Ekspresowe pasy na Euro 2012 dla kibiców na granicach

MSWiA szykuje specjalne ułatwienia dla kibiców kursujących pomiędzy Polska a Ukrainą w czasie Euro 2012. Jak informuje TOK FM na przejściach granicznych mają zacząć działać tzw. ?pasy Euro 2012?.
Jak zapowiada MSWiA mają być to specjalnie wydzielone pasy ruchu, którymi ekspresowo będą mogły przekraczać granicę tylko osoby, które mają bilety na mecze. Zgodnie z obecnymi planami euro-korytarze będą działały w czasie mistrzostw na czterech przejściach granicznych. - Chodzi tu o przejścia w Medyce, Korczowej, Dorohusku i Hrebennem - wylicza w rozmowie z TOK FM mjr Justyna Szmidt-Grzech ze Straży Granicznej.

Na takim pasie zamiast dwóch kontroli - jak to jest obecnie - kibice przejdą tylko jedną wspólną, polsko - ukraińską, i to w dodatku bardzo uproszczoną. Jak można nieoficjalnie usłyszeć w MSWiA będzie ona przeprowadzana po polskiej stronie, żeby wyeliminować korupcyjne propozycje, jakie niejednokrotnie od naszych sąsiadów słyszą obywatele wjeżdżający na Ukrainę. Co ważne jadąc Euro-pasem nie będziemy mogli mieć przy sobie nic do oclenia. W tej sytuacji większe zakupy tytoniowo-alkoholowe przy okazji meczu na Ukrainie nie będą więc wchodziły w grę.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny