Wojewódzki jak Stańczyk? "Zachował się jak ostatni idiota"

Goście "7 Dnia Tygodnia" krytykują audycję, w której Wojewódzki i Figurski mówili m.in. o traktowaniu ukraińskich pomocy domowych. - Dawno nie byłem tak wkurzony. Pan Wojewódzki ma u mnie dużo szacunku za walkę z polskim kołtunem, którą prowadzi celnie, ale tu zachował się jak ostatni idiota - powiedział Marek Siwiec.


- Jestem porażona tymi sformułowaniami. Nie przekonują mnie tłumaczenia, że chcą przywołać polskie stereotypy. Ci panowie powinni skończyć z żerowaniem na istniejących stereotypach ras, płci czy narodowości. To skandaliczna wypowiedź - powiedziała w Radiu ZET Wanda Nowicka, wicemarszałkini Sejmu z ramienia Ruchu Palikota.

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski na antenie Radia Eska ROCK pozwolili sobie na kilka niewybrednych żartów pod adresem Ukrainek po wtorkowym meczu Ukrainy z Anglią. Tłumaczyli potem, że to obnażanie stereotypów.

Szanuję Wojewódzkiego, ale...

Marek Siwiec w programie "7 Dzień Tygodnia" ocenił, że "dawno nie był tak wkurzony, jak kiedy przeczytał te siedem linijek". - Coś takiego mógł powiedzieć ktoś, kto jest wyjątkowym arogantem, jeśli chodzi o delikatne relacje polsko-ukraińskie. I tu nie chodzi o Wołyń, historię, UPA, tylko o godne potraktowanie setek tysięcy ludzi, którzy u nas pracują. Pan Wojewódzki ma u mnie dużo szacunku za walkę z polskim kołtunem, którą prowadzi celnie, ale tu zachował się jak ostatni idiota. Powinno paść dosadne słowo przepraszam - powiedział wiceprezes SLD. - Mi jest wstyd.

Wojewódzki przeprosił na Facebooku, a Figurski (choć ironicznie) na antenie radia.

Hofman: no sorry...

Adam Hofman nie omieszkał napomknąć, że obaj prezenterzy wspierali Platformę Obywatelską i Bronisława Komorowskiego w czasie wyborów.

Dodał, że kiedy Wojewódzki i Figurski żartowali z katastrofy smoleńskiej, nikt nie protestował. - Gdzie wy wtedy byliście ze swoimi słowami krytyki? Dlaczego zmarłych można obrażać, a nie można Ukrainek? No sorry, zmarłych również nie wolno obrażać - złościł się rzecznik PiS.

Wojewódzki jak Stańczyk?

- Nie bronię tego incydentu. To jest oczywiste chamstwo. Ale oglądam programy pana Wojewódzkiego, on walczy z dulszczyzną, wewnętrznym kołtuńskim zakłamaniem. Tacy prześmiewcy są potrzebni, Stańczyk był potrzebny - mówił w programie Moniki Olejnik prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta.

- Niech pan nie porównuje Stańczyka do Wojewódzkiego - oponował Adam Hofman.

Protasiewicz: żenada

Jacek Protasiewicz, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego z PO, powiedział, że za wybór Michała Figurskiego odpowiada UEFA, a rząd ani NCS nie miały z tym nic wspólnego. - To, co ci panowie zrobili, to jest absolutna żenada. Nic tego nie usprawiedliwia. Nawet dobierając cytaty, należy mieć olej w głowie, a nie pustkę, bo dobrano je skandalicznie źle i obraźliwie.

- To nie jest brak klasy. To jest chamstwo - powiedziała Monika Olejnik.

Zgodził się z nią Stanisław Żelichowski. - To było brutalne chamstwo, które nigdy nie powinno się zdarzyć.

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (11)
Wojewódzki jak Stańczyk? "Zachował się jak ostatni idiota"
Zaloguj się
 • mocz-nick

  Oceniono 8 razy 2

  Można się było tego spodziewać. Niby salon karci, ale tak na pół gwizdka, jakby mówił: "ti ti bobasku, popraw się". Widać to u Środy, widać u Siwca. Środa gani, ale nie nazywa chamów po imieniu, krytykuje metody rodem ze świata reklam, do których tak wrażliwi satyrycy nie powinni sięgać. Żeby przypadkiem personalnie nie powiedzieć: "wyszedł z ciebie Wojewódzki kmiot skończony". Siwiec, wiadomo, na początku wyznanie wiary: "lubię Kubę", by nikt nie miał wątpliwości: "ganię, ale sztamę trzymam." Co za buractwo.

 • peter-123

  Oceniono 1 raz 1

  Jego samouwielbienie i nadpobudliwosc , wiara w swoje ego niszczy takich typow i jego.

 • aqmika

  Oceniono 1 raz 1

  Chociaz doceniam inteligencję i błyskotliwość Wojewódzkiego - uważam, że nie pierwszy raz przekracza granice żartu. Tak też było w przypadku nieśmiesznych wycieczek pod adresem ciemnoskórego posła,
  Chyba woda sodowa strzeliła mu do głowy i traci poczucie samokrytycyzmu.
  Pora wziąć się za siebie, panie Kubo.

 • baba788

  Oceniono 1 raz 1

  To jednak czysty PL- dziennikarz czegos takiego na antenie nie powiedzialby w Niemczech czy Francji lub Hiszpanii- pewien rodzaj chamstwa jest wschodnioeuropejski i dlatego PL jest w oczach zachodu czescia wschodu- jedynym wyjsciem honorowym byloby zwolnienie chama za szczerosc- no bo jest soba; jednak ogladalnosc jest dobra, ludziska lubia chamstwo i tak sie kreci

 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 7 razy 1

  Zgadzam się z Siwcem...Każdy może się pośliznąć na języku i nie tylko . Mnie rozśmieszyło jak Siwiec jako wysoki urzędnik przyprezydencki całował glebę w Kaliszu...ale przyznaję że nie było to do łyknięcia dla sporej części Polaków.

 • myfly

  0

  Hehe, Protasiewicz fajnie pojechał Hoffmana :)

  Hoffman, jak zawsze, gada bzdury. Przecież to wolny kraj, z niezawisłymi sądami, więc jeśli dwóch pseudodzennikarzy kogoś obraża, to ci, którzy poczuli się dotknięci podają tych dwóch do sądu i to od nich dwóch domagają się przeprosin, a nie od rządu. Czy rząd musi słuchać radia Eska?

 • spoko-spoko

  Oceniono 2 razy 0

  Pan Siwiec powiedzial "Pan Wojewódzki ma u mnie dużo szacunku za walkę z polskim kołtunem, którą prowadzi celnie, ale tu zachował się jak ostatni idiota", a czy on sam nie parodiowal papieza klekajac i calujac ziemie po wyjsciu z samolotu?

 • martin933

  0

  Pomijam komentarze polityków oni zawsze (w większości) mają moralność na bardzo ubogim poziomie. Są to szczekające psy, którzy nie szukają dobrych rozwiązań dla obywateli. Ich celem jest ugryźć lub, chociaż poszczekać konkurenta politycznego. A to co zrobił Wojewódzki to nie jest żart dopuszczalny dla większości ludzi. To jest żart typu, Polacy to kartofle, lub słynny dowcip o polskiej wyszukiwarce min, lub dowcipy o polskich złodziejach samochodów. Tylko te dowcipy to jeszcze tak szczerze są delikatną śmietanka przeciw temu poniżeniu Ukraińców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX