Polak zawiesił krzyż w Parlamencie Europejskim

Podczas wycieczki otwockiego Klubu "Gazety Polskiej" do Brukseli na zaproszenie Ryszarda Czarneckiego jeden z jej uczestników powiesił krzyż w sali plenarnej nad krzesłem szefa Parlamentu Europejskiego. "Po prostu wszedłem sobie jak z ulicy, nikt mnie nie zatrzymał" - mówi Witold Szpiczyński, który powiesił krzyż.
Młodzi ludzie wyjechali na zaproszenie europosła PiS Ryszarda Czarneckiego. Podczas zwiedzania gmachu parlamentu od grupy odłączył się szef otwockiego Klubu "Gazety Polskiej" Witold Szpiczyński, który bez przepustki i uprawnień wszedł do sali plenarnej i nad krzesłem szefa PE Martina Schulza zawiesił krzyż. - Panie sprzątały, nikt nie zareagował na nic, powiesiłem i wyszedłem - mówi portalowi Gazeta.pl Szpiczyński.

Dodaje, że przeszedł przez ochronę bez żadnych problemów, a krzyż miał schowany pod marynarką. Przyznaje, że trochę się stresował. Po kilku chwilach poprosił jednak kolegę, żeby zrobił mu przy fotelu i krzyżu kilka zdjęć. Udało się, bo znowu nikt ich nie zatrzymał.Mimo że figurka Jezusa Chrystusa, która jest na krzyżu, wykonana jest z metalu, członek klubu przemycił ją przez bramki. Nie zdradza w jaki sposób. Twierdzi, że miał fuksa.

Wszystko odbywało się na oczach pozostałych klubowiczów, którzy byli w tym czasie na tarasie i nagrywali całą sytuację. Film jest dostępny od kilku dni w serwisie YouTube. Dlaczego Szpiczyński to zrobił? - Europa jest chrześcijańska, jest to część historii, której się nie wyprze - tłumaczy swoje zachowanie.

Śledztwo to za duże słowo, ale jest postępowanie

W nieoficjalnej rozmowie z Gazeta.pl jeden z pracowników PE przyznał, że wiadomo mu o całym zdarzeniu. - Toczy się w tej sprawie może nie śledztwo, bo to za dużo powiedziane, ale postępowanie - mówił. Dodał, że ewentualne konsekwencje mogą zostać wyciągnięte wobec osoby, która wycieczkę zaprosiła, czyli w tym przypadku Ryszarda Czarneckiego. Na pytanie, czy krzyż jeszcze wisi, odpowiedział, że wczoraj rano już go nie było.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (88)
Polak zawiesił krzyż w Parlamencie Europejskim
Zaloguj się
 • kat-kk

  Oceniono 56 razy 50

  Wstyd i hańba na całą Europę, ci pomyleni terroryści katoliccy.Sam debil przyznaje ,że chował ten krzyż.Zwykłe grubiańskie chamstwo, prezentuje ta religia oszołomów katolickich.Jak można siłą narzucać komuś u kogo się jest w gościnie swoją wiarę i symbole religijne.Zwykłe prostackie chamy,bez podstaw obycia i kultury.Do tego prowadzi religia katolicka,ludzi tępych i zwyczajnie głupich.

 • ciemnyludd

  Oceniono 51 razy 45

  A czemu nie zawiesił jeszcze portretu Kaczyńskiego OWINIĘTEGO RÓŻAŃCEM...

 • arezo

  Oceniono 50 razy 44

  Coś podobnego jakiś "zbrodniarz europejski" odważył się zdjąć święty krzyż.
  U nas nigdy by do tego nie doszło :))
  Ludzie po ukończeniu 18 roku życia, wierzący w duchy a tym bardziej w faceta który chodzi po wodzie i nie tonie lub zamienia wodę w przednie wino powinni być leczeni pod przymusem, lub co najmniej powinno się im zakazać głosowania. Myślę że wiara w aniołki, diabołki, święte duszyczki, kamyczki i krzyżyczki po ukończeniu naiwnego dzieciństwa to ciężka choroba intelektualna lub dewiacja psychologiczna.... Lekarstwem na uleczenie dotkliwie dotkniętych będzie "ogłoszenie dodatkowego funduszu kościelnego z własnej kieszeni".
  Co do mnie, nie życzę sobie aby z moich podatków brano pieniądze na utrzymywanie szamanów tej przestępczej sekty, wolę przeznaczyć pieniądze podatków na głodujące dzieci w tym kraju trzeciego świata intelektualnego.

 • bnch

  Oceniono 49 razy 43

  Pryncypia tych błaznów z Gazety Polskiej są wręcz śmieszne. No i co z tego, że zawiesił krzyż? Schulz nagle ocknie się i na kolanach do papieża pobiegnie, a Parlament Europejski stanie się bardziej święty niż babcie moherowe? Na cholerę ta akcja? By się gnojek dowartościował?

 • stasieczek5

  Oceniono 42 razy 38

  I to jest największy sukces działalności Pana Posła Czarneckiego w Europarlamencie.
  Gratulacje !!!

 • anesta

  Oceniono 40 razy 38

  Że tak zasugeruję... za karę z PE powinien wylecieć Czarnecki... To byłby dobry przydład dla pozostałych, by pilnowali zbłąkanych mózgowo owieczek, które wpuszczają do zagrody

 • tegepe

  Oceniono 40 razy 36

  Może ktoś w PE wreszcie dopie... temu porąbańcowi Czarneckiemu!

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 36 razy 34

  To efekt kilkunastoletniego spożywania soli drogowej . Rtęć , ołów ,kadm + gorzałka...który mózg to wytrzyma..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX