Bp. Pieronek o liście bp. Meringa: To brak kultury

- To nie tylko nie po bożemu, ale to jest po prostu brak kultury i nie wolno takich rzeczy mówić- mówił w Radiu ZET bp. Tadeusz Pieronek o liście bp Wiesława Meringa do ks Adama Bonieckiego. Mering wytyka, że w "Tygodniku Powszechnym" publikuje "Magdalena Środa, córka prof. Ciupaka, marksisty i religioznawcy z czasów PRL".
- Widziałem księdza Bonieckiego wczoraj w katedrze na Wawelu i zdziwiłem się, żartując, że on tutaj jeszcze jest, w kościele - powiedział bp Pieronek komentując list bp Meringa do ks Bonieckiego.

- Jeśli się będziemy spierać o wszystko i zarzucać ludziom, że czasem popełnili jakiś błąd, to niczego nie zbudujemy. Pismo tego formatu co "Tygodnik Powszechny" nie może być laurką i gazetą, w której publikuje się tylko pochwały i modlitwy, a nie dopuszcza do głosu osób, które inaczej myślą - mówił o zarzutach, że Meringa, że "na łamach pisma pojawiały się nazwiska takich >>autorytetów<< jak Magdalena Środa".- Sięganie to tego, kim był ojciec Środy to nie tylko nie po bożemu, ale to po prostu brak kultury - dodał. Zapytany, czy ks Boniecki wziął do siebie krytykę, zaprzeczył: - Nie, gdy go spotkałem był uśmiechnięty.

Biskup nie chciał komentować kwestii obrony Nergala przez ks. Bonieckiego. - Ja jestem zaskoczony przede wszystkim postawą sądu, który daje kolejny dowód na to, ze w Polsce można bezkarnie bluźnić, można obrażać ludzi wierzących bez żadnych konsekwencji - stwierdził jednak.

"W kampanii PiS nie ma miłości chrześcijańskiej"

- Obecność duchownych katolickich w tej kampanii wyborczej jest nadmierna i zupełnie niepotrzebna. Każdy ma swój rozum. Ja widzę, że nie ma sensu śledzić tej kampanii, to też jest jakiś znak. - mówił biskup.

- Jeśli księża biskupi uważają, że należy promować jakieś osoby, to jest już ich odpowiedzialność. Ja jestem zdania, że powinno się to zostawić ludziom świeckim, my mamy zadanie ważniejsze: głoszenie Ewangelii - podsumował.

- Sam dziwię się, skąd wzięła się miłość episkopatu do PiS- zastanawiał się bp. Pieronek. - Mi niektóre poglądy tej partii się podobają, ale postępowanie jej przedstawicieli przeczy tym hasłom. Nie dostrzegam żadnej miłości chrześcijańskiej w tym, jak PiS prowadzi kampanię - dodał.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (22)
Bp. Pieronek o liście bp. Meringa: To brak kultury
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 15 razy 13

  "Mering: Środa to córka marksisty..." - a KIM są twoje dzieci?!

 • limanowa2009

  Oceniono 12 razy 10

  A co ma córka do ojca i odwrotnie, Twój najwyższy szef- prawie święty i nieomylny Papież był kiedyś w Hitlerjugend i nikomu to jakoś nie przeszkadza, bo po prostu są takie dzieje na tej ziemi.
  Wstyd biskupie a tak wiele mówicie o miłości i przebaczaniu. Widocznie wybiórczo.

 • stach401

  Oceniono 9 razy 9

  JAK JUŻ HIERARCHOWIE KOŚCIELNI ZACZYNAJĄ SIĘ OSKARRZAĆ NA ŁAMACH PUBLICZNYCH SRODKÓW KOMUNIKACJI TO ZAKRAWA NA POCZĄTEK WARIACTWA.. A GDZIE W TYM WSZYSTKIM PRZYKAZANIE O MIŁOŚĆI BLIŻNIEGO. TO KOŚCIÓŁ DAJE TAKI PRZYKŁAD/ ?.

 • hazibula

  Oceniono 9 razy 7

  to nie tylko brak kultury biskupa. to coś o wiele więcej. on naprawdę powiedział to czym żyje. sredniowiecze w glowie.

 • gucio-2

  Oceniono 10 razy 6

  biskub mering sie najebal swieconej wody i mu csnienie wzroslo a ze akurat sobecka mial rozwolnienieto mu otwor gebowy wy......pieprzylo

 • rbik53

  Oceniono 7 razy 5

  ..... słowo BISKUP, jedynie gdy pojawia się przed nazwiskiem Pieronek, ma dla mnie prawdziwe znaczenie....

 • neumarkt

  Oceniono 11 razy 5

  Środa to córka marksisty, Jezus to syn Abdesa Pandery, rzymskiego łucznika... I CO Z TEGO?

 • glemp1

  Oceniono 4 razy 2

  Nie głoszenie ewangelii, lecz grzeszne życie w przepychu jest dla Was najważniejsze, Panie biskup.

 • 7juwert6

  Oceniono 5 razy 1

  Ponad polowa Polaków wie,że prawie wszyscy biskupi to chłopstwo z biednych rodzin i oni chcą rządzić Polską.Poubierali się w najdroższe kiecki I myślą ,że są panami w naszym kraju.Ich kraj to Watykan i tam Spiepszajcie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX