"Na Euro zarobi tylko UEFA" [WYNIKI SONDY]

Choć pierwszy mecz Euro 2012 już za kilka tygodni, ci, którzy cieszą się na rozpoczęcie turnieju, należą do mniejszości. Z naszej sondy wynika, że wielu czytelników podchodzi do wydarzenia sceptycznie, inni obawiają się komunikacyjnego chaosu.
Nie widać już entuzjazmu, który zapanował po przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji Euro 2012. Aż jedna trzecia czytelników, którzy wzięli udział w naszej sondzie, uważa, że Polska nie skorzysta na organizacji turniej, bo zarobi na nim jedynie UEFA.

Opóźnienia w planowanych na turniej inwestycjach przyczyniają się do negatywnego nastawienia. Niepokój budzi też organizacja meczów i przygotowanie miast. 15 procent respondentów obawia się chaosu, jaki zapanuje w kraju wraz z napływem kibiców.

21 proc. widzi w Euro szansę promocji Polski

Przychylny stosunek do turnieju ma w sumie mniej niż 40 procent naszych czytelników, który wzięli udział w sondzie. Jedni, podchodząc do niego pragmatycznie, widzą w nim szansę na poprawienie stanu dróg i komunikacji publicznej (16 proc.). Inni nie tracą nadziei, że organizacja Euro 2012 daje szanse na wypromowanie wizerunku Polski za granicą (21 proc.).Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (1)
"Na Euro zarobi tylko UEFA" [WYNIKI SONDY]
Zaloguj się
  • ta_facetka

    0

    Wszystkie kraje, ktore w ostatnich kilkunastu latach organizowaly ME w pilce kopanej wyszly na tym fatalnie. Dlaczego Polska miala by byc wyjatkiem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX