Chińczycy sponsorują MSWiA? Dali sprzęt elektroniczny "do testów"

PRZEGLĄD PRASY. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zostało obdarowane przez chiński koncern Huawei sprzętem elektronicznym do przeprowadzania wideokonferencji - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".
Według gazety, resort od dwóch miesięcy próbuje to ukryć i twierdzi, że jedynie testuje drogie urządzenia. Problem w tym, że Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji nawet nie sprawdziło ich pod kątem bezpieczeństwa - czy na przykład nie zawierają podsłuchów. Tym bardziej, że trafiły one do komórki, która między innymi nadaje nowe tożsamości oficerom polskiego wywiadu pracującym za granicą - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Chiński sprzęt jest w MSWiA od końca lipca, ale dopiero teraz rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak potwierdziła, że faktycznie Huawei przekazał sprzęt. Ale do testów, a nie jako darowiznę. Wymaganej przez prawo umowy dotąd jednak nie sporządzono.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Chińczycy sponsorują MSWiA? Dali sprzęt elektroniczny "do testów"
Zaloguj się
  • szama3

    Oceniono 1 raz 1

    gazeta prawna ma rację! te urządzenia na pewno zawierają podsłuchy w końcu to chodzi o videokonferencje toz znaczy o podsłuch z podglądem....

  • be-rtil

    0

    A co w tym dziwnego? Czyżby gazeta prawna kupowała wszystko w ciemno?Znowu jakiś dziennikarski bełkot.KRETYNIZM!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX