Kurski w TOK FM: "BBC to barachło jak każde inne. Reputację to miała kiedyś"

- Nie będzie Anglik pluł nam w twarz - żartował rano w TOK FM Jacek Kurski. Odnosił się do słynnego już filmu BBC "Stadiony nienawiści", w którym Polska i Ukraina zostały pokazane jako kraje, które dla kibiców nie są najbezpieczniejsze. Kurski, już na poważnie, skomentował: - Mitem jest, że BBC jest standardem obiektywizmu.
Chodzi o film, który odbił się w Polsce szerokim echem, a w którym brytyjska BBC One pokazała sceny z polskich i ukraińskich stadionów - ujęcia "hajlujących" kibiców, napaść na grupę azjatyckich studentów czy też wyzywanych czarnoskórych piłkarzy. - Ani Polska, ani Ukraina nie powinny zostać wybrane na organizatorów tak prestiżowej imprezy jak Euro 2012 - komentował w filmie Sol Campbell, b. kapitan reprezentacji Anglii.

- W Parlamencie Europejskim pewnie nikt nie zauważył tego filmu. Zauważyli raczej kibice i Brytyjczycy, dla których był emitowany ten film - komentował dzisiaj w "Poranku TOK FM" Jacek Kurski, europoseł z Solidarnej Polski. Podkreślił: - Nie należy lekceważyć takich rzeczy, bo ci, do których jest to emitowane, nabierają bardzo nieprzyjaznego spojrzenia na naszą ojczyznę. Zupełnie niepotrzebnie.

BBC? Barachło

Kurski skomentował też stację BBC, która przygotowała dokument. - Jest mitem, że BBC jest standardem obiektywizmu. Tak było kiedyś - mówił. - Dzisiaj to typowa demoliberalna telewizja, która kiedyś miała dobrą reputację. Teraz to takie samo barachło jak każde inne.

- Manipulacja takich filmów polega na tym, że w każdym kraju można znaleźć patologiczne zjawiska marginalne - kontynuował. I dodał:- Film jednak powinien odpowiedzieć, na ile te zjawiska są reprezentatywne dla całego społeczeństwa. W filmie BBC zaś znaleziono marginalne sytuacje i ekstrapolowano je na wrażenie całego narodu. Na tym polega ta obrzydliwa manipulacja.

Europoseł zakończył żartobliwie: - Nie będzie Anglik pluł nam w twarz.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (113)
Kurski w TOK FM: "BBC to barachło jak każde inne. Reputację to miała kiedyś"
Zaloguj się
 • owca888

  Oceniono 25 razy 23

  Chłoptasiu, używając słowa "barachło" sam sobie wystawiasz świadectwo.
  Barachło to było twoje dziennikarstwo i beznadziejnie tendencyjna "Nocna zmiana", dlatego wolałeś iść lizać stópki prezesa.
  Krzyż na drogę, znajdź sobie pracę w biznesie, bo nie załapiesz się już do Sejmu ani do Europarlamentu. Zapracowałeś sobie na wizerunek aroganckiego lizusa. A, by the way, jak się mieszka leśniczówce za
  2 grosze?

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 23 razy 21

  Hehehee, Kurski, a jaka opinię wyrobią o nas Polakach , po wczorajszym cyrku Rydzyka i PiSowców,też tam Pan był i brał udział w tej satyrze w PE.Tak sie Pan walnie przyczynia do robienia z naszego Kraju,ciemnogrodu,rasistowskiego zadupia.

 • amrik

  Oceniono 21 razy 19

  Barachlo to raczej pan Kurski. A reputacji nigdy nie mial.

 • piemont12

  Oceniono 23 razy 17

  J.Kurski, Euro-poseł {PiS} wielokrotnie skazany,pełnomocnymi wyrokami, za kłamstwa i pomówienia..
  Wielomilionowego majątku dorobił się jak polityk wielu partii.. To typowa polityczna ździra.....

 • rot.leszek

  Oceniono 16 razy 16

  Barachlo to sie niedawno w PE zebralo na jakims smiesznym odczycie w/s " standartu obiektywizmu" - TV TRWAM

 • kamilakarabasz

  Oceniono 25 razy 13

  A co Kurski-Ruski może wiedzieć o BBC? Przecież on ledwo po polsku gdacze.

 • kroliklesny

  Oceniono 16 razy 12

  Slusznie ten facio zauwazyl, ze wszedzie sa patologiczne zjawiska marginalne. On sam jest tego przykladem. Juz za swoje chlopiece popisy jazdy samochodem w normalnym kraju facet by stracil prawko, zabulil jak za zboze i poszedl do odsiadki. I ten paczes ocenia Instytucje (specjalnie pisze przez duze I) ktora jest wlasnie BBC. No, ale w naturze zdarzaja sie rozmaite wynaturzenia.

 • piemont12

  Oceniono 14 razy 12

  Jeszcze niedawno, Kurski bronił "'Starucha", kibola-bandytę i nie tylko...Kurski, to takie samo barachło, jak Rydzyk,Macierewicz,Romaszewski,Ziobro, Kaczyński..itd

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX