Kolejny atak? Anonymous Polska twierdzą, że ujawnili m.in. hasła dostępu do maili pracowników rządowych

Dane opublikowane przez Anonymous

Dane opublikowane przez Anonymous (Źródło: Anonymous Polska)

Anonymous Polska ogłosili na Facebooku, że zhakowali kolejne serwisy internetowe. Na swoim profilu zamieścili linki do stron, na których - jak piszą - ujawniają m.in. adresy mailowe wraz z loginami i hasłami dostępu pracowników rządowych oraz fragmenty innych baz danych. O włamaniach napisał na Alert24 nasz czytelnik o nicku ?Leonp?.
"Rozpoczynamy operację ACTA, przygotujcie się na serię ciekawych linków..." - taki komunikat pojawił się tuż przed południem na Facebookowym profilu Anonymous Polska. Zaraz potem na stronie pojawiła się seria linków.

Anonimowi twierdzą, że ujawniają w nich fragmenty prawdziwych baz danych. Mają to być m.in. hasła dostępu do maili pracowników administracji państwowej, w tym Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ministerstw i urzędów miast - przed godz. 17 Centrum Informacyjne Rządu poinformowało, że podane hasła były fałszywe.

Wśród plików były także rzekome fragmenty baz danych Gazeta.pl i TVP. Jednak opublikowane w sieci fragmenty kodu przypisywane Gazeta.pl zostały zweryfikowane i na pewno nie pochodzą z żadnej z baz danych portalu.

Anonymous Polska ogłosili, że zhakowali również strony internetowe Platformy Obywatelskiej i PSL, a także Politechniki Krakowskiej czy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. Organizacja ujawniła także fragmenty innych baz internetowych.

Ma to być tylko część wcześniej zapowiadanej akcji: "OP ACTA - FAZA CZWARTA! 24-25.01.12". "Lulz, to nie jest nasz wspomniany 'as' z rękawa - zaledwie przedsmak. Rząd ma jeszcze okazję się wycofać z ACTA" - ten komunikat pojawił się na polskim profilu Anonymous już po publikacji danych.

Zobacz także
 • Anonymous Wielka akcja Interpolu. Aresztowania hakerów z Anonymous
 • Cezary Gmyz, były dziennikarz "Rzeczpospolitej" Ataki hakerów pokazały słabość państwa: ABW okazała się kompletnie bezradna [PUBLICYŚCI]
 • AnonymouSlovakia Anonymus atakują Słowację. "vlada.gov.sk down..."
Komentarze (8)
Kolejny atak? Anonymous Polska twierdzą, że ujawnili m.in. hasła dostępu do maili pracowników rządowych
Zaloguj się
 • dareczek1234

  Oceniono 7 razy 3

  Najpierw zmiana ustawy i nowela w/s możliwości wprowadzenia stanu wyjątkowego w przypadku ataków w cyberprzestrzeni a teraz "potajemne" przepychanie przez rząd tej śmiesznej ACTA... śmierdzi i to bardzo!!!
  A może to tylko pretekst by wprowadzić stan wyjątkowy? może nie ma żadnych ANYMUSÓW?

 • irowiec

  Oceniono 2 razy -2

  Władza pada na mózg niestety nie tylko oficjalnie rządzącym. Anonimowi poczuli władze i stało się. Sądzą, że tak sobie ot zaatakują rząd kraju, a on jak marionetka skuli po sobie uszy i będzie tańczył jak mu zagrają. Przez ich nieracjonalne ataki rząd nie może się teraz poddać. Anonimowi rozumieją działanie komputerów elektrycznych a nie rozumieją działania komputerów biologicznych. Tak można przegrać mając nawet rację

 • hejadmin1

  Oceniono 6 razy -2

  Podpiszemy ACTA, wyłapiemy wszystkich anonimowych i przykładnie odetniemy internet na 10 lat, o!

 • demolka666

  Oceniono 21 razy -13

  po prostu żenujące - ci anonimowi to jakaś żenada!!! infantylne działania i groźby mają zastąpić racjonalną rozmowę - a już grożenie rządowi wolnego, demokratycznego kraju to jakaś piramida debilizmu!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy