Euro 2012. UEFA każe zrywać murawę, to zrywają. Koszt? 2,6 mln zł!

Ponad 2,6 mln zł będzie kosztowała wymiana w ostatniej chwili murawy na czterech polskich stadionach Euro 2012. Na żądanie UEFA zrywana jest nawet murawa w niezłym stanie.
W przyszłym tygodniu na płytę Stadionu Narodowego wjadą spychacze, które będą zrywać murawę położoną trzy miesiące temu. 455 tys. zł za wymianę zapłaci operator stadionu - Narodowe Centrum Sportu.

Jego prezes Robert Wojtaś od miesiąca przekonywał UEFA, że trawy wymieniać nie trzeba. Bezskutecznie.

Trawę wymieniają także pozostałe miasta gospodarze Euro. W Poznaniu za ok. 450 tys. zł, w Gdańsku - za 700 tys. zł, a we Wrocławiu - za ponad milion!

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Euro 2012. UEFA każe zrywać murawę, to zrywają. Koszt? 2,6 mln zł!
Zaloguj się
 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 4 razy 4

  Europejska federacja piłkarska została – mocą umowy z polskim rządem – zwolniona z wszelkich form opodatkowania każdej jej działalności w trakcie mistrzostw. Jeśli zabraknie środków na którekolwiek z
  imprezowych przedsięwzięć – koszty weźmie na siebie państwo.
  .
  Bosssze jakie tam lody teraz kręcą. Melba z bitą śmietaną siada i ma na noc.

 • cillian1

  Oceniono 4 razy 4

  Zastanawiam się, kto robi większe (bezczelniejsze) wały:
  Lato w PZPN, czy Platini w UEFA!

  UEFA się tak ustawiło - że jest II s....ństwem tego świata, zaraz po Kk i Watykanie.
  A od początku zakładałem, że to politycy są na drugim miejscu!

 • judicajuste

  Oceniono 4 razy 2

  Mnie zastanawia (?)< wlasciwie to juz NIC mnie nie zastanawia > --- TA ROZBIEZNOSC KOSZTOW : " W Poznaniu za 450 tys , w Gdansku za 700 tys , a we Wroclawiu za ponad milion " . Q..... a , to cale " OJRO " , juz wychodzi " ...mi tam , gdzie pan moze PANA JASIA , w dupe pocalowac " . To na dzisiaj , a co bedzie za te niecale dwa miesiace , gdy cyrk odjedzie , a my zostaniemy z lopatkami w piaskownicy ..., ' o naszych wnukach nie wspominajac !!!

 • arezo

  Oceniono 1 raz 1

  Niech UEFA nam powie co mamy jeszcze zrobić i czy jak zrobimy Platiniemu loda to już nie będziemy musieli dopłacać do jego wynagrodzenia specjalnej premii za zasługi że zarobił dzięki naszym stadionom (pieniądzom) miliony euro bez zapłaty w "cywilizowanym" kraju grosza podatku i czy jak zostanie odznaczony "orłem białym" (bo się go już przyznaje byle komu) to nam powie "pocałujcie mnie głupi Polacy w dupę"? Swoją drogą nie wiem czy w tym naszym głupim kraju ktoś wie ze Mr Platini nie posiada świadectwa szkoły średniej i "gada" po francusku jak żul z rynsztoka? To zwykły piłkarski prostaczek.
  Jakim prawem premier zwolnił UEFA z zapłaty podatku, czy ustalanie podatku nie jest w gestii ustawy sejmowej?
  Co na to wszystko CBA?

 • tegepe

  0

  Narodowe Centrum Sportu to firma prywatna czy państwowa? Bo jeżeli państwowa, to ja ku...r .... wa nie chcę za to sk....u....rwysyństwo płacić, a muszę!

 • nintom

  Oceniono 2 razy 0

  z gangsterami NIGDY nie warto się zadawać - może by można związki zawodowe namówić na manifestacje przeciw uefa

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX