Adwokat Sawickiej: Agent Tomek zrujnował moją klientkę emocjonalnie

"Ciągle jej mówił, jaka jest wspaniała, opowiadał o traumatycznych lękach dziecięcych" - mówi o sprawie Beaty Sawickiej jej adwokat Jacek Dubois wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". Przywołuje sytuację, kiedy w czerwcu 2007 roku Sawicka z agentem Tomkiem spędzają nad morzem całą noc na śpiewaniu i szczerych rozmowach.
- Sawicka była w Warszawie sama, kilkaset kilometrów od domu. Wracała z Sejmu, potrzebowała z kimś po ludzku pogadać - przekonuje Dubois. Dodaje, że Tomek słuchał i nie przerywał, a ona potrzebowała akceptacji i podziwu. - Była to fascynacja, powiedzmy, miłosna - przyznaje mecenas. W wywiadzie mówi o sytuacji, kiedy Sawicka spędza z agentem Tomkiem nad morzem całą noc na śpiewaniu i zwierzeniach. Adwokat podkreśla, że do niczego więcej nie doszło, natomiast jego klientka została "zgwałcona w sensie emocjonalnym".

Złamany warunek bierności?

Według adwokata Sawickiej agent Tomek zrujnował jego klientkę psychicznie. Przedstawia sposób jego działania, który według niego polegał na zacieśnianiu relacji męsko-damskiej, a potem przekształceniu je w relacje brat - siostra. Przytacza sytuację, kiedy Sawicka daje Kaczmarkowi różaniec. - Ma wobec niego uczucia opiekuńcze - tłumaczy Dubois. Dodaje, że potem Tomek snuł przed nią plany przeniesienie swoich interesów do Polski, ale w tym celu potrzebował jej pomocy. Przekonuje, że Sawicka czuła się w obowiązku tej pomocy udzielić. Według mecenasa został w tej sytuacji złamany pierwszy warunek uczciwej prowokacji, czyli bierność agenta.

Czytaj cały wywiad z Jackiem Dubois w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Wojna w Wietnamie w obiektywie zdobywcy Pulitzera [ZDJĘCIA AP] >>
Kliknij, by przeczytać artykuł

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (9)
Adwokat Sawickiej: Agent Tomek zrujnował moją klientkę emocjonalnie
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  No ale ta pani "pokrzywdzona" to nie jest aniołek. Rzekłbym diabełek z skłonnościami do
  skur.ienia się. Ciekawa się robi sytuacja jak można wyczytać ze stenogramów.
  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/393276,grzegorz-schetyna-pierwszy-raz-komentuje-slowa-beaty-sawickiej-o-tym-ze-trzeba-mu-wpier.html
  Ot, rasowy polityk się tam wykluwał.

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 2 razy 2

  Różaniec ...lewa kasa....cudzołóstwo...zdrada....
  Podobno Don Brown już wziął ten temat na warsztat...Roboczy tytuł .."Anielice i Dymony"...

 • jtp2

  Oceniono 3 razy 1

  W więzieniu psychika pani Sawickiej powróci do normy

 • framberg

  0

  Korupcja, próby dawania dupy, łapówki. Tak, to emocjonalna ruina.

 • xelene

  0

  ma racje, zamiast kasy pierdel :))
  To musialo bolec

 • seku-ndo

  0

  Ale z jednym miała rację. Gdy mówiła, że będzie robiony biznes na szpitalach. No i jest tak, że powstał wiele prywatnych szpitali, a nie słyszłem, by ktos wybudował szpital. Czyli jedni "prywatyzatorzy' sprzedali drugim .z...
  A teraz NFZ dba o to , by prywatne, a niegdys nasze, szpitale miały dobre kontrakty. Da się żyć w tej złodziejskiej Bolandzie.

 • alien0

  Oceniono 2 razy 0

  A kiedy przytoczycie resztę stenogramów tak jak ma to miejsce na innych portalach ? Bo pani z PIS nie była ? Dlaczego waszą misją jest obrona tej po tym co mówiła i robiła ? Nie wstyd wam ?

  żenada

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX