Nastoletnia terrorystka skazana za próbę podpalenia szkoły

W Niemczech 16-letnia uczennica została skazana na 5 lat więzienia za próbę zorganizowania zamachu na nauczycieli i kolegów w liceum na przedmieściach Bonn. Sąd dla nieletnich uznał ją za winną planowania w maju zabójstwa z użyciem broni palnej oraz okaleczenia człowieka.
Nastolatka zamierzała zaatakować sztyletem nauczycielkę, by zdobyć klucze do szkolnych sal. Następnie chciała podłożyć ogień w pełnych uczniów klasach i zamknąć je na klucz. Atak został udaremniony przez jedną z uczennic liceum. Przyłapała ona 16-latkę w szkolnej toalecie na przygotowywaniu broni, sztyletu i butelek z benzyną. Dziewczyna uciekła, a po kilku godzinach sama zgłosiła się na komisariat policji w pobliskiej Kolonii.

Wyroki niemieckich sądów dla nieletnich zwyczajowo są tajne. Podaje się je do publicznej wiadomości tylko w szczególnych wypadkach. Dwa miesiące przed nieudanym zamachem na szkołę na przedmieściach Bonn, 17-letni uczeń szkoły w Winnenden w pobliżu Stuttgartu zamordował 15 osób, po czym popełnił samobójstwo.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny