Kapliczka antyatomowa stanęła w Gąskach. Napis na krzyżu: "Boże chroń od atomu"

Kapliczka z figurą Matki Boskiej oraz krzyżem, na którym widnieje napis "Boże chroń od atomu", została odsłonięta przez mieszkańców Gąsek w województwie zachodniopomorskim. To kolejny protest przeciwko budowie w tym regionie elektrowni atomowej - informuje serwis "Głosu Koszalińskiego" gk24.pl.
Uroczysta procesja przeszła z kaplicy polowej w Gąskach na działkę, gdzie stoi nowo wybudowana kapliczka. Jest to ta sama działka, na której planowana jest budowa elektrowni atomowej. Na zdjęciach zamieszczonych przez "Głos Koszaliński" widać osoby niosące transparenty z napisami "Stop atom" oraz "Nie dla atomów w Gąskach". Wśród przeciwników uczestniczących w procesji znajdują się m.in. motocykliści ubrani w skóry oraz starsze kobiety. Na krzyżu, na którym umieszczono figurę Matki Boskiej, widnieje napis "Boże chroń od atomu".

Procesja oraz kapliczka to niejedyna inicjatywa mająca na celu powstrzymanie niechcianej budowy. Przeciwnicy elektrowni mieszkający w Gąskach i okolicach posiadają także swój profil na Facebooku. Na "Gąskobylu" zamieszczony był m.in. plakat nawołujący do uczestniczenia w procesji i uroczystym odsłonięciu kapliczki.

Czytaj więcej i zobacz wszystkie zdjęcia na www.gk24.pl

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (12)
Kapliczka antyatomowa stanęła w Gąskach. Napis na krzyżu: "Boże chroń od atomu"
Zaloguj się
 • arezo

  Oceniono 8 razy 4

  Boże chroń Polskę od głupoty i zacofania "KATOLI"

 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 4

  "Boże chroń od atomu" i grzybka Rydzyka

 • hydrograf

  Oceniono 8 razy 2

  W Polsce średniowiecze trzyma się mocno. Czekamy na procesję biczowników...

 • anesta

  Oceniono 6 razy 2

  Czy koniecznie trzeba do każdego protestu dokładać Boga??????? Nie ma innych "argumentów" czy popleczników???
  A poza tym, szanowni Państwo, jakby Bóg nie chciał, żeby atomu nie było, to byśmy z dobrodziejstwa tegoż nie korzystali.

  Przestańcie wszędzie ciągać za sobą religię, do każdej pierdoły! Ile można! Za chwilę, by obronić chlewik przed zburzeniem go, bo autostradę trzeba będzie budować, wystarczy nazwać go będzie chlewikiem im. JPII i nikt tego nie ruszy. Paranoja. Dzicz. Zdziczenie obyczajów, moralności i totalnej głupoty.

 • dimo333

  Oceniono 1 raz 1

  Zarnowiec -protesty wsi, solidarnosci buntowanych przez kler - w blocie zostalo jesli sie nie myle 20 mld zl .sytuacja sie powtarza -czy wszyscy chca placic wiecej za en. el.? a moze przy kolejnych wyborach podpis czy jestem za el, atomowa czy przeciw. ,Sadze ze atom zwyciezy i co powiedzieli by przeciwnicy atomu gdyby placili za prad 50" wiecej niz zwolennicy el. atomowych?

 • duokwak

  Oceniono 1 raz 1

  ciemnogród

 • plastikpiokio

  Oceniono 5 razy 1

  pod kapliczka obowiazkowo trzy razy dziennie musi byc spiewane koko-spoko AMEN.

 • leszek_orzeszek

  Oceniono 7 razy 1

  Boże chroń nasze święte bezrobocie, bo taka elektrownia to tysiące miejsc pracy i to nie tylko dla specjalistów.

 • limanowa2009

  Oceniono 5 razy 1

  Następna atrakcja którą należy pokazać turystom znudzonym Euro.
  Kiedyś widziałem procesję na Wawel pod przewodnictwem zacnego Dziwisza z relikwiami Św Wojciecha aby ochronić Kraków przed wylaniem Wisły. Wiernych było sporo, i co się dziwić prostym wieśniaczkom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX