Wojewódzki usłyszał zarzut znieważenia na tle rasowym

Kuba Wojewódzki dołączy do ekipy Rock Radio od 5 lutego

Kuba Wojewódzki dołączy do ekipy Rock Radio od 5 lutego (Fot. Adam Kozak / Agencja Gazeta)

Kuba Wojewódzki usłyszał zarzut publicznego znieważenia Alvina Gajadhura z powodu jego przynależności rasowej i etnicznej - dowiedziała się Gazeta.pl. W audycji radiowej prowadzonej z Michałem Figurskim mówił m.in. "Gajadhur. Gajadhur, tak? Murzyn", "audycję dzisiejszą sponsoruje warszawski oddział Ku-Klux-Klanu".
- Prowadzący audycję został dzisiaj przesłuchany w charakterze podejrzanego. - powiedziała Gazecie.pl Renata Mazur , rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie. - Przedstawiono mu zarzuty. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnieńKilka tygodni temu taki sam zarzut postawiono Michałowi Figurskiemu, współprowadzącemu z Wojewódzkim program "Poranny WF" w Radiu Eska ROCK. Grozi im do 3 lat więzienia.

W wyemitowanym 25 maja 2011 roku programie dziennikarze, próbując dodzwonić się do Alvina Gajadhura, rzecznika prasowego Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, mówili m.in.: "Gajadhur. Gajadhur, tak? Murzyn. Bardzo przepraszam, mam alarm. Audycję dzisiejszą sponsoruje warszawski oddział Ku-Klux-Klanu". Dziennikarze sugerowali także, że telefon Gajadhura działa w "buszmeńskiej sieci dla czarnych". Matka Alvina Gajadhura jest Polką, ojciec Hindusem. Gajadhur od urodzenia mieszka w Polsce.

- Znam się na żartach. Wiem, co to pastisz i mam dystans do siebie, ale to było przegięcie. Kpiny z koloru skóry nie mają nic wspólnego z żartem - mówił w 2011 roku Alvin Gajadhur. Złożył następnie zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie.

Za audycję zostało ukarane Radio Eska ROCK. KRRiT wymierzyła karę w wysokości 50 tys. zł. Gdy potem prowadzący program oskarżyli Gajadhura o rasizm i stwierdzili, że jest "po prostu głupi", radio znów musiało zapłacić 50 tys. zł.

Zobacz także
 • Michał Figurski i Kuba Wojewódzki Wojewódzki i Figurski ponownie ukarani za rasizm, Eska Rock musi zapłacić 50 tys. zł
 • Michał Figurski i Kuba Wojewódzki Michał Figurski już ma zarzut, Wojewódzki wkrótce usłyszy. Za "Murzina" i Ku-Klux-Klan
 • Alvin Gajadhur, rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego i Kuba Wojewódzki Figurski i Wojewódzki pod pręgierzem za "telefon do Murzyna"
Komentarze (19)
Wojewódzki usłyszał zarzut znieważenia na tle rasowym
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 16 razy 14

  "Boże, gdzieś ty się nie mył? Choć tutaj bracie! On się nie mył wcale, zobaczcie! –
  wołał szef Radia Maryja przy wtórze śmiechu i oklasków pątników."

  Dwieście tysięcy słuchaczy Radia Maryja zgromadzonych na niedzielnej pielgrzymce
  na Jasnej Górze było świadkami rasistowskiego żartu, jaki rzucił o.Rydzyk na widok
  czarnoskórego zakonnika. Słowa ojca dyrektora wywołały śmiech i oklaski tłumu.
  Sprawę nagłośnił portal medianet.fm.

  Pan Alvin, gdzie byłeś wtedy?
  A może Cię zabrakło pan, bo startowałeś z listy PiS do parlamentu?

 • duokwak

  Oceniono 8 razy 8

  To śmieszne.Kaczyński na każdym kroku nawołuje do nienawiści do wszystkich i wszystkiego i nikt nie stawia temu błaznowi zarzutów...a Rydzyk z "niemytym bratem" to ch.uj...?

 • arezo

  Oceniono 10 razy 4

  Nareszcie faszystowski prostaczek, poczuje smak "ruzgi" na tyłku.

 • blue911

  Oceniono 11 razy 3

  I bardzo dobrze : ten zboczeniec-szarlatan powinien dostac po D........wreszcie! Takiego blazna bez klasy dawno nie spotkalem.

 • italianko82

  Oceniono 1 raz 1

  Zastanawiam sie ile jest spraw w "afryce" lub USA o rasistowskie sprawy jezeli murzyni nazwa nas publicznie bialasami , ktos wie lub slyszal cos takiego ??

 • as9943

  Oceniono 1 raz 1

  ostatnio figurski pytał słuchaczkę w eskaT V o ilośc jej wypróznień w ciagu dnia i on bedzie wodzirejem na meczu podczas euro2012 , w nagrodę

 • kap_jeden

  Oceniono 5 razy 1

  powinien po prostu przeprosic

 • tegepe

  Oceniono 5 razy 1

  Przeważająca ilość wpisów tutaj na forum, popierających Wojewódzkiego i jednocześnie atakujących jego ofiarę, jest zatrważająca. Mam wrażenie, że wypowiadają się tutaj w większości relatywiści moralni, gdy np. przyrównują zachowanie Jakuba Wojewódzkiego w inkryminowanym radiu do obraźliwej wypowiedzi Rydzyka na Jasnej Górze. Sympatia dla idola staje się wyznacznikiem postaw wielu osób. Osoby broniące Wojewódzkiego zapomniały o meritum sprawy. A jest nią - obiektywnie rzecz biorąc - rasistowska wypowiedź ich idola, która zasługuje na potępienie. Tolerancji dla chamstwa być nie powinno, nawet w kraju rzekomo tak tradycyjnym jak Polska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy