzimy. Za nich.

 • checho-fil

  Oceniono 52 razy 40

  Wstyd, inteligencja, przyzwoitość, uczciwość - to dla tych ludzi słowa nieznane i niezrozumiałe. Dzikus zawsze pozostanie dzikusem.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 52 razy 38

  O! Komentowanie na tym forum zaczyna kwiat falangi kaczystowskiej, dla której wzorem są nienawistne wrzaski Szydło w Sejmie.
  Westgreg! aaron.goldstein! cracovia.figiel!

 • szary-petent

  Oceniono 33 razy 27

  Warto przypomnieć, że na PiS oddano 5711687 głosów, a na pozostałe ugrupowania 9488984 głosów. Wg ordynacji daje to PiS-owi większość parlamentarną, ale nie reprezentują oni głosu całego narodu.

 • kotmiki

  Oceniono 39 razy 27

  B.trafne stwierdzenie rzad w Bruxeli jest potulny i bezradny dopiero w Sejmie popisuje się swoja agresywnością rzucając niewybredne oskarżenia jak w jakiejś paskudnej spelunce ;to nie jest poziom to jest totalne dno

 • y.woodoo

  Oceniono 27 razy 21

  Byc kretynem katolickim to nie wstyd. To wymog wiary w gusla i oszustwa z tym zwiazane. Amen.

 • kemor234

  Oceniono 27 razy 21

  wstydzić mogą się jedynie ci, którzy maja chociaż resztki honoru.

 • w.s3

  Oceniono 23 razy 19

  W maglu jak ktoś głośno krzyczy to znaczy, że ma rację. Czyli przyzwyczajenia zostały i wyłażą jak szydło z .......................

 • kubadziu

  Oceniono 32 razy 18

  Posługiwanie się "wolą Polaków" jako argumentu do forsowania chorych wizji "ojca narodu" to chyba najbezczelniejsza zagrywka Beaty z Brzeszcz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX