Gowin przeprasza za protest taksówkarzy, ale korkami nic nie wskórają [WIDEO]

Taksówkarze skutecznie zablokowali dojazd do centrum Warszawy. Przeciwko deregulacji protestują też w Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Min. Jarosław Gowin - przeprasza mieszkańców miast, w których odbywa się akcja, ?za utrudnienia?. - Ale chcę powiedzieć, że deregulacja jest w interesie nas wszystkich - stwierdził minister w rozmowie z reporterem TOK FM.
Taksówkarze protestują, bo - jak tłumaczą - deregulacja spowoduje spadek jakości usług. - Akurat wszyscy wiemy, że taksówkarze nie należą do tych grup zawodowych, które najbardziej dbają o jakość usług. Rząd nie wycofa się z deregulacji. Po uchwaleniu zmiany ustawy emerytalnej to będzie jeden ze sztandarowych projektów obecnej kadencji - zapowiedział Jarosław Gowin.

Ministerstwo nieco złagodziło swoje pomysły związane z taksówkarzami. Początkowo planowano całkowite zlikwidowanie egzaminów koniecznych do wykonywania tego zawodu. Teraz o tym, czy egzaminy są konieczne, decydować będą samorządy.Szef resortu sprawiedliwości nie boi się kolejnych zapowiadanych przez taksówkarzy protestów, które mają się odbyć w czasie piłkarskich ME.

- Nie widzę masowego poparcia dla postulatów taksówkarzy, nawet wśród samych taksówkarzy. Wydaje mi się, że zaproponowaliśmy dobry kompromis, który jest akceptowalny i z punktu widzenia klientów, i taksówkarzy - ocenia Gowin w rozmowie z reporterem TOK FM.

Korki na powitanie dnia. Najgorzej w Warszawie

Minister przeprosił, choć - jak stwierdził - akurat jemu protest taksówkarzy nie utrudnił dotarcia do pracy. - Dzisiaj spieszyłem się do radia i nie było żadnych przestojów. Ja oczywiście przepraszam mieszkańców Warszawy, Krakowa i innych miast, gdzie będą te utrudnienia, ale chcę powiedzieć, że deregulacja jest w interesie nas wszystkich - mówi Gowin.

Znacznie mniej szczęścia mieli inni mieszkańcy stolicy oraz Krakowa i Wrocławia, gdzie rano rozpoczął się protest.Najgorzej jest w Warszawie. Jak relacjonuje reporter TOK FM, w mieście tworzą się gigantyczne korki. Taksówkarze zmierzają do centrum z pięciu kierunków, jadą bardzo wolno - a od czasu do czasu, na hasło organizatorów, zatrzymują się. - Mamy dojechać jak najwolniej, albo stać - takich instrukcji udzielał jeden z organizatorów akcji.- Próbują dochodzić swoich praw, krzywdząc innych. Oni tylko o swój interes dbają, a nie o ludzi - a przecież trzeba do pracy dojechać - narzekali kierowcy, którzy utknęli w korkach.

Protestujący skutecznie utrudniają życie pasażerom komunikacji miejskiej. Warszawski ZTM informuje, że "pasażerowie mogą napotkać utrudnienia na Ostrobramskiej w kierunku Trasy Łazienkowskiej, w al. Wilanowskiej w kierunku Puławskiej, w al. Prymasa Tysiąclecia w kierunku Dworca Zachodniego, na Szwedzkiej w kierunku ronda Starzyńskiego oraz w al. Zielenieckiej w kierunku mostu Poniatowskiego".

Policja zapowiedziała, że będą mandaty dla taksówkarzy, którzy utrudniają ruch w Warszawie.

We Wrocławiu protestuje tylko kilkudziesięciu kierowców

Znacznie mniejszą skalę ma protest taksówkarzy we Wrocławiu. Jak informuje TOK FM, akcja zaczęła się z godzinnym opóźnieniem (o 8) i bierze w niej udział tylko kilkadziesiąt samochodów.

W Krakowie do centrum miasta z okolic lotniska w Czyżynach ruszyło ok. 150 samochodów. I oczywiście tworzą się korki.- Jak będzie więcej taksówek to już w ogóle nie będzie można zarobić. Minimum 12 godzin trzeba pracować, żeby było tak na styk: na opłaty i skromne życie. Nie ma mowy, żeby kupić coś do domu, jakiś mebel zmienić - żalili się reporterce TOK FM protestujący taksówkarze.

Wyjątkowo spokojnie jest w Gdańsku. Jak informuje reporter TOK FM, na miejscu zbiórki zjawiło się tylko kilku protestujących. - Jesteśmy mieszkańcami Gdańska. I nie jest naszym celem, żeby utrudniać poruszanie się po mieście innym mieszkańcom. Chcemy grzecznie w formie dyskusji przedstawić nasze argumenty - tłumaczył jeden z protestujących.

W Katowicach protest zaczął się o 11. Organizatorzy zapowiadali, że w proteście weźmie udział

nawet 300 samochodów. Ale według reportera TOK FM, zebrało się ok. 100 taksówkarzy.

Sprzed lotniska w Muchowcu pod Urząd Wojewódzki chcą jechać z prędkością 10 km/h.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (122)
Gowin przeprasza za protest taksówkarzy, ale korkami nic nie wskórają [WIDEO]
Zaloguj się
 • bri

  Oceniono 68 razy 60

  WARSZAWIACY - OGŁASZAM STRAJK. OD DZIŚ NIE KORZYSTAMY Z TAKSÓWEK. POSTARAJCIE SIĘ, PRZYNAJMNIEJ DO KOŃCA TYGODNIA. Zanim zamówicie taksówkę zapytajcie znajomych czy nie mogą Was podwieźć. Kierowcy, wiecie, że ktoś potrzebuje podwózki - zaoferujcie pomoc. NIECH TAKSÓWKARZE ZNAJDĄ SOBIE INNĄ FORMĘ PROTESTU.

 • asteroida2

  Oceniono 61 razy 55

  Czy można prosić o listę firm, które wzięły udział w tym proteście?
  Bo muszę zapamiętać, żeby już nigdy nie korzystać z ich usług.

 • jan.bar

  Oceniono 47 razy 41

  a co z buspasami czy tez je blokują? jeżeli tak to powinno im się odebrać prawo jeżdżenia po nich

 • lidka1313

  Oceniono 44 razy 34

  "spadek jakości usług" - to chyba jakiś żart, to że żadnej regulacji tego zawodu nie potrzeba udowodniły w 100% ostatnie lata, gdzie pojawiły się przewozy osób, night driverzy itp. - których usługi są dokładnie na tym samym poziomie, w odróżnieniu od cen. Jedynym regulatorem w tej sprawie powinien być rynek!!!

 • nicpon007

  Oceniono 41 razy 31

  nie jeżdżę taksówkami, które protestują i blokują

 • nan0smirta

  Oceniono 41 razy 27

  Powiem szczerze że jakbym trafił na takich debili to na miejscu ludzi którzy przez nich muszą stać w korku rozpie.... bym tym cepom auta

 • tirinti

  Oceniono 36 razy 26

  Proponuję zrobić protest i nie kożystać z usług cierpiarzy.

 • watako23

  Oceniono 31 razy 25

  Proponuję zablokować taksówkarzy na ich postojach. Panowie stworzyli mafię i boją się konkurencji. A bzdury o spadku jakości usług. Niżej już chyba nie mogą upaść więc dobrze że przynajmniej ceny spadną.

 • iluwatar

  Oceniono 33 razy 25

  Śmieszne złotówy, ogłaszam bezterminowy protest i nie dam im zarobić. Mam ten protest w doupie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX