Nowy tygodnik "Wręcz Przeciwnie" z opóźnieniem trafi do kiosków

W poniedziałek 26 września ukaże się nowy tygodnik "Wręcz Przeciwnie", stworzony przez grupę dziennikarzy, którzy odeszli z "Wprost". Tygodnik zmienił nazwę, bo RUCH odmówił dystrybucji.
Nowy tygodnik opinii "Wprost Przeciwnie" miał ukazać się w kioskach 19 września. Jednak zespół został zmuszony do zmiany tytułu na "Wręcz Przeciwnie" i przesunięcie o tydzień pierwszego wydania. Przyczyną była "bezprecedensowa odmowa kolportażu tytułu" przez mający niemal połowę rynku dystrybucji prasy RUCH - poinformował zespół nowego tygodnika.

"Wręcz Przeciwnie" - bardzo niegrzeczne

Dziennikarze, którzy odeszli z "Wprost", zdecydowali się stworzyć tygodnik o, jak sami deklarują, ostrzejszej linii programowej i skupiający się na innych zagadnieniach. Jak twierdzą dziennikarze którzy odeszli z "Wprost", po zmianie redaktora naczelnego tygodnik stał się "po prostu nudny". Według Jana Pińskiego, naczelnego "Wręcz Przeciwnie", tygodnik "Wprost" gwałtownie traci czytelników, a jego sprzedaż spadła z 120 tys. do 50-60 tys. Jednak z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy wynika, że w chwili objęcia przez Lisa funkcji naczelnego tygodnik sprzedawał się w ilości 63 tys. egzemplarzy, by w grudniu 2010 osiągnąć poziom 111 tys. W czerwcu tego roku tygodnik sprzedawał 95 tys. egz.

Naczelny "Wręcz Przeciwnie" uważa, że problemy "Wprost" wynikają z tego, że tygodnik stał się zbyt "grzeczny i salonowy". Zgodnie z jego zapowiedzą "Wprost Przeciwnie" ma być zupełnie inny, będzie "konserwatywny w sferze wartości i liberalny w sferze gospodarki".

Wśród autorów "Wprost Przeciwnie" są: prezydent Centrum im. Adama Smitha Robert Gwiazdowski, Janusz Korwin-Mikke, Wiesław Kot, Robert Leszczyński, Leszek Pietrzak, Tomasz Terlikowski, Paweł Zarzeczny i satyryk Tadeusz Drozda. Nakład pierwszego numeru wyniesie 120 tys. egzemplarzy.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
Nowy tygodnik "Wręcz Przeciwnie" z opóźnieniem trafi do kiosków
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  mocny skład,
  z dziejów prasy polskiej przypominam sobie, że za czasów red. janeckiego po "Biedronce" szalał jakiś klon "Wprost" w koszach przy kasach

 • arct

  Oceniono 5 razy 3

  Terlikowski?

  Toż to początki średniowiecza w myśleniu.

  Co ten facet może wnieść ciekawego?

  Wychwalanie papieża, za to że w prezyszłym roku zorganizuje konferencję biskup[ów na temat pedofilii? Zamiast potępienia i pozamykania biskupów w wiezieniach za współsprawstwo?

  Wraca nowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX