Hartman broni Wojewódzkiego: "Debil reaguje jak pies Pawłowa: 'zgwałcić Ukrainkę' - znaczit naszych atakują"

- Poniewieranie Rabczewską i Wojewódzkim przez jakieś sądy, ministerstwa i gazety, przy wtórze rozhisteryzowanej gawiedzi godne jest kościelnych polowań na czarownice i heretyków - pisze na blogu prof. Jan Hartman.
Hartman na stronach internetowych tygodnika "Polityka" komentuje m.in. ostatnie kontrowersyjne zachowanie celebrytów - Wojewódzkiego i Figurskiego, którzy w prowadzonym przez siebie programie radiowym nabijali się w sposób poniżający z Ukrainek. Odnosi się też do utrzymanego w drugiej instancji wyroku na Dorocie Rabczewskiej, która stwierdziła, że autorzy Biblii byli "napruci winem i palący jakieś zioła".

"Nasi pupile jakoś sobie poradzą - co najwyżej zawali im się jakiś kontrakt" - pisze na Polityka.pl Jan Hartman. "Nie oni tu tracą, lecz my wszyscy, gdy ciemna masa tych jakichś urzędniczyn, pismaków i politykantów, którzy ćwicząc odruchy świętego gniewu i dławiącej się sama sobą hipokryzji, wykuwają nowe standardy wolności słowa i za słowo to odpowiedzialności. Standardy zaiste retro".

"Zeszmacić Wojewódzkiego..."

Filozof na swoim blogu zaatakował zaś tych, którzy Wojewódzkiego krytykują. I podkreśla, że jego zdaniem, kto słuchał bądź czytał dialog Wojewódzkiego i Figurskiego, ten wie, że "naśmiewali się z warszawskich nuworyszy, zatrudniających Ukrainki i traktujących je często obcesowo i wzgardliwie. MSZ Ukrainy mógłby im podziękować, ale obowiązku nie miał".

"Ale debil reaguje jak pies Pawłowa: pada zwrot "zgwałcić Ukrainkę" - znaczit naszych atakują i znieważają" - pisze profesor. I dodaje: "Co, dlaczego, jak - kto by się tam wdawał w niuanse. Gwałcą Ukrainki i trzeba im biec z odsieczą! Kto wie, może nas w nagrodę uwieńczą swą cnotą?".

Podziękowania

Hartman swój wpis kończy podziękowaniami, zarówno dla Doroty Rabczewskiej, jak i Jakuba Wojewódzkiego. "Za odważne stawanie czoła kołtuństwu i hipokryzji".

Pisze: "Jeden ich medialny wyskok znaczy dla budowy praworządnej i wolnej Polski więcej niż lata pisaniny i gadania nudnego filozofa. Potraficie czasem przegiąć pałę, ale czemuś to służy. Trzymajcie się!".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (227)
Hartman broni Wojewódzkiego: "Debil reaguje jak pies Pawłowa: 'zgwałcić Ukrainkę' - znaczit naszych atakują"
Zaloguj się
 • talbor73

  Oceniono 108 razy 74

  dlaczego nie można nabijać się w sposób jaki zrobili F.W ze stereotypów o Żydach, gejach, czarnych ale o Ukrainkach już można? Czy Ukrainka jest gorszym człowiekiem od ww?

 • kwizygon

  Oceniono 104 razy 72

  Czyli jeśli dobrze zrozumiałem nabijanie się z innych nacji, ras czy z homoseksualistów może być w pełni usprawiedliwione. Najbardziej obrzydliwy kawał o żydach w czasie Holocaustu, kawały o murzynach trzymających się drążka itd. - to wszystko może być teraz "odważnym stawianiem czoła kołtuństwu i hipokryzji".
  No bo kto udowodni że poseł Górski mówiąc o końcu cywilizacji białego człowieka, nie miał zamiaru zwrócić uwagę na to że w przeciętnym Polaku jest ciągle jest jeszcze sporo rasisty ?
  Możemy pójść nawet dalej i próbować wykazywać podobne zależności dla hasła "Zakaz pedałowania" promowanego przez nacjonalistyczną organizację, nazwy nie wymienię. Czemu tego nie potraktować jako odważną próbę zwrócenia uwagi na brak tolerancji dla homoseksualizmu ?

 • zapluty_karzel_moralny

  Oceniono 36 razy 26

  Może by Kupa Wojewódzki zażartował z Holokaustu? No, nie. Nie jest samobójcą.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 33 razy 25

  Żart Wojewódzkiego i Figurskiego był typu: "robię grilla i potrzebuję kilku żydów na rozpałkę".
  Oczywiście nie miałem na myśli nic antysemickiego - to żart dla wyrobionego odbiorcy.

 • falen

  Oceniono 77 razy 25

  Ten człowiek świetnie obrazuje upadek nauki w Polsce. Najbardziej boli mnie to, że muszę utrzymywać takich pseudointelektualistów z moich podatków.

 • magnifyingglass

  Oceniono 33 razy 23

  Jeśli "filozof" używa słowa "debil", to znaczy, że wyczerpał wszystkie swoje argumenty. Powinien mocniej popracować albo dać sobie spokój z "filozofowaniem".

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 45 razy 23

  Wszyscy się mylą, tylko rację ma Jan Hartman i Jakub Władysław W. Reszta po prostu nie dorosła do finezji i dowcipu oraz polotu wyżej wymienionych i jest ciemną masą.

 • prof.miauczur

  Oceniono 28 razy 22

  Takie to czasy. Celebryci pokroju Wojewódzkiego i profesorowie pokroju Hartmana :D

 • wmc-33

  Oceniono 46 razy 22

  Profesor ma rację. Wojewódzki już niejednokrotnie w sposób subtelny intelektualnie nabijał się z warszawskich nuworyszy, jak choćby wtedy, gdy wysiadł ze swojego Porsche i wybił szybę w oknie innego samochodu, którego kierowca pokazał mu palec. Prostacy i debile uznali to za dowód chamstwa, a w rzeczywistości była to bezpardonowa krytyka warszawskiego buractwa szpanującego ekstremalnie drogimi furami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX