"Posłuchajcie całego wystąpienia" [KOMENTARZ DO WYSTĄPIENIA JACKA ROSTOWSKIEGO]

Może europejski polityk, dodatkowo minister finansów, nie powinien mówić o wojnie czy wojną straszyć. Ale zanim zaczniemy krytykować Jacka Rostowskiego czy Rostowskiemu odbierać prawo do tych słów, posłuchajmy całego wystąpienia, jakie wygłosił w Parlamencie Europejskim.


Politycy, ekonomiści, rodacy, słuchacze, widzowie i internauci! Poświęcie 10 minut i posłuchajcie tego przemówienia.

Nie było przełomową wizją czy nową propozycją. Nie było dramatyczne swoją dramatyczną pointą. Zawierało syntetyczne i systematyczne streszczenie wyzwań i problemów, jakie dziś nas dotykają.

Postawię jednak tezę: było przełomowe twardym wezwaniem do trudnych decyzji. Ono było przełomowe swoją otwartością. Ale przede wszystkim było spójne i pełne. Zatem raz jeszcze apeluję: posłuchajcie całego wystąpienia polskiego ministra finansów. Naprawdę warto.

Zgadzam się, byłoby lepiej, gdyby ten wojenny przykład nie padł. Byłoby mniej emocji. Ale przecież nie chodzi o dosłowność tego przemówienia. Chodzi o sygnał, zainteresowanie. Retorykę.

Maciej Głogowski, szef działu gospodarczego w Radiu TOK FM

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (23)
"Posłuchajcie całego wystąpienia" [KOMENTARZ DO WYSTĄPIENIA JACKA ROSTOWSKIEGO]
Zaloguj się
 • stach401

  Oceniono 7 razy 5

  WRZAWĘ NA TEMAT PRZEMÓWIENIA NA FORUM PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO MINISTRA ROSTOWSKIEGO KTÓRĄ PODJĘLI NIEKTÓRZY POLITYCY I DZIENNIKARZE ROZPĘTANO NA PODSTAWIE WYRYWKOWEGO PRZEKAZU W MEDIACH. ZAPOZNANIE SIĘ Z CAŁYM PRZEMÓWIENIEM ZMIENIA OBRAZ PRZEMÓWIENIA NA JEGO KORZYŚĆ .NALEŻY POGRATULOWAĆ ŻE KTOŚ ZDECYDOWAŁ SIĘ WYŁOŻYĆ KAWĘ NA ŁAWĘ I ZA TĄ PRAWDĘ ZOSTAŁ SPROWADZONY DO PARTERU PRZEZ DYLETANTÓW KRYTYKÓW ZWŁASZCZA P.POSŁA BŁASZCZYKA. W TEN SPOSÓB MANIPULUJE SIĘ SPOŁECZEŃSTWEM.NIE KAŻDY MA DOSTĘP DO INTERNETU ABY DOKLADNIE I W CAŁEJ ROZCIĄGLOŚCI ZAPOZNAĆ SIĘ Z TEKSTEM. ISTOTNIE WPLĄTANIE TEMATU WOJENNEGO NIE BYŁO SZCZĘŚLIWE. ALE GDYBY TEGO WĄTKU NIE BYŁO TO PIES Z KULAWĄ NOGĄ BY TEGO NIE ZAUWAŻYŁ A INFORMACJA PRZESZŁA BY BEZ ECHA.TAKIE JEST MOJE 100% PRZEKONANIE

 • franiof16

  Oceniono 4 razy 2

  "Posłuchajcie całego wystąpienia" apeluje p.Głogowski. Odpowiadam - mało kto posłucha tego apelu - to wymaga wysiłku, refleksji i elementarnej wiedzy.

 • muflon_84

  Oceniono 2 razy 2

  @von_seydlitz
  To prawda, że nie będzie bezpośrednio podejmował decyzji, ale wydaje mi się, że ma prawo w naszym imieniu się wypowiadać i opowiedzieć się zdecydowanie za jakąś propozycją, bo bierność może przynieść nieprzewidywalne skutki. Twój argument, że jak nie on podejmuje decyzje to nie ma sensu, żeby się odzywał w tej kwestii wydaje mi się nietrafiony - opozycja też ma zawsze siedzieć cicho skoro nie jest w rządzie? Jeśli chodzi o koszty, to możemy je niestety ponieść, jeśli zapadną złe decyzje w strefie euro.

 • dominikmdmx

  Oceniono 4 razy 2

  @kwapek-3
  Oceniać możesz to co człowiek robi i co mówi nie moralność. Jakim prawem utrzymuje premier swojego ministra na stanowisku... No takim jakie ma. Mianował go i odwoła go jak będzie chciał. Takie właśnie ma prawo. Ja Twojej moralności nie oceniam. Ale w tej wypowiedzi nie widzę nic haniebnego ani tym bardziej niemoralnego. Poza tym gdybyś chociaż troszkę historii poczytał to może wiedziałbys dlaczego w niemczech do władzy doszedł hitler albo dlaczego wybuchła rewolucja październikowa... Ale to tak tylko na boku. Moralności nie oceniam ale Twoja wypowiedź poza zwykłym obrzucaniem błotem nic nie wnosi do dyskusji.

 • muflon_84

  Oceniono 2 razy 2

  @kwapek-3
  Przesłuchaj tę wypowiedź ministra i zachowaj oceny o moralności na coś faktycznie haniebnego.

 • mrmarhol

  Oceniono 6 razy 2

  ake to wszystko prawda. O wojnie mówi się za kupisami. Skąd te manewry w Polsce na wypadek wojny? Rostkowski jedyie powiedział to o czym wiedzą wszyscy którzy mają trochęoleju w głowie.

 • zkl61

  Oceniono 1 raz 1

  @stach401
  problem w tym, że ludzie są leniwi- zdecydowanie łatwiej jest zadowolić się papką przeżutą przez infotainment (czyli niekoniecznie rozumnych dziennikarzy) niż wysilić się na dotarcie do źródeł; poza tym głupota jest łatwiejsza w użyciu, dlatego FAKT ma taki nakład... na tym tle p. red. Maciej Głogowski świeci dobrym przykładem, słucha się także jego innych audycji z prawdziwą przyjemnością! Co do PiS to trzeba z żalem przyznać, że wszystkie ich kampanie reklamowe są DOSKONAŁE - wciskają kit absolutnie profesjonalnie, bez żenady i wstydu i niestety z niejakim powodzeniem.

 • muflon_84

  Oceniono 1 raz 1

  @zawszezlosliwy
  z Hiszpanią nie graliśmy pięknie jak przegrywaliśmy 0:6. Nie wiem, czy to faux pas, ale może faktycznie minister powinien wybrać mniej drastyczną anegdotę. Choć podkreślić w tamtej sytuacji stanowisko dość mocną wypowiedzią powinien.

 • zawszezlosliwy

  Oceniono 3 razy 1

  Pan Głogowski jest fanem piłki nożnej,to nic że przegraliśmy mecz 0:6,ale jak pięknie graliśmy :-) Nic nie usprawiedliwia pana Rostowskiego z faux pas,a jeżeli chciał się podzielić anegdotką mógł wystąpić w Kabaretonie !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX