Zamiast na lekcje poszli do kościoła. Interweniowało kuratorium

Uczniowie katowickiego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 sądzili, że w piątek będą mieć normalne lekcje. Ale dyrektorka zarządziła wyjście do kościoła. Interweniowało kuratorium - czytamy w dzisiejszej ?Gazecie Wyborczej?.
Opowiada mama jednej z dziewczynek, która nie chodzi na religię: - 1 września były występy w sali gimnastycznej, spotkania w klasach z wychowawcami. Byłam pewna, że piątek będzie już zwykłym dniem szkolnych zajęć. Ale zarządzeniem dyrektorki uczniowie poszli do kościoła i spowiedzi.

- Dzień przed końcem roku szkolnego było podobnie. Wyjścia związane z nauczaniem religii zdarzają się bardzo często w tej szkole. Dotąd córka nie spotkała się z nietolerancją ze strony rówieśników, ale takie sytuacje, jak ta z 2 września, podkreślają odmienność dzieci z rodzin niewierzących - dodaje.

Z piątkowej decyzji dyrektorki szkoły Joanny Szykszni niezadowoleni są zresztą także rodzice uczniów chodzących na katechezę. - Przed rozpoczęciem roku szkolnego syn był podekscytowany, że spotka dawno niewidzianych kolegów, był ciekaw przedmiotów i nauczycieli. A tu szkoła zafundowała mu wyjście do kościoła. Syn przyznał, że całą mszę przegadał z przyjacielem - mówi nam inna matka deklarująca się jako katoliczka.

W końcu rodzice zapytali dyrektorkę, dlaczego nie przewidziała kościoła 1 września po rozpoczęciu roku szkolnego. Poszliby ci, którzy naprawdę by chcieli. Podobno usłyszeli, że "1 września ksiądz nie miał czasu".

- Kto nie chciał uczestniczyć we mszy, mógł zostać w świetlicy - mówi dyrektorka.

Cały tekst w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej" .

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (20)
Zamiast na lekcje poszli do kościoła. Interweniowało kuratorium
Zaloguj się
 • duokwak

  Oceniono 9 razy 9

  Panią dyrektor wywalić z pracy na zbity pysk.Niech służy do mszy,albo niech zostanie gosposią księdza.Dążymy do państwa wyznaniowego.Głosuję na Palikota.

 • mercurossaurus

  Oceniono 9 razy 9

  Czy to znaczy, że katolicyzm się radykalizuje? Jak islam? Katolicy pozazdrościli islamowi dyscypliny? Strach pomyśleć co będzie za powiedzmy 10 lat, za 20.......... jeśli tego nie powstrzymamy.

 • rbik53

  Oceniono 6 razy 6

  ...takie przypadki powinne byc scigane z urzedu.... tak, tak panie prezydencie Komorowski - obronco Konstytucji.... no ale wiadomo - biskup sie skrzywi no i pod zyrandolem dobrze sie siedzi.... .

 • tegepe

  Oceniono 6 razy 6

  Wywalić dyrektorkę tej szkoły na zbity pysk!!!

 • z2006

  Oceniono 6 razy 6

  Moim skromnym zdaniem większa radość w niebie jest z 10 idących do kościoła dobrowolnie, niż ze 100 idących pod przymusem lub w wyniku sprytnego fortelu.

  A kogo to nie przekonuje, niech sobie poszuka, co znaczy słowo "internalizacja" i jak się ten stan osiąga.

 • neumarkt

  Oceniono 5 razy 5

  Czy pani dyrektor piastuje jeszcze swoje zaszczytne stanowisko? A może przeniesie swoje skłonności do kościelnej kruchty?

 • a-k1969

  Oceniono 5 razy 5

  no nie moge jak dlugo czarni beda nami manipulowac
  moj syn zamiast skladac przysiege w szkole skaladal ja w kosciele czy to tylko w pabianicach czy reszta Polski tez jest zasyfiona?

 • turbinowy

  Oceniono 5 razy 5

  Za takie numery Pani Dyrektor powinna zostać dyscyplinarnie zwolniona z pracy. Kiedy wreszcie w Polsce Polacy zaczną respektować polską Konstytucję ?

 • andrear

  Oceniono 5 razy 5

  Dyrektor do dymisji - Popieram !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX