Posłanka PiS do Szczuki ws. Madzi: Stworzyliście grunt pod tę śmierć. Brak wam uczuć wyższych

- To lewicowo-feministyczne poglądy przygotowały grunt pod tego typu postawy, które relatywizują moralność, odrzucają rodzinę i pozwalają odrzucić swoje dziecko - oskarżała na antenie Programu I Polskiego Radia posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Poszło o śmierć Madzi z Sosnowca. Kazimiera Szczuka i prof. Magdalena Środa kontrowały: - To historia polityczna.
W audycji "Sterniczki" Programu I Polskiego Radia doszło do ostrego starcia między posłanką Prawa i Sprawiedliwości prof. Krystyną Pawłowicz a feministkami Kazimierą Szczuką i prof. Magdaleną Środą. Dzień po konferencji prasowej rodziców Madzi polityk oskarżyła lewicę o "przygotowania gruntu" pod śmierć półrocznej dziewczynki.

- To lewicowo-feministyczne poglądy przygotowały grunt pod tego typu postawy, które relatywizują moralność, odrzucają rodzinę i pozwalają odrzucić swoje dziecko, uczą cynizmu i wygaszają uczucia wyższe - oskarżała Pawłowicz. - Ci rodzice nie wiedzieli, co ze sobą zrobić. To trzeba zostawić prokuratorom, sędziom i księżom, aby ratowali te pogubione dusze. Niech ksiądz pozwoli im z tego się wygrzebać - dodała o rodzicach dziewczynki.

"Policzę się z panią na korytarzu"

Kazimiera Szczuka sprzeciwiła się, że lewicowe ruchy nie mogły mieć wpływu na rodziców dziewczynki, którzy są osobami religijnymi. Posłanka PiS odpowiedziała: - Wy nienawidzicie Kościoła i wszystko na niego zwalacie. Jest wyraźna atmosfera przyzwolenia na każde wolne działanie, na zabicie dziecka, na aborcję. Pani Szczuka z najwyższym lekceważeniem opowiadała, bo pani nie ma wyższych uczuć.

- Ja nie mam uczuć wyższych? To ciekawe. Uważam, że pani mnie ciężko obraziła. Policzę się z panią na korytarzu po audycji - odpowiedziała jej krytyczka literacka.

"To prawica dmucha ten balon"

Kiedy prof. Środa zwróciła przedstawicielce prawicy uwagę, że Waśniewscy to nie przykład wpływu lewicowego dyskursu, ale "przykład katolickiej rodziny", zaprotestowała Szczuka: - Muszę tu wziąć w obronę prawą stronę, bo taka historia może zdarzyć się wszędzie.

- Ale wy na to przyzwalacie! Pozwalacie i pochwalacie, i cieszycie się z wolności kobiet. Wy, ruchy feministyczne, nie macie uczuć wyższych i odrzucacie tradycyjne role - zaatakowała ponownie prof. Pawłowicz.

- Dobra, pożartowałyśmy i już wystarczy. Ruchy feministyczno-lewicowe nie mają uczuć, jasne - skwitowała gorzko Szczuka. - Ta historia jest polityczna, bo lewica bierze stronę tej kobiety, mówiąc, że ona jest chora, zła lub nieszczęsna, a my nie wiemy, więc dajmy jej spokój. A prawica idzie w stronę świętości tego dziecka i takiej miłości do tej Madzi, naszej i polskiej. I "jak matka mogła"? To prawica dmucha ten balon.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (83)
Posłanka PiS do Szczuki ws. Madzi: Stworzyliście grunt pod tę śmierć. Brak wam uczuć wyższych
Zaloguj się
 • mawapo

  Oceniono 28 razy 28

  To katolskie zakazy antykoncepcji i aborcji doprowadzają do takich sytuacji. A że prawica lubuje się w rozgrzebywaniu trupów to już inna kwestia.

 • abeerhaminus

  Oceniono 28 razy 26

  Dlaczego Pani posłanka Krystyna Pawłowicz używa różu na policzkach, pomadki na ustach, tudzież kolczykami małżowiny uszne obciąża jak nie przymierzając córa Koryntu lub jakowaś inna westalka? Nie przystoi to zarówno cnotliwej białogłowej jak i statecznej matronie, matce dzieciom. Przy niej Pani Szczuka wygląda co najmniej nieciekawie.

  Jak to mówił Boy: A za symbol cnót - klimakter?

 • brzydzesiepisu

  Oceniono 30 razy 26

  Krystyna Pawłowicz wydaje się być "niedoścignionym wzorem matki i żony"... Ciekawe jak to się ma do jej życia prywatnego.

  Fuj

 • peter-123

  Oceniono 28 razy 24

  Kto tym ludziom jak Pawlowicz nadal tytuly profesora. Chyba Kaczynski ? Za co ? Szerzenie glupoty i ciemnoty.

 • nicke79

  Oceniono 27 razy 23

  Posłanka pis-u ma bardzo ograniczone horyzonty: krytykowanie kościoła katolickiego = relatywizacja moralności, krytyka tradycyjnego modelu rodziny = odrzucanie rodziny, mówienie, że jkobieta nie zawsze chce mieć dziecko = odrzucanie dziecka. Jest coś fanatycznego w jej czarno-białym obrazie świata, w którym poza tymi wartościami, które ona wybrała istnieje wyłącznie nihilizm. Oprócz tego znalazła sobie kozła ofiarnego, na którego może zrzucić swoją złość spowodowaną bezradnością wobec tragedii z Sosnowca. Ujadanie prawicowej posłanki ani nie diagnozuje problemu ani nie pomoże rodzinie dotkniętej stratą dziecka.

 • rot.leszek

  Oceniono 28 razy 22

  Pawlowicz -kolejna nawiedzona PiSda Ciekaw jestem czy jej Kazia wpie...la na tym korytarzu..?! (obiecala)

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 26 razy 22

  Przecież ta dwójka nieszczęśników to ludzie zindoktrynowani, przemieleni i zwomitowani przez kościół.
  Należeli do sekty katolickiej "oaza", on ministrant. Kto tu komu dał przykład?
  .
  Nie przepadam za feministkami, bo nie. Ale ta pisuardesa się pogubiła. Taki przykład fajnego zagubienia
  daje ultrakatolicki kryształ z zasadami Marek Jurek który dzisiaj wszedł drugi raz do tego samego szamba.
  .
  Wy popatrzcie na rolę mediów w tej tragedii. Ciągłe, stałe reklamowanie skazanego ex zomowca za kompletną darmochę. I nie piszę o tabloidach, bo z nimi R. współpracuje. Krew i flaki. Normalne media?

 • najdul6

  Oceniono 23 razy 19

  pani Szczuka niech się pani nie przejmuje tym co mówi jakaś PiS-owska suka, to są ludzie z porażeniem mózgowym i nie ma co na tych ludzi zwracać uwagi bo to debile razem z ich prezesem psycholem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX