Rutkowski: Odniosłem sukces i ja to wiem. Ja się świetnie czuję

- Minęło prawie 10 dni i gdyby nie my, sądzę, że policjanci nadal pracowaliby nad portretami psychologicznymi sprawcy i szukali mężczyzny w wieku 20-30 lat. To jest dla mnie śmieszne - powiedział w wywiadzie dla Polsat News Krzysztof Rutkowski. W czwartek wieczorem detektyw ogłosił, że zaginiona Madzia z Sosnowca nie żyje, a ciało dziewczynki ukryła matka.
Od dziesięciu dni cała Polska szuka sześciomiesięcznej Magdy z Sosnowca. Udział Rutkowskiego w sprawie, a zwłaszcza jego konferencje prasowe wzbudziły duże kontrowersje w mediach i niechęć policji. Michał Rapacki, były oficer CBŚ, obecnie detektyw, w rozmowie z portalem Gazeta.pl mówił wręcz, że Rutkowski to "oszust", że nie ma licencji detektywa.

- Jestem właścicielem biura detektywistycznego Rutkowski, które ma koncesję i jestem też właścicielem biura doradczego Rutkowski, które zatrudnia ludzi, którzy pracowali przy tej sprawie. Ja nie wiem, skąd złośliwość w tym przypadku... - odpowiadał na te zarzuty Rutkowski.

"Moje ryzyko, moja zabawa"

- Wie pan, ja odniosłem sukces i ja to wiem. Ja się świetnie czuję. Bohaterem jesteś dotąd, dopóki się nim sam czujesz - powiedział dziennikarzowi Polsat News Bogusławowi Chrabocie. Później przeszedł do krytykowania działań policji. - Tam wystarczyło na samym początku dobrze porozmawiać z tą dziewczyną (matką Magdy - red.), to nie zostało zrobione - podkreślał Rutkowski i powtarzał, że matka Magdy "wodziła policję za nos".

Dziennikarz pytał, kto poprosił Rutkowskiego o pomoc przy tej sprawie i czy Rutkowski "robi to dla pieniędzy". - Robiłem to za darmo. Nie miałem żadnego zlecenia finansowego od rodziny. Oczywiście dostaliśmy od rodziców zaginionego dziecka pełnomocnictwo na wykonywanie czynności. Wczoraj takie samo pełnomocnictwo otrzymaliśmy od dziadków - wyjaśniał detektyw. Podkreślił, że jego działania "kosztowały 10 razy mniej od działań policji" - około 10-15 tysięcy zł. - To są moje pieniądze, moje ryzyko, moja zabawa - podsumował Rutkowski.

Podziękowania od policji

Z Rutkowskim wieczorem rozmawiał również reporter TVN24. Na początku został zapytany o wskazaną przez niego kurtkę, która jak się potem okazało nie miała nic wspólnego ze sprawą. - Dla mnie kurtka sprawiała wrażenie zawiniętego dziecka. Prawda jest taka, że kobieta wskazała to miejsce jako miejsce, gdzie pochowała dziecko. Ja dostałem informację, że dziecko tam może być - tłumaczył.

Dodawał potem, że dziękowano mu za pracę, jaką wykonał ws. wyjaśnienia losu sześciomiesięcznej Madzi. - Prokurator przesłuchujący mnie powiedział, że zrobiliśmy kawałek dobrej roboty. Podziękował mi komendant miejskiej policji z Sosnowca - stwierdził

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Rutkowski: Odniosłem sukces i ja to wiem. Ja się świetnie czuję
Zaloguj się
 • kerkopithekion

  Oceniono 18 razy 8

  grunt to samozadowolenie
  a proszę pana, ten kocyk co pan niby rozpoznał pod drzewkiem i ten trupi zapach który pan poczuł z kocyka przy 20stopniowym mrozie to gdzie się podziały...?

 • limanowa2009

  Oceniono 5 razy 5

  Po prostu tragedia. MSW twierdzi że Rutkowski nie ma licencji. Więc nie rozumiem jaka jest jego rola.
  Kilka tygodni temu "najechał" w Gorlicach na zakład przerobu nafty.
  Wziął ze sobą około dwustu pracowników ochrony, zniszczył trzy bramy wjazdowe. Aresztował ochronę i zajął zakład.
  A policja Gorlicka jedynie przyjechała na miejsce i pouczyła go że nie należy tak robic.
  Można sobie zadać pytanie- a co będzie jak chłopu całkiem odbije i postanowi zająć n.p Urząd Miasta.
  Gdzie są nasze władze, no gdzie ?????????

 • ciemnyludd

  Oceniono 5 razy 5

  T R A G RE D I A Z H I E N Ą W T L E ......

 • blendingcolours

  Oceniono 3 razy 3

  Czy można już prosić o nie cytowanie tego buca? Cała główna strona zaśmiecona zdjęciami tego popaprańca w okularach słonecznych.

 • trup

  Oceniono 11 razy 3

  "jestem szczęśliwy, osiągnąłem sukces, to jest moja zabawa....."

  a dziecko, malutkie niemowlę, zabite, porzucone.....

  Panie Rutkowski, proszę troszkę powściągliwości w tej radości nad biedniutkim truchełkiem

 • rotterdamus

  Oceniono 4 razy 2

  i...jeszcze najgorsze w tym cyrku.Jezeli Wysoko postawiony Funkcjonariusz MSW ,wiec Panstwa twierdzi ,ze R.nie posiada licencji-to DLACZEGO NIKT NIE REAGUJE.R.bez licencji,dzialajacy w taki sposob to perzestepca.Czy ktos moze to wytlumaczyc,co tu jest "grane"?Oficjane zarzuty od dawna ...i NIC.To swiadczy do DEGRENGOLADZIE WLADZ POLSKI.Wiec nic dziwnego ,ze Wielu nie chce w Polsce zyc i wychowywac w takim psychiatryku swoje dzieci

 • rotterdamus

  Oceniono 4 razy 2

  bedzie szalal dotad dopoki ,ktos w obronie wlasnej nie wygarnie mu z legalnie posiadanej broni w durny esbekowski leb.Co za kraj ,gdzie watazka z banda robi co chce w imie ...wlasnie czego? Bo nie Prawa.Szuka rozglosu ale za to powinien byc w areszcie.Lecz to oczywiste.Tak jak innych jego kolegow z lat UB.kryja go koledzy zainstalowani w sluzbach.Gdyby to zrobil szary Detektyw juz by nie istnial na lata.Rzygac sie chce

 • coburggotha

  Oceniono 1 raz 1

  ~rotterdamus i ~limanowa2009

  Macie 1000% racji. Wyczyny p. Rutkowskiego to dla mnie jeszcze jeden dowód słabości, bylejakości naszego państwa !! Tu akurat przejawiła się w postaci tolerowania wyczynów (pardon , zabawy) szakala-R. Można przytaczać tysiącami przykłady bylejakości państwowych instytucji i organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, które - z drugiej strony - potrafią z "całą bezwzględnością" egzekwować prawo wobec staruszki, która na ulicy sprzedaje kilka pęczków rzodkiewki ze swego ogródka.

 • just_know

  Oceniono 9 razy 1

  "Rutkowski: Odniosłem sukces i ja to wiem. Ja się świetnie czuję".
  Powtarzam jak mantrę:
  Jaki cyrk, taka małpa.
  Jaki detektyw, taki sukces.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX