Boniek gra w innej drużynie niż Kaczyński. "Nie jestem kapusiem"

Apele PiS nie robią wrażenia na Zbigniewie Bońku. Legendarny piłkarz nie zamierza interweniować u szefa UEFA w sprawie PZPN. - Z Platinim gadam codziennie, ale nie jestem kapusiem. Moja drużyna ma inne inicjały niż ta, którą reprezentuje pan Kaczyński - stwierdził Boniek w Radiu Zet. Piłkarz jest zaskoczony kandydaturą Waldemara Fornalika na stanowisko trenera kadry: - Wydaj mi się, że to ciut za wcześnie.
Według prezesa PiS przyjaźń Bońka z Platinim może pomóc w przeprowadzeniu zmian w PZPN. Jak stwierdził Jarosław Kaczyński, Zbigniew Boniek i Michał Listkiewicz dzięki swoim kontaktom i wpływom mogą przyczynić się do wprowadzenia kuratora do naszego piłkarskiego związku.

- Ja z Platinim gadam codziennie, ale nie jestem kapusiem. Z Platinim rozmawiamy o swoich sprawach, żartujemy i bawimy się. Z całym szacunkiem dla pana Kaczyńskiego, ale moja drużyna ma inne inicjały niż ta, którą reprezentuje pan Kaczyński - tak Boniek odpowiedział prezesowi PiS w audycji "Gość Radia Zet".

"Ma twarz dobrego Polaka"

Jeden z najlepszych piłkarzy w historii polskiego futbolu zaskoczony jest kandydaturą Waldemara Fornalika na stanowisko trenera reprezentacji Polski.- To młody fajny trener. Jest grzeczny i ułożony. Pasuje do koncepcji, bo ma twarz dobrego Polaka. Ale na tym stanowisku potrzeba trochę doświadczenia. Wydaje mi się, że to ciut ciut za wcześnie. Ale może by sobie poradził? - mówił Zbigniew Boniek w rozmowie z TOK FM.

Zaskoczony Boniek zasugerował też, dlaczego tak szybko usłyszeliśmy o faworycie wyścigu o fotel trenera reprezentacji. - Chyba jakieś ugrupowanie sportowe za tym stoi, żeby to nazwisko wyszło - stwierdził.

Według portalu Sport.pl już w środę 27 czerwca zarząd PZPN może podjąć decyzję w sprawie nowej pracy dla Waldemara Fornalika.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Boniek gra w innej drużynie niż Kaczyński. "Nie jestem kapusiem"
Zaloguj się
 • peter-123

  Oceniono 21 razy 21

  Kaczynski zna sie na sprawach pilki noznej. A to ci historyja. Calkiem zapomnialem , zo on zna sie na wszystkim , a w efekcie na niczym. Ile razy to juz polegl ? I ciagle jatrzy i dyszy.

 • adalbert.13

  Oceniono 19 razy 19

  "Z całym szacunkiem dla pana Kaczyńskiego, ale moja drużyna ma inne inicjały niż ta, którą
  reprezentuje pan Kaczyński" nie wiedzieć czemu lubię takie fangi w pysk kachenki.
  Ciekawe czyja to wina, że lubię. Tuska czy może prezesa.

 • fojs

  Oceniono 12 razy 12

  Ta inicjatywa jest w stylu pana prezesa i jego przydupasów.

 • depepoz

  Oceniono 11 razy 11

  Warto prypomnieć, że swojego czasu niejaki europoseł Czarnecki, obecnie PiS, a wcześniej niemal wszystkie partie, zgłaszał swoją kandydaturę na szefa PZPN. Bo to partia "fachowców".

 • rbik53

  Oceniono 10 razy 10

  ..... prezes na sporcie się zna, ale na tych innych rzeczach jednak jakby bardziej... chociaż wciąż mieszają mu się globus z globalizacją i z globulką dopochwową.....

 • tadek-1

  Oceniono 9 razy 7

  Jak sie pan czuje?, panie Pietrzak.

 • paw73

  Oceniono 9 razy -3

  Pan Zbigniew Boniek, dobrze robi,że nie idzie z Kaczyńskim, tylko dlaczego idzie z Tuskiem?
  Pan Boniek raczył zgłosić na doradcę minister Muchy, fakt każdym pojęcie nawet o lidze okręgowej lepszym ministrem niż Mucha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX