Dwie awarie w Boeingu 767. Pierwsze ustalenia komisji

Próba podniesienia Boeinga 767 po awaryjnym lądowaniu na warszawskim lotnisku im. Chopina

Próba podniesienia Boeinga 767 po awaryjnym lądowaniu na warszawskim lotnisku im. Chopina (Fot. Robert Kowalewski / Agencja Gazeta)

Na pokładzie Boeinga 767, który wczoraj awaryjnie lądował w Warszawie, doszło do dwóch awarii. Powiedział o tym przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, Edmund Klich.
Według wstępnych ustaleń komisji, w samolocie zawiodła instalacja hydrauliczna. Z nieznanych przyczyn przestał działać system wypuszczania podwozia, nie działał też system awaryjny. Edmund Klich powiedział, że zdarza się to bardzo rzadko, a na tym typie maszyny chyba w ogóle się nie wydarzyło. Komisja uznała, że działanie pilotów samolotu było perfekcyjne.

Kapitan Tadeusz Wrona wykonał lądowanie po mistrzowsku, a samolot odniósł minimalne w takiej sytuacji uszkodzenia. Do udanego lądowania przyczyniła się też dobra pogoda. Edmund Klich dodał, że gdyby samolot skręcił lub się przechylił, to uszkodzenia i skutki wypadku mogłyby być dużo poważniejsze. Edmund Klich przyznał, że trudno jeszcze powiedzieć, jakie uszkodzenia odniósł samolot. Z zewnętrznych oględzin wynika, że po naprawie będzie mógł być eksploatowany. Podkreślił, że komisja nie zajmuje się dalszymi losami samolotu. Po wstępnych oględzinach komisja postanowiła uznać wczorajszy incydent za wypadek.

Zobacz także
 • Szaro-czarny dym i iskry lecące z podwozia Boeinga 767, który lądował awaryjnie na Okęciu Po zgłoszeniu awarii LOT zalecił boeingowi lecieć do Warszawy
 • Była stewardessa LOT: "Boeingi 767 jak starsze modele volvo - niezbyt nowoczesne, ale niezawodne"
 • Najlepsze amatorskie nagranie lądowania Boeinga 767 [WIDEO]
Komentarze (7)
Dwie awarie w Boeingu 767. Pierwsze ustalenia komisji
Zaloguj się
 • qast

  Oceniono 2 razy 2

  To się panu Klichowi udała fucha.
  Pewnie pociągnie tak do emerytury. Bo nie udało mu się tej fchy zamienić na jeszcze lepszą .
  I wjechać na katastrofie smoleńskiej do Senatu.
  Wyborcy okazali się jednak w większości przytomni.

 • qast

  Oceniono 2 razy 2

  I za TO pan Klich Edmund bierze TAKIE SIANO miesiąc w miesiąc ???!

 • acer59

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Klich ! Dopóki nie zna pan konkretnej przyczyny awarii hydrauliki (np. wyciek płynu , pęknięcie przewodu , rozszczelnienie siłownika etc) to niech pan nie opowiada bajek oczywistych , bo do takiego "odkrywczego" wniosku - awaria systemu hydraulicznego i awaryjnego - zapewne doszedłby sam nawet każdy palant myślący swoją ...główką mniejszą zamiast większej .

 • 03halina15

  0

  ja jestem przesadna nigdy nie wsiade do samolotu z lekkiego wypadku , gratulacje dla Pana Wrony , ale ten kapitan bedzie latal beze mnie ,

 • acer59

  0

  Panie Klich ! Dopóki nie zna pan konkretnej przyczyny awarii hydrauliki (np. wyciek płynu , pęknięcie przewodu , rozszczelnienie siłownika etc) to niech pan nie opowiada bajek oczywistych , bo do takiego "odkrywczego" wniosku - awaria systemu hydraulicznego i awaryjnego - zapewne doszła nawet każda średniorozgarnięta gosposia domowa .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy