Protest internautów przeciw książce Szczuki. Empik się ugiął

Trzy tysiące internautów podpisało petycję o wycofanie ze sprzedaży "Dużej książki o aborcji" lub przynajmniej przeniesienie jej do działu dla dorosłych. I Empik ustąpił - wyniesie książkę z regału dla młodzieży - pisze "Gazeta Wyborcza".
Książka Kazimiery Szczuki i Katarzyny Bratkowskiej "propaguje aborcję wśród młodzieży" - napisała pięć tygodni temu na portalu Petycje.pl Natalia Olszewska. "Jeśli Empik ma jakiekolwiek poczucie misji wychowawczej (...), nie powinien umieszczać książki, o której mowa, na półce z pozycjami dla młodzieży, nawet jeśli takie jest zalecenie wydawcy" - apeluje Olszewska.

Książka to część adresowanej głównie do uczniów i ich rodziców serii "Bez tabu" wydawnictwa Czarna Owca. Ukazały się w niej już m.in. pozycje o homofobii, rasizmie, ateizmie, demokracji i feminizmie oraz książki o fizjologii. Większość to tłumaczenia ze szwedzkiego.

Autorki książki decyzję Empiku nazywają uleganiem naciskom. - Faszeruje się młodzież wrogą propagandą, pokazując wystawy antyaborcyjne czy film "Niemy krzyk", a nie pozwala się sięgnąć po książkę, która zawiera podstawowe informacje z biologii - mówi Kazimiera Szczuka, krytyczka literacka.Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej".

Czy zgadzasz się z decyzją Empiku?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (70)
Protest internautów przeciw książce Szczuki. Empik się ugiął
Zaloguj się
 • venusoid

  Oceniono 20 razy 18

  Ach, zaczął się kolejny dzionek w państwie wyznaniowym.
  Trzy tysiące mają decydować co może być w księgarni?
  A jakby 3 tysiące Świadków Jehowy (a jest ich o wiele więcej) podpisało petycję pod żądaniem zakazu transfuzji krwi, to szpitale też by się ugięły?

 • chri-s48

  Oceniono 16 razy 16

  Internauci wskazujący na jakiej półce ma stać książka i EMPiK uginający się pod ich presją ? To jakieś nieporozumienie. Niedługo może specjalne brygady będą patrolowały księgarnie i decydowały o półkach,
  wystroju i innych "walorach" przybytku kultury. Ciekawy temat - petycja internautów. Co jeszcze się wymyśli w tym kraju.

 • sobiepan11

  Oceniono 17 razy 15

  No i dobrze!! sprzedaż wzrośnie i trzeba będzie zrobić dodruk! Najlepiej by było, żeby się jeszcze kościół wtrącił :-)

 • alexoi77

  Oceniono 16 razy 14

  Nowy index ksiąg zakazanych Ciekawe kiedy zaczną palić książki

 • mariner4

  Oceniono 15 razy 13

  Czarna sotnia w akcji!

 • demolka666

  Oceniono 14 razy 12

  kołtuństwo i ciemnogród katolicki przestawia książki na półkach księgarni - paranoja - to straszne, gdy okazuje się, że 1/3 narodu jest pozbawiona mózgu, jakby kto lobotomii dokonał na tych biednych, nieświadomych matołkach...

 • demolka666

  Oceniono 14 razy 12

  juz NIC i NIGDY nie kupię w mpik-u - jakieś prymitywy katolickie rządzą półką w księgarni??? niech nie chodzą do mpik-u tylko do katolickich księgarń!!! wstyd!!!

 • alexoi77

  Oceniono 11 razy 11

  @logiczny1

  Nikt ci nie karze czytać tej książki Po twojej wypowiedzi widać ,ze i tak nie wiele czytasz 80% polaków nie czyta wcale ,ale protestuje A szanować trzeba wszystkich i właśnie o tym są te książki

 • bogdan_hamburg

  Oceniono 10 razy 10

  Dlatego popierajmy Posla Romana Kotlinskiego i Posla Palikota ,Posel Kotlinski zna ta Mafie od srodka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX