Większe kary dla piratów drogowych. Będzie nowy taryfikator

PRZEGLĄD PRASY. Za wykroczenia drogowe, kierowcy będą dostawać więcej punktów karnych. Resort spraw wewnętrznych przygotował nowy taryfikator - informuje "Rzeczpospolita".
Jak pisze gazeta, ostrzejsze karanie kierowców, ma według policjantów poprawić bezpieczeństwo na polskich drogach. Nowe przepisy przewidują, że na przykład za rozmowę przez telefon komórkowy w czasie jazdy kierowca może otrzymać 5 punktów karnych. Dziś za to przewinienie nie otrzymuje ich wcale. Z 3 do 6 punktów zwiększy się kara za przewożenie dziecka bez fotelika. 4 punkty dostanie kierowca za niezapięte pasy - dziś 1 punkt. Surowiej mają być też karani kierowcy łamiący prawa pieszych.

Gazeta podkreśla, że według statystyk, dzisiejsze kary nie odstraszają kierowców od nagminnego łamania prawa. W 2010 roku doszło do prawie 39 tysięcy wypadków. Kierowców nie odstrasza ani fakt, że policja coraz częściej wyłapuje piratów drogowych, co przekłada się na dwucyfrowy wzrost liczby wystawianych mandatów, ani ich wysokość.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Większe kary dla piratów drogowych. Będzie nowy taryfikator
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 1 raz 1

  ... może lepsze byłyby obroże z elektrowstrząsem?... za jazdę bez pasów:dwa wstrzasy, za przekr. prędkości 4 wstrzasy, za jazdę po pijaku - non stop wstrząsy:)

 • limanowa2009

  0

  czysta teoria- bo przecież nie wysokość kary a jej nieuchronność i egzekwowanie.
  Co dzień jadę samochodem i co dzień widzę to co wszyscy kierowcy. Rozmowy przez telefon w co 3-4 samochodzie, 100% przepełnionych busików, czerwone światło przekraczane nagminnie, parkowanie gdzie tylko popadnie.
  To nie trudno zauważyć tylko jako uczestnik ruchu. a gdzie policja której to powinno być podstawowym zadaniem. Ile razy widziałem jadący za mną lub przed mną policyjny samochód i on wcale nie widział co widzieli jadący kierowcy.
  Być może gdzieś w Polsce ale na południu Małopolski burdel pod tym względem jest okropny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX