Gen. Parulski straci stanowisko? Dziś posiedzenie komisji sprawiedliwości z udziałem Seremeta

Dziś na posiedzeniu sejmowej komisji sprawiedliwości Prokurator Generalny Andrzej Seremet poinformuje jaką decyzję podjął w sprawie dalszej współpracy z szefem Naczelnej Prokuratury Wojskowej gen. Krzysztofem Parulskim.
Prokurator Generalny weźmie udział w posiedzeniu dotyczącej reformy prokuratury - poinformował szef komisji Ryszard Kalisz. Poseł SLD wyjaśnił, że przedmiotem dyskusji będą głównie sprawy przeorganizowania pracy prokuratury, a nie wątki dotyczące próby samobójczej pułkownika Mikołaja Przybyła. Wiadomo, że na posiedzeniu komisji Seremet ma poinformował o decyzji ws. gen. Krzysztofa Parulskiego.

Prokurator Generalny został zaproszony na komisję sprawiedliwości po tym jak postrzelił się pułkownik Mikołaj Przybył. Prokurator strzelił do siebie w przerwie konferencji, na której krytykował między innymi pomysł połączenia prokuratury cywilnej z wojskową oraz zarzucał mediom nagonkę na prokuratorów, którzy w Poznaniu prowadzą sprawy związane z korupcją w armii.

Część jego tez poparł potem publicznie, szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej generał Parulski. Wywołało to poważny konflikt z jego przełożonym - Andrzejem Seremetem. Z szefami prokuratur rozmawiał już prezydent. Seremet spotkał się także z szefem MON Tomaszem Siemoniakiem.

W miniony czwartek Parulski wydał oświadczenie w którym napisał, że po ostatnich wydarzeniach w Poznaniu wykreowano sztuczny konflikt między nim a Seremetem.

Prawo przewiduje, że do zmiany na stanowisku szefa NPW, której dokonuje prezydent, wymagany jest wniosek Prokuratora Generalnego, złożony w porozumieniu z szefem MON.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (1)
Gen. Parulski straci stanowisko? Dziś posiedzenie komisji sprawiedliwości z udziałem Seremeta
Zaloguj się
  • peter-123

    Oceniono 1 raz 1

    To jest profanacja stopni wojskowych. Rozdawnictwo . Parulski cywil , dostaje stopien generala brygady bo wymaga to waga dochodzenia w sprawie katastrofy smolenskiej , arcb. Glodz zostaje mianowany do stopnia generala dywizji, bogaty rencista WP , bp, Ploski generala brygady, rycerz sredniowiecza nie jaki prokurator Przybyl, zostaje zabrany z ulicy w 2003 roku i wroku 2011 juz pulkownik. A zawodowi oficerowie po uczelniach wojskowych dorabiaja sie swoich stopni dlugo w czasie i w zaleznosci od nastroju przelozonych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX