Portal informacyjny na Euro: Kieruje kibiców na nieistniejącą autostradę i rozkopaną "gierkówkę"

Wg ekspertów, na Euro 2012 autostrada A2 nie będzie przejezdna. Tymczasem z najważniejszego portalu dla zagranicznych kibiców PolishGuide2012.pl można się dowiedzieć, że jest ona zalecaną trasą z Poznania do Warszawy - informuje portal tvp.info.pl. Portal kieruje też kibiców na rozkopaną "gierkówkę", na której już teraz stoi się w kilometrowych korkach
Portal Polish Guide został uruchomiony w ubiegłym roku i ma być podczas Euro 2012 głównym źródłem informacji o naszym kraju dla zagranicznych kibiców -informuje tvp.info.pl . Jest dostępny w sześciu językach. Jednym z najważniejszych elementów portalu są informacje na temat transportu. Tu zagranicznych turystów czekają jednak niespodzianki.

Z portalu wynika, że z Warszawy do Poznania będzie można dojechać autostradą A2 i to w czasie od 3 do 3,5 godziny. Portal nie wspomina, że autostrada jest wciąż w budowie i zdaniem ekspertów podczas mistrzostw może nie być nawet przejezdna.

Równie optymistyczny czas przejazdu Polish Guide podaje na trasie Warszawa - Wrocław. Podróż ma trwać od 4 do 4,5 godzin.

Jednak portal kieruje kibiców na remontowaną "gierkówkę" i obecnie taki czas zajmuje podróż z Warszawy do położonego w połowie drogi Piotrkowa Trybunalskiego. Realny czas dojazdu do Wrocławia, to ok. 7-8 godz.

Skąd takie informacje w portalu? - Rekomendowane trasy przejazdu między miastami uwzględniają najbardziej optymalne i najszybsze szlaki komunikacyjne. W przypadku drogi z Poznania do Warszawy jest to autostrada A2, gdyż nie ma obecnie oficjalnych informacji ze strony GDDKiA dotyczących nieuzyskania przejezdności na czas Euro 2012 na odcinku Stryków - Konotopa. W momencie kiedy opublikowane zostaną plany obsługi transportowej turnieju wraz z rekomendowanymi trasami przejazdu, serwis Polish Guide zostanie zaktualizowany o takie informacje - tłumaczy tvp.inf.pl Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. komunikacji w spółce PL.2012, która uruchomiła portal.

Portal podaje też bardzo optymistyczne czasy dojazdów do miast gospodarzy Euro 2012.

Trasa Gdańsk - Warszawa, to 4 godz. i 40 min., Warszawa - Poznań (3 godz. 30 min - 3 godz.), Warszawa - Wrocław (4 godz.), Poznań - Gdańsk (4 godz. 10 min.) i ciekawostka Wrocław - Gdańsk (6 godz. 30 min)!

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (4)
Portal informacyjny na Euro: Kieruje kibiców na nieistniejącą autostradę i rozkopaną "gierkówkę"
Zaloguj się
 • passtorian

  Oceniono 3 razy 3

  Bedzie syf, bedzie jatka. Bedzie wstyd.

 • tegepe

  0

  No i bardzo dobrze! Polska-franca, "zielona wyspa" dobrobytu i rozwoju w latach kryzysu, po raz kolejny udowodni, że nie potrafi niczego dobrze zorganizować. Jedynym pocieszeniem będzie to, że kibolska hołota nie dojedzie na mecze na czas.

 • reiter1

  0

  Z Warszawy do Gdańska da się przejechać w 4 godziny, a nawet nieco krócej, umiarkowanie tylko naruszając przepisy. Ale wyjazd z Warszawy zajmuje przeciętnie PÓŁTOREJ DO DWÓCH GODZIN. Dziękujemy Ci, Boska Hanno "Piggy"...
  Warszawa Gdansk w 3 godziny 30 też wykonalne. O dziwo przejazd z Gdańska do Wrocławia w 6 godzin - także.
  Pod jednym warunkiem - że jedziemy, nie stoimy w korach, bo trwają prace drogowe lub na środku skrzyżowania lub zakrętu zepsuł się TIR i TAM WŁAŚNIE JEST NAPRAWIANY...
  Wprowadzić OBOWIAZKOWE NATYCHMIASTOWE ŚCIĄGANIE z drogi i od razu będzie lepiej...

 • l1l2l3

  0

  Ludzie ! Skoro przez kilka lat, na stanowiskach ministrów są ludzie nie mający nic pojęcia o danej profesji, to w jaki sposób mogą powstać bez sęków, kombinacji obiecane obiekty i autostrady i po jakich kosztach. W trakcie budowy , autostrady już nie mają parametrów ! Już łatanie ! A Gdzie odpowiedzialność ? Totalny SYFILIS...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX