Kto za Kolorową, kto za Marszem - zobacz, kto z kim będzie szedł 11 listopada

Za Kolorową Niepodległą więcej organizacji, za Marszem Niepodległości więcej indywidualności - tak w skrócie można podsumować, czyim poparciem chwalą się organizatorzy dwóch wieców, które spotkają się w centrum Warszawy. Zobacz, kto wesprze pochód Marszu Niepodległości 11 listopada, a kto zamierza go blokować.
Marsz Niepodległości ruszy o godz. 15 z placu Konstytucji w Warszawie. Blokująca go Kolorowa Niepodległa - wiec przygotowywany przez Porozumienie 11. Listopada - zbierze się zaś już o godz. 12 między pl. Konstytucji a Rotundą. Organizatorzy jednego i drugiego wydarzenia chwalą się na swoich stronach internetowych poparciem. Wśród stronników Porozumienia znajdziemy, oprócz znanych organizacji, jak OPZZ czy Krytyki Politycznej, także z nazwy brzmiące dosyć egzotycznie, jak np. Kolektyw Kocurrra, Samba z szamba czy Czarny Sztandar. Z drugiej strony Marsz Niepodległości wspierają takie inicjatywy, jak RaMPa - Reakcja Młodych Patriotów, Liga Obrony Suwerenności oraz Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury "Niklot".

Poniżej prezentujemy logotypy organizacji popierających Marsz i Kolorową Niepodległą:Popierający Kolorową Niepodległą sami o sobie piszą: (zachowana oryginalna pisownia)

Kolektyw Kocurrra: "Jesteśmy grupą osób, które chcą aktywnie działać, spotykać się, rozmawiać. Łączy nas przekonanie, że możemy wiele, wystarczy się zorganizować! A feminizm to coś więcej niż mówią stereotypy. Odczarowujemy to zaklęte słowo i tworzymy przestrzeń, w której otwarcie możemy mówić o swoich pragnieniach, potrzebach i żądaniach. Kolektyw jest niehierarchiczną grupą."

Samba z szamba: "to bateria sambowa tworzona przez grupę ludzi z przeróżnych środowisk, skoncentrowanych dookoła bębnienia i bębnów. powodów dla istnienia samby jest wiele, ale przede wszystkim robimy to dla energii i hałasu jaki jesteśmy w stanie wytworzyć, równe granie nie zawsze jest ważne, chociaż ciągle ćwiczymy rytmikę."

Czarny Sztandar: "Kolektyw Czarny Sztandar tworzą osoby związane z łódzkim ruchem wolnościowym. Dążąc do zniesienia wszelkich instytucji przymusu i władzy, realizujemy anarchistyczny program wspólnego działania bez przywódców i hierarchii poprzez prowadzenie serwisu www.czarny-sztandar.pl"

Kolektyw NoLogo: "Kolektyw No Logo jest grupą jednostek krytycznie nastawionych do obecnego systemu społeczno-politycznego. Poprzez organizowanie wydarzeń o charakterze kulturalno-edukacyjnym chcemy stwarzać przeciwwagę dla oferowanej przez obecny system mieszaniny agresywnego kapitalizmu i marazmu aktywności społecznej."

U-F-A: "UFA jest otwartą kobieco-queerową centrą kulturalno-społeczną non-profit, działającą na zasadach niehierarchicznych, prowadzoną przez kolektyw wolontariuszek_szy i utrzymywaną z grantów i dotacji."

Federacja Anarchistyczna: "zrzesza osoby, których celem jest obalenie hierarchicznego porządku społecznego, zaprzeczającego idei wolności i demokracji. Podstawową komórką organizacyjną Federacji Anarchistycznej jest lokalna sekcja, najczęściej obejmująca swym zasięgiem miejscowość lub region."

Pełna lista organizacji wspierających Porozumienie 11. Listopada dostępna tutaj >>>Popierający Marsz Niepodległości o sobie samych: (zachowana oryginalna pisownia)

RaMPa - Reakcja Młodych Patriotów: "zespół wspólnie skupionych poglądów i działań ludzi reprezentujących głęboką dbałość o dobre imię Polski, zdeterminowanych do współdziałania przy realizacji projektów mających na celu przeciwdziałanie wszelkim przejawom negatywnej dla wizerunku Rzeczypospolitej Polskiej aktywności."

Liga Obrony Suwerenności: "jest Ruchem narodowo-patriotycznym, który opowiada się za zachowaniem suwerenności integralności Państwa Polskiego. Występowaliśmy m.in. przeciwko wcieleniu Polski do Unii Europejskiej, prowadząc przed referendum akcesyjnym aktywną kampanię antyunijną."

Stowarzyszenie Unum Principium: "Stowarzyszenie znane jest ze stanowczego reagowania na wszelkie ataki wymierzone w Kościół i wiarę. Najgłośniejszym echem w całej Polsce odbiło się niedopuszczenie do wystawienia w Bydgoszczy bluźnierczego musicalu oraz protest wobec koncertu skandalizującej piosenkarki... Madonny w dniu 15 sierpnia 2009 r."

Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury "Niklot": "Jesteśmy przekonani, że o sukcesie lub klęsce danej wspólnoty narodowej decyduje jej charakter - jakość materiału ludzkiego, z którego jest zbudowana. Tą jakość tworzy przede wszystkim kultura narodu, płynące z niej jego wartości i wzorce osobowe, za pomocą ideomoatrycy (wszelkich instytucji wychowawczych) przekazywane następnym pokoleniom. Inne czynniki, jak dziedzictwo biologiczne i środowisko geograficzne, mają znaczenie drugorzędne."

Klub Zachowawczo-Monarchistyczny: "Wbrew swojej nazwie, nawiązującej do przedwojennej prawicowej organizacji, nie skupiamy się na problemie restauracji monarchii w Polsce, obce jest nam wysuwanie "pretendentów" do ewentualnego tronu. (...)Głównym polem zainteresowania KZM jest walka o "władzę kulturową", czyli tworzenie i propagowanie prawicowych idei politycznych."

Organizatorzy Marszu chwalą się też wieloma osobami popierającymi ich pochód indywidualnie. Wymieniają m.in.: prof. Ryszard Bender, Wojciech Cejrowski, prof. Maciej Giertych, Janusz Korwin Mikke, Paweł Kukiz, dr hab. Jerzy Robert Nowak, Karol "Pjus" Nowakowski, Adam "PIH" Piechocki, Jan Pospieszalski, dr hab. Romuald Szeremietiew, Artur Zawisza, Rafał Ziemkiewicz, dr hab. Jan Żaryn.Pełną listę popierających Marsz Niepodległości znaleźć można tutaj >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (82)
Kto za Kolorową, kto za Marszem - zobacz, kto z kim będzie szedł 11 listopada
Zaloguj się
 • wojtekd38

  Oceniono 15 razy 7

  Wszystkie te grupki wygladaja smiesznie i cyrkowo. Dlatego jade na dzialke grabic liscie i obejrzec defilade w TVP.

 • head-cancer

  Oceniono 5 razy 5

  W bardzo dużym uproszczeniu. Nasza planeta znajduje się w układzie słonecznym. Układ słoneczny znajduje się w Drodze mlecznej, która w/g szacunków ma od 200 do 400 miliardów gwiazd podobnych do naszego Słońca, wokół których również krążą miliardy planet. Nie wokół wszystkich żeby była jasność. Droga mleczna należy do tak zwanej Grupy lokalnej, lub też czyli grupy około 50 galaktyk, mniejszych lub większych od naszej. A znowuż grupa lokalna wchodzi w skład i leży na peryferiach Supergromady Lokalnej, czyli skupiska około 100 gromad, gdzie w skład każdej z osobna wchodzi - w zależności - od kilkudziesięciu do kilku tysięcy galaktyk. Przypominam - każda z galaktyk ma od kilkudziesięciu do kilkuset miliardów gwiazd. Miliard to jedynka i dziewięć zer.
  W tym całym porażającym swym ogromem, a jednocześnie będącym jedynie kroplą w oceanie jeszcze bardziej porażającego swym ogromem wszechświata leży mała skalista planeta nazywana Ziemią. Na tej planecie, banda mikrobów, grupa ssaków z gatunku Homo Sapiens, które ledwo co wylazły z jaskini, od dziesiątków tysięcy lat bawi się w plemienną nienawiść na masową skalę i próbuje usprawiedliwić ten fakt miejscem swojego urodzenia, które tak na prawdę było czystym przypadkiem. Komuś tutaj ucieka szersza perspektywa, życie jest zbyt krótkie i drogocenne aby bawić się w nienawiść i etykiety.

  Na deser: www.youtube.com/watch?v=ZTT1qUswYL0

 • adhocracy

  Oceniono 9 razy 5

  Jak neopoganie z "Niklota" łączą siły z "Unum Principium", to wiedz że coś się dzieje.

 • senwid

  Oceniono 4 razy 4

  Co w Marszu robi Cejrowski, który zrzekł się obywatelstwa Rzeczypospolitej Polskiej? Nie jest Polakiem, więc nie powinien się wtrącać w wewnętrzne sprawy Polski. Dziwni ci narodowcy. :P

 • inwestor_z_kataru

  Oceniono 18 razy 4

  Przypomnę, że wg organizacji żydowskich w Polsce, tzw. "Porozumienie 11 listopada" to banda antysemitów.
  (o czym w gw wspominać nie wolno, więc pewnie zaraz cenzor to wytnie)

 • oelefante

  Oceniono 5 razy 3

  Co ludzie, określający się jako "wolnościowcy" i "anarchiści" robią w towarzystwie komunistów i pupilków establishmentu z "Krytyki Politycznej"?
  Wstyd!
  Sam przed wielu, wielu laty byłem anarchistą i trzymaliśmy się od czerwonych z daleka.

 • klosowski333

  Oceniono 9 razy 3

  To jest dosc ciekawe zjawisko - mienic sie polskim patriota i wielbic Hitlera czy Hessa. Jak Bozia czy inna natura komus poskapila rozumku to konczy wlasnie jako taki osobliwy "patriota".

 • okaz1981

  Oceniono 13 razy 3

  lubicie dzielic Polaków co? kto z kim będzie szedł, kto dodał tak mi dopomóż Bóg, kto za kim głosował...

 • pszenic

  Oceniono 6 razy 2

  Michnik czy Blumsztajn moga nam wytlumaczyc, dlaczego nacjonalizm zydowski jest dobry, a nacjonalizm polski jest zly?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX