Jacek Sasin zostanie wiceszefem Kancelarii Prezydenta

Prezydent Lech Kaczyński wręczy dzisiaj Jackowi Sasinowi, swojemu dotychczasowemu doradcy, akt powołania na sekretarza stanu i zastępcę szefa Kancelarii Prezydenta RP.
Jacek Sasin z wykształcenia jest historykiem. Z Lechem Kaczyńskim współpracuje od kilku lat.

Pracował w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy jako kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Zastępca Burmistrza Dzielnicy Śródmieście. Od 2006 do 2007 r. pełnił funkcję pierwszego Wicewojewody Mazowieckiego, a następnie Wojewody Mazowieckiego.

Wówczas zasłynął m.in. tym, że wygasił mandat prezydent Warszawy Hannie Gronkiewicz-Waltz za to, że spóźniła się ze złożeniem oświadczenia majątkowego swojego męża. Czytaj sylwetkę nowego człowieka prezydenta>>

Funkcję doradcy prezydenta pełni od grudnia 2007 r. Na stronie Kancelarii Prezydenta nie ma szczegółowych informacji, czym Sasin zajmuje się jako doradca. Czytamy jedynie, że często towarzyszy lub zastępuje Lecha Kaczyńskiego podczas różnych uroczystości.

Szefem Kancelarii Prezydenta od lipca 2009 r. jest Władysław Stasiak, który zastąpił na tym stanowisku odwołanego Piotra Kownackiego. Do tej pory Stasiak nie miał swojego zastępcy.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny