Sarah Palin zadebiutowała w FOX News [WIDEO]

Sarah Palin ma już za sobą pierwszy występ w telewizji FOX News od czasu, gdy ogłoszono, że zostanie stałą komentatorką stacji. Palin pojawiła się w programie "The O'Reilly Factor". I dużo mówiła o sobie.
Prowadzący Bill O'Reilly pytał Palin m.in. o powód, dla którego jest tak mocno krytykowana. Jak przyznała, nie chodzi tu o jej osobę. - Moi przeciwnicy nie lubią po prostu moich konserwatywnych poglądów - stwierdziła.

Palin odniosła się też do zarzutów o brak kompetencji i podstawowej wiedzy, jakie pojawiły się m.in. w nowej publikacji na temat kampanii wyborczej 2008 - "Game Change" autorstwa Marka Halperina i Johna Heilemanna.

Palin zapewniła: kłamstwem jest, że nie wiedziała o istnieniu dwóch Korei - Północnej i Południowej. Jedyne stwierdzenie, któremu nie zaprzeczyła dotyczy jej "niepewności" dotyczących udziału Iraku w zamachach 11 września. - Przyznaje, zadawałam pytania w tej sprawie - powiedziała w programie.Świat usłyszał o byłej gubernator Alaski przy okazji ostatnich wyborów prezydenckich w USA - nieoczekiwanie została kandydatką na wiceprezydenta USA z ramienia Republikanów. Podczas kampanii była znana z licznych wpadek, które podważały jej kompetencję. Jednak jej konserwatywne poglądy, m.in. zdecydowany sprzeciw wobec aborcji, przysporzyły jej rzeszę zwolenników.

Sarah Palin wciąż jest niezwykle popularna w USA. Jej biografia pt. "Going Rogue" (wydana w listopadzie 2009) stała się bestellerem zanim jeszcze pojawiła się w sklepach. Amerykanie zamawiali ją w sklepach internetowych, jeszcze przed oficjalną premierą. Ilość zamówień przekroczyła oczekiwania. Na spotkania z czytelnikami przychodzą tłumy. A na Facebooku ma ponad milion zadeklarowanych zwolenników.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny