Obama tradycyjnie ułaskawił indyka

Zgodnie z tradycją prezydent Barack Obama ułaskawił indyka, który jest symbolem amerykańskiego Święta Dziękczynienia. Uroczystość z udziałem kilkuset gości odbyła się w Białym Domu.
Tradycja ułaskawiania indyka przez prezydenta USA sięga czasów Harry'ego Trumana. Tegoroczna odbyła się po raz 62. Indyk, którego ułaskawił Barack Obama ma na imię Courage czyli Odwaga i waży ponad 20 kilogramów. - Miło mi poinformować, że dzięki interwencji moich córek Malii i Sashy - ponieważ planowałem zjeść tego drania - Courage'a nie spotka straszliwy ale i smaczny los.

Przy okazji przypadającego na jutro Święta Dziękczynienia Obama powiedział za co sam jest wdzięczny bogu i losowi. - Każdego dnia jestem wdzięczny za zaufanie jakim obdarzyli mnie Amerykanie. Z pokorą sprawuję swoją funkcję. To dla mnie wielki honor być głównodowodzącym najwspanialszej armii na świecie.

Ułaskawiony przez Baracka Obamę indyk jeszcze dziś zostanie wysłany do Disneylandu, gdzie jutro stanie na czele parady z okazji Święta Dziękczynienia i gdzie spędzi resztę życia.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny