Półnagi, ukrzyżowany Palikot na okładce "Newsweeka". Będzie skandal? [ZDJĘCIE]

Zdjęcie Janusza Palikota z rozłożonymi rękoma, "ubranego" jedynie z białą przepaskę wokół bioder. Obok pytanie: Mesjasz lewicy? - tak wygląda najnowsza okładka tygodnika "Newsweek".
Okładka składa się z kolażu zdjęć półnagiego polityka, który w pozie ukrzyżowanego Chrystusa "wisi" na domyślnym krzyżu. Porównanie do Chrystusa nasuwa się samo również dzięki pytaniu, które zamieszczono obok postaci kontrowersyjnego polityka. "Mesjasz lewicy".

Na stronie internetowej tygodnika jest tylko krótka zapowiedź materiału z Palikotem w roli głównej. - Już za 10 dni będziemy mieli 10 procent - zapowiada Janusz Palikot. Notowania jego partii niespodziewanie rosną. Jako jedyny ma szansę przełamać monopol dużych partii i dostać się do Sejmu. A co jeśli mu się nie uda? - Będę dalej walczył. Nie zostawię 40 tysięcy ludzi którzy są ze mną -czytamy.

Zdjęcie zostało wrzucone na profil tygodnika na Facebooku i wywołało lawinę skrajnie różnych komentarzy: od oskarżeń o szukanie taniej sensacji do zachwytów nad trafnością zdjęcia.

Palikot już był na okładce tygodnika - niewiele ponad rok temu. Wtedy zdjęcie było zrobione z półprofilu, polityk był ubrany, a za uchem miał kwiatek.

Wykorzystanie krzyża na okładce "Newsweeka" niespełna miesiąc po katastrofie smoleńskiej (ukrzyżowany tupolew ) wywołało burzę wśród prawicowych mediów i publicystów.

Kliknij, by zobaczyć zdjęcia

Jak Ci się podoba okładka z Palikotem?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (69)
Półnagi, ukrzyżowany Palikot na okładce "Newsweeka". Będzie skandal? [ZDJĘCIE]
Zaloguj się
 • glemp1

  Oceniono 26 razy 22

  Lawina ruszyła, Panowie biskupi. Procesu laicyzacji Polski nic już nie zatrzyma. Czyż nie jest to najlepsza wiadomość dla umęczonego narodu od ponad tysiąca lat?

 • marika-live

  Oceniono 23 razy 21

  O bez kitu, znowu biskupi będą słać listy i wzywać do bojkotu "Newsweeka", a Terlikowski i prawicowi publicyści już pewnie egzorcystę zamawiają.
  Widać efekty jakie przyniosły biskupie protesty ws. Nergala, Palikot i Newsweek pozazdrościli reklamy Nergalowi i TVP haha
  Jak biskupi rzucą się na Palikota, to ma zapewnione wejście do sejmu...

 • tegepe

  Oceniono 22 razy 16

  Brawo Newsweek!!!

 • koloratura1

  Oceniono 16 razy 14

  @zgr-edo
  za niedługo rąk nie będzie można rozłożyć , bo idiotom będzie się z krzyżem kojarzyć.

  Czekam, kiedy wreszcie różni nawiedzeni zażądają usunięcia z telewizji reklamy - (chyba) Kredyt Banku...
  Tej z tymi dwoma, dobrze odżywionymi...

 • lasaron

  Oceniono 16 razy 14

  Dlaczego półnagi ? Jezusowe wizerunki w sztuce sakralnej dopiero cenzura KK pozbawiła atrybutów męskośći. Tutaj chyba autocenzura zadziałała.

 • mentice

  Oceniono 17 razy 13

  Tak to jest jak się nosi koszulkę z napisem "Jestem gejem". Jednego już dawniej za gejostwo i pedofilię ukrzyżowali. Teraz chcą ukrzyżować Palikota.

 • zgr-edo

  Oceniono 16 razy 12

  za niedługo rąk nie będzie można rozłożyć , bo idiotom będzie się z krzyżem kojarzyć.
  Paloikot ma mój głos.

 • lokomotywa46

  Oceniono 13 razy 11

  bede glosowac na Palikota, bo reszta to kościelne sługusy

 • kotsiepali

  Oceniono 12 razy 10

  Będzie skandal? Nie !!!! Palikot nie jest ukrzyżowany, bo nie jest ani przywiązany ani przybity do krzyża, którego również nie ma. Nie ma więc tu mowy o ukrzyżowaniu, znanym nam z historii starożytnego Rzymu, lub Fenicji, skąd owa kara przyszła. Pan Palikot stoi na pudle, skądinąd trafny wybór. Ma na sobie białą szmatę, czyżby prototyp flagi, którą zamierza rozwiesić pomiędzy politycznymi przeciwnikami? Ręce ma rozłożone, jak bezbronne dziecię w łóżeczku. Nic dodać nic ująć. Brawo dla Design'erów. Autorowi TYTUŁU niestety przydała by sie definicja " ukrzyżowania" I to gdzie? w "NEWSWEEK" taka amatorszczyzna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX