Waglowski: Proszę nie wierzyć w informacje o ataku hakerów

Awaria czy atak? - Była awaria serwisu Sejmu. Serwis Ministerstwa Kultury padł nie dlatego, że wyłączyli go "hakerzy", tylko dlatego (a przynajmniej tak to wyglądało), że wyczerpały się limity transferu zakupionego tam łącza. Potem istotnie mogli się do całego zamieszania przyłączyć różni zadymiarze - pisze na swoim blogu prawnik i webmaster Piotr Waglowski.
W sobotę wieczorem padły strony prezydenta, premiera, Sejmu i Ministerstwa Kultury. Gruchnęła wiadomość o ataku hakerów z grupy Anonymous - proteście przeciw podpisaniu międzynarodowej umowy ACTA. ACTA w założeniu ma pomóc w walce z piractwem. A według organizacji międzyrządowych jest prostą drogą do ograniczenia wolności słowa i prawa do prywatności.

Później jednak pojawiły się wątpliwości, czy rzeczywiście doszło do "ataku". - Obserwowaliśmy ruch w sieci. Patrzyliśmy, w jaki sposób odpowiadają serwery, które rzekomo zaatakowano. Nie widzieliśmy tam ataku. W przypadku stron Sejmu potwierdzają to inni obserwatorzy - pisze Waglowski. CZYTAJ CAŁY WPIS >>

Jego zdaniem wszystko zaczęło się od awarii i informacji mediów, które błyskawicznie podchwyciły wątek "ataku hakerów". - Zainteresowany tematem tłum gremialnie zaczął odwiedzać wskazane (przez media - red.) serwisy, by na własne oczy zobaczyć, że rzeczywiście leżą. Tego typu sytuacja potęgowała tylko niedostępność serwisów - twierdzi ekspert. - Proszę nie wierzyć w informacje o ataku "hakerów" - podkreśla.

Według Waglowskiego wczorajszy dzień dowodzi, że w polskim internecie "zainteresowanie sprawą ACTA jest duże". - Nie można przyjmować ponad ich (internautów - red.) głowami zobowiązań międzynarodowych i nie tłumaczyć, dlaczego właściwie się tak dzieje. Nie można prowadzić w imieniu obywateli tajnych negocjacji - pisze o pracach nad umową ACTA. I przestrzega aktywistów, że sobotnie wydarzenia mogą być wykorzystane przeciwko tym, którzy w ramach prawa starają się nie dopuścić do wprowadzenia ACTA w życie.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
Waglowski: Proszę nie wierzyć w informacje o ataku hakerów
Zaloguj się
 • thezydor

  Oceniono 5 razy 5

  ...właśnie wychodzi na jaw jakimi są kłamczuchami... ( lub dyletantami ? )
  takie są skutki gdy na stanowisku ministra do spraw cyfryzacji obsadza się ludzi którzy są z wykształcenia kulturoznawcami :) Panie Boni i co teraz ? Granie w gry nie wystarcza... żeby rozwiązać problem cyfryzacji polski

 • szpon

  Oceniono 7 razy 5

  Jesteśmy Anonimowi(Wolimy formę Anonymous, lepszy wydźwięk). Zdecentralizowanym, ruchem oporu, który pragnie przywrócić porządek w prawie i walczyć ze zorganizowanymi grupami przestępczymi. Jak My wiemy, prawidziwi terroryści znani pod nazwą "Rząd" kontynuują przejmowanie kontroli i wg. ich ... rozwiń całośćmniemania w końcu Zdominowania Internetu. Wierzą w to, że dla naszego "dobra" damy się zniewolić. Lecz jak dowiodła Ameryka, nie dojdzie do tego. Amerykanie zatrzymali wasze próby ocenzurowania i zniewolenia Internetu a my pójdziemy ich śladem. 19 Stycznia, podczas spotkania z NGOs, Polski rząd ogłosił,że podpisze bulwersującą "anty piracką" ustawę - "ACTA" 26 Stycznia. Kiedy rząd nazywa to wielkim sukcesem Polskiej prezydentury, MY, OBYWATELE sądzimy, iż jest to niedopuszczalne. ACTA wprowadzi nowe prawne sankcje zmuszające dostawców internetu do minitorowania i cenzurowania Internetowej komunikacji. Tworząc swoiste "spięcie" pomiędzy urzytkowinikami a dostawcami internetu, ACTA stała by się podstawowym wrogiem wolności wyrażania własnych opinii w internecie i kolejnym atakiem na wolność dzielenia się wszytkim w Internecie. Polski rząd wierzy, że może bezproblemowo i pomyślnie ukryć fakt podpisania tego zobowiązania, JEDNAK! Nic takiego nie będzie miało miejsca.

  Witamy w Operacji ANTI-ACTA. Namawiamy każdego, dla własnej wolności dla wolności Braci i Sióstr w Polsce, by dołączył do Naszej Operacji. Prosimy byście rozesłali wiadomość o ANTI-ACTA najdalej jak możecie, rozmawiali o niej, Prosili innych by robili to samo. Najważniejszym celem jest możliwe zdoycie i umieszczenie w "Sieci", tworząc tzw. przeciek informacji, zastrzeżonych rządowych informacji, wliczając w to e-maile i dokumenty (Oczywiście dotyczące ACTA). Głównymi celami ataków jednak, są strony rządowe i strony powiązanych z nim organizacji. Jeśli sprubóją ocenzurować nasz postęp, My będziemy wymazywać cenzurę potęgą ludzi. Od tego momentu do 26 Stycznia, będziemy atakować i zakłucać pracę stron Polskiego rządu, tworzyć przecieki dokumentów i e-maili. Pokarzemy Polskiemu rządowi,że NIE MOGĄ ocenzurować człowieka. Do Polskiego rządu: "To jest wasza ostatnia szansa...Odrzućcie ACTA lub stawcie czoła konsekwencjom. OPERACJA ANTI-ACTA

  Translated By: NewYears aka. 51

  Jesteśmy Anonymous
  Jesteśmy Legionem
  Nie Przebaczamy
  Nie Zapominamy
  Spodziewajcie Się Nas.

 • gustavpacha

  Oceniono 4 razy 4

  To nie był aktak hakerów mówią na www.vagla.pl/

  upppps www.vagla.pl/ nie działa pewno nie zapłacili za transfer
  ale to nie atak.... niech się cieszą to najłagodniejsza forma ataku. Nikomu krzywda się nie dzieje nic nie ginie. To swoistego rodzaju powiedzenie NIE dla ACTA

 • atleista

  Oceniono 4 razy 4

  Styczeń, początek roku i "wyczerpały się limity transferu zakupionego tam łącza"? To ma być jakiś kolejny "żart" pijarowca Grasia?

 • zgred-inc

  Oceniono 4 razy 4

  Piotruś... nie ściemniaj :) "wyczerpały się limity transferu zakupionego tam łącza" - sądzisz, że ktoś w to uwierzy? Kupili Cię?

 • dymek911

  Oceniono 3 razy 3

  www.vagla.pl/ oops, Proszę nie wierzyć w informacje o ataku hakerów?

 • j4s4

  Oceniono 3 razy 3

  ... to co wyżej napisane oznacza że całej sprawie winni są .... masterzy! No i mamy nowych bohaterów po ministrze a raczej ludowym komisarzu, który "dzielnie" walczył z "koncernami" a poległ pod pieczątkami!

 • xerpenta

  Oceniono 1 raz 1

  Ta... ciekawe, dlaczego się skończyły. A "zadymiarze", to zasiadują stołki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX