Ojciec Madzi z Sosnowca: 50 procent z państwa patrzyło na mnie jak na mordercę

- Ludzie wydali już wyrok. My nie możemy wyjść na ulicę. Kto weźmie odpowiedzialność, kiedy coś nam się stanie? - pytał dziś Bartosz Waśniewski. Ojciec zmarłej Madzi zaprzeczył też wczorajszym doniesieniom "Gazety Wyborczej". Katarzyna W. tymczasem nie odzywała się w trakcie konferencji w Mysłowicach w ogóle, bo - jak tłumaczył jej mąż - "jest w złym stanie psychicznym".
Bartosz Waśniewski zaprzeczył dziś doniesieniom "Gazety", że na kilkanaście dni przed śmiercią dziewczynki ktoś miał na jego komputerze sprawdzać m.in., ile kosztują dziecięce trumny. Jak powiedział, jest to niemożliwe, bo wspomniany komputer kupił dopiero nieco ponad tydzień przed zgłoszonym zaginięciem dziecka.

- Jakim więc cudem mieliśmy kilkanaście dni wcześniej wchodzić na te strony? - pytał. Autor artykułu w "GW", Marcin Pietraszewski, sprostował, że pisał o "kilku dniach przed śmiercią". - Nie, nie wchodziłem na takie strony. Po co miałbym to robić? - odpowiedział na to Waśniewski. Zaznaczył po chwili, że nie może mówić w imieniu żony.

Katarzyna W. nie odzywała się jednak w trakcie konferencji, bo - jak tłumaczył jej mąż - "jest w złym stanie psychicznym".

"Te wiadomości nie są niczym poparte"

Waśniewski potwierdził, że z żoną istotnie wchodził na strony o zaczadzeniach, ale powody tego były zupełnie niewinne. Miał tylko tłumaczyć żonie - która nie wiedziała nic o działaniu pieca na węgiel, który był w domu - jak uniknąć zaczadzenia i jakie są jego objawy.

- Nakręcanie całego tego medialnego szumy jest dla mnie bardzo dziwne, ponieważ te wiadomości nie są niczym poparte - wskazywał. - Proszę mi pokazać dowody, które dała wam prokuratura, to wtedy porozmawiamy. A nie: zasłyszane, poufne, nieoficjalne źródła... Nieoficjalne źródło to jest np. sprzątaczka z toalety - krytykował media.

Ojciec zmarłej Madzi odniósł się też do tego, że odmówił ponownego poddania się badaniu wariografem. - Wcześniej miałem już przez biegłego robione to badanie i wszystkie dane zostały do prokuratury dostarczone. Byłem w prokuraturze bo jest bardzo nieprzyjemne. Uznałem też, że wszystkie pytania już padły. Poza tym jestem na lekach psychotrowych - tłumaczył, dodając, że nie można poddać się takiemu badaniu, będąc pod wpływem takich leków.

"Ufamy panu Rutkowskiemu. Stoi za nami murem"

- Czy ufa pan Krzysztofowi Rutkowskiemu? - dopytywał jeden z dziennikarzy. - Pan Krzysztof cały czas stoi murem za nami, stoi obok i ma jak najbardziej obiektywne spojrzenie. Nie czujemy się przez niego wykorzystani - odpowiedział Bartosz Waśniewski.

Oskarżył za to media, że te wydały już na jego rodzinę wyrok. - W mediach zaczęły się już opinie, że jesteśmy mordercami. Jak można powiedzieć coś takiego? Ludzie wydali już wyrok. My nie możemy wyjść na ulicę. Kto weźmie odpowiedzialność, kiedy coś nam się stanie? Co wtedy zrobią media? Nic, bo to się nie sprzeda - skwitował.

Czy Magda zginęła dwa dni wcześniej?

Dziennikarze zapytali o dzisiejsze doniesienia, że Magda mogła zginąć nawet dwa dni przed zgłoszeniem jej "zaginięcia". - Ja w tej chwili mogę wyjąć telefon komórkowy i pokazać wam zdjęcie sprzed tych dwóch dni, jak siedzimy u dziadków i Magda jest na u moich rodziców na kolanie - zbył to Waśniewski.

Potwierdziła to matka mężczyzny, która również była obecna na konferencji. - A następnego dzień syn jeszcze do mnie dzwonił, bo Madzi wyszedł nowy ząbek. I rozmawiając z nim, słyszałam gaworzenie wnuczki - dodała babcia dziewczynki.

"Ludzie chcą ich linczować"

- Ci młodzi ludzie zaczęli normalnie funkcjonować w Łodzi - mówił o rodzicach Madzi z kolei Krzysztof Rutkowski. - W dniu wczorajszym pod ich mieszkaniem zebrała się duża liczba osób, które chciały ich zlinczować - dodał.

Szef biura detektywistycznego oskarżył też dziennikarza katowickiej "Gazety Wyborczej" Marcina Pietraszewskiego za wczorajszy artykuł o rodzicach Madzi. - Czy pan Marcin Pietraszewski zdaje sobie sprawę, że te informacje, które stawiają w stan oskarżenia publicznego Bartka i Katarzynę, powodują zagrożenie życia tych ludzi? Co będzie, panie Marcinie, kiedy Bartek nie wytrzyma psychicznie i się powiesi, a okaże się, że z tą sprawą nie miał żadnego związku? Weźmie pan odpowiedzialność za śmierć człowieka? - pytał Rutkowski.

Kto w domu Madzi sprawdzał, ile wynosi zasiłek pogrzebowy?

Chodzi m.in. o czwartkowe informacje "Gazety", że na kilka dni przed śmiercią dziewczynki, korzystając z komputera jej rodziców, ktoś sprawdzał w internecie np. to, ile kosztuje trumna dla dziecka, ile wynosi zasiłek pogrzebowy czy jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla (śledczy zlecili m.in. badania zawartości hemoglobiny tlenkowęglowej w organizmie dziecka).

Prokuratura: Nadal badane są różne wersje

Prowadząca śledztwo w sprawie śmierci dziewczynki Prokuratura Okręgowa w Katowicach nie komentuje doniesień mediów. Jej rzeczniczka Marta Zawada-Dybek podkreśliła, że wciąż aktualne i kompletne - na obecnym etapie postępowania - są informacje podane przez prokuraturę podczas środowej konferencji prasowej.

Śledczy podali wówczas, że w śledztwie dotyczącym Magdy badane są różne wersje, w tym mówiąca o celowym i zaplanowanym pozbawieniu jej życia. Prokuratorzy badają też, czy ktoś pomagał matce Magdy, Katarzynie W., w ukryciu zwłok. Matka dziecka jest dotychczas jedyną podejrzaną w sprawie. Ma zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziewczynki.

Ile kosztuje trumna? Czego mama Madzi szukała w internecie >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Ojciec Madzi z Sosnowca: 50 procent z państwa patrzyło na mnie jak na mordercę
Zaloguj się
 • bogatata

  Oceniono 21 razy 15

  "kto weźmie odpowiedzialność ,jak nam się coś stanie....."!!!!!Co za ku... głupek,co za matoł,co za baran!Odpowiedź brzmi debilu>NIKT!!!Chyba ,że twój kochany Rutkowski,który za moment trafi do puchy,aby zaznać troszkę ostrego seksu.
  Co za kino,oni się lansują na ofiary,na pokrzywdzonych,którym powinniśmy współczuć,opiekować się,głaskać po główkach.Po kłamstwach,które zafundowali całej Polsce dziwią się,że jest tyle głupich teorii,dociekań,wymysłów.Powinni siedzieć w tym mieszkanku jak najciszej i nie próbować brać otoczenia na huki,cieszyć się,że jeszcze ktoś wpie... porządnego nie spuścił.
  Sami sobie zgotowali ten los....

 • atleista

  Oceniono 19 razy 13

  "Pan Krzysztof cały czas stoi murem za nami"

  Wkrótce będzie stał ZA murem. Więziennym.

 • easy-jerzy

  Oceniono 16 razy 10

  Do "tańca z gwiazdami" ich. Jakoś nie słyszałem o tym żeby w Austrii przerywano program w telewizjach informacyjnych żeby nadać na żywo konferencję prasową Josefa Fritzla.

 • czarna.beata

  Oceniono 17 razy 9

  Chłopie,ty nas nie interesujesz !!!daj wypowiedzieć sie tej wielce słabej żonie.Jak trzeba coś wyjaśnić w sprawie TWOJEJ córki,wówczas żona jest w krytycznym stanie psychicznym,a kilka dni temu uśmiechnięta,radosna witała sie z ochroniarzem rutkosia buziakami .Wstyd ludzie to nie idioci drogi panie!!!Przestań gadać,niech ona zacznie mówić.

 • la-ra1

  Oceniono 9 razy 7

  Te wystepy telewizyjne i zmiany fryzur to juz perwersja.

 • tegepe

  Oceniono 9 razy 7

  Nie trzeba było ukrywać faktu, że dziecko wypadło z rąk, nie trzeba było konfabulować, że ktoś je ukradł, nie trzeba było udawać, że się jest niedojrzałym do ojcostwa i macierzyństwa i nie byłoby problemu. A teraz, zamiast występować na konferencjach prasowych, organizowanych przez skazanego za nadużycia malwersanta, powinno się zająć pracą, nauką lub innym pożytecznym zajęciem.

 • bart8777

  Oceniono 6 razy 4

  Nie wiem jak on w ogóle może w takiej sytuacji koncentrować się na sobie...

 • aqmika

  Oceniono 6 razy 4

  Ten chłopak najwidoczniej rozgrywa sytuacje, wykorzystując żonę, że słaba, głupia - nie rozumie pieca, w razie czego okaże się, że to wszystko ta głupia tak sprytnie wymyśliła, a on o niczym nie miał pojęcia.

 • persephonix

  Oceniono 6 razy 4

  Picerowi nie podoba sie ze wpadl w krag podejrzen, a mial taki plan na wybielenie siebie i zwlaenia na zonke. I klapa bedzie po calosci...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX