"80 proc. zadowolonych z Euro 2012? Po pierwsze, badania ordynarnie sfałszowano, po drugie..."

"I wreszcie, chwała Panu, koniec tej szopki z Euro" - nabija się z prawicowych mediów w "Gazecie Wyborczej" Janusz Anderman. "Z badań wynika, że z mistrzostw zadowolonych jest 80 proc. obywateli, a niezadowolonych 14 proc., ale nie bądźmy dziećmi. Po pierwsze, badania ordynarnie sfałszowano, a po drugie, kim są ci zadowoleni?" - ironizuje.
Ci zadowoleni to - jak pisze Anderman - "zindoktrynowane moskiewskie pachołki Putina i szwabskie sługusy wodzone na pasku Merkel". Pisarz, felietonista "GW", komentuje w ten sposób, jak do Euro 2012 odnoszą się prawicowe gazety. Przytacza fragment "Gazety Polskiej Codziennie": "Obecny obóz władzy w Polsce i sekundujące mu media będą się starały uczynić z Euro 2012 'mit założycielski' ich Rzeczypospolitej i wykreować pokolenie Koko. [...] Pokolenie Koko jest totalitarnie uśmiechnięte".

Publicysta zauważa, że jednak w prawicowym dzienniku są też "wydarzenia radosne". "Czytamy w 'GPC' o wspaniałym konkursie dla młodych i starych pod hasłem: 'Tomasz Sakiewicz w Twoim mieście': 'Chcesz, by Twoje miasto odwiedził redaktor 'Codziennej'? Wymyśl hasło promujące tygodnik 'Gazeta Polska' i wyślij SMS [...], koszt 6,15 zł brutto".

Anderman podsumowuje: "Tak, oni mają swoje totalitarne Koko, a my budujące wydarzenia, na temat których - rzecz jasna! - reżimowa prasa nawet się nie zająknęła".

Czy jesteś zadowolony z EURO 2012?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (146)
"80 proc. zadowolonych z Euro 2012? Po pierwsze, badania ordynarnie sfałszowano, po drugie..."
Zaloguj się
 • naw18

  Oceniono 81 razy 61

  "Pokolenie Koko jest totalitarnie uśmiechnięte".
  Wole być usmiechnietym (na dodatek ""totalitarnie" ???) pokoleniem Koko niż wiecznie skrzywionym, zapatrzonym w klęski i moralne zwycięstwa pokoleniem Sakiewicza. A oglądać jego samego za 6,15 to sobie juz kompletnie daruje

 • minkat

  Oceniono 41 razy 35

  Ja dalej nie rozumiem jak mozna twierdzic, ze jest totalitaryzm i nie zauwazyc przy tym, ze gdyby byl, to za pisanie antyrzadowych tekstow cala redakcja gazety polskiej i podobnych wydawnictw, pis, mocherowe berety i reszta towarzystwa juz dawno siedzialyby w jakims lagrze?

  Przypuszczam, ze to zagadnienie tego samego typu co wojujacy antysemita modlacy sie do paru Zydow i wielbiacy zydowskiego Boga.

  Trzeba byc chyba chorym psychicznie, zeby to pogodzic.

 • placeboeffect

  Oceniono 37 razy 35

  zaraz zaraz. nie interesuje sie polityka ,czyli nie jestem ani pacholkiem putina ani szwabskim slugusem" bo mam polityke po prostu gdzies wlasnie dlatego, ze media sieja prostacka propagande ( i zeby miec pewnosc zesie nie zainteresuje nie mam w domu tv). do jakiej grupy sie zaliczam bo mi sie euro podobalo i to bardzo? zastanawiam sie dlaczego media (wlaczajac ten felieton) ciagle nas czyms strasza? codziennie sa wiadomosci ze czeka nas armagedon i koniec swiata ale jakos nic sie nie dzieje i zycie toczy sie dalej. policzcie ile jest w jednym z dziennikow jest wiadomosci negatywnych a ile pozytywnych (ja stawiam, ze 90% to te straszaki. nie moze byc tak ze jest az tak zle na swiecie. moze po prostu nam ktos ten strach wpaja). kryzysy gospodarcze i inne to nie nowosc w historii ludzkosci bo historia jest jak sinusoida czyli raz na wozie raz pod wozem.

 • puzonik48

  Oceniono 41 razy 31

  Zatrważający jest fakt ,że im szumniejszy tytuł prasowy czy nazwa partii ,tym większe miernoty i szkodniki za nimi się kryją .Gdyby obcokrajowiec przeczytał "Gazeta Polska""Rzeczpospolita" ,mógłby pomyśleć ,że wszyscy Polacy zidiocieli ! Czy nie powinno się zakazać nadużywania nazwy państwa ?Bo jeszcze trochę to ta nazwa będzie kojarzyła się ze ścierą do wycierania podłogi :(:(

 • monter121

  Oceniono 59 razy 31

  Tzw. prawica żyje w innej rzeczywistości. Oni cały czas szukają swego wroga,
  postępują niczym Józef Stalin, który szukał i eliminował ludzi o innych poglądach,
  niekoniecznie zdeklarowanych wrogów.
  Polska prawica widzi wszędzie zło, ponieważ nie utożsamia się z nowoczesnym państwem.
  Dla nich przyszłość Polski to zacofany zaścianek Europy, całkowicie podporządkowany
  wytycznym hierarchów Kościoła.

 • notremak

  Oceniono 35 razy 31

  A jednak... "Sakiewicz w Twoim mieście" - to naprawdę wstrząsające. Byle kto tego nie wymyślił.
  Przypuszczam, że sam Sakiewicz.

 • mok999

  Oceniono 30 razy 22

  W wyniku rusko-germańsko-żydowskiego spisku powstało państwo Polskie aby jego mieszkańcy żarli się między sobą i nienawidzili. W mediach prawicowych jeszcze tego nie wiedzą?

 • szcz9

  Oceniono 35 razy 17

  Brawo Anderman! Celnie i dowcipnie pokazał, że polska prawica jest tak oderwana od rzeczywistoci, że na każde wydarzenie patrzy jako na spisek, fałszerstwo, wpływ agentury. "Euro mitem założycielskim RP" - trzeba mieć poprzestawiane w głowie, żeby w ten sposób widzeić radosne wydarzenie, które dobrze służy wizerunkowi Polski. No, ale nasza prawica od lat żyje wyłacznie w sferze mitów (ostatnio przeczytałem kolejny prawicowy idiotyzm: "Lech Kaczyński lecąc do Gruzji odmienił historię tej części świata").

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX