Kulisy wyboru Kalemby. W PSL "zdołowani" , a na spotkaniu było "ponuro"

PRZEGLĄD PRASY. Według "Rzeczpospolitej" w PSL starli się zwolennicy dwóch kandydatur: Kosiniaka-Kamysza, który miałby poprawić wizerunek partii, oraz Kalemby, który "da sobie radę z porządkowaniem". Pawlak miał ostatecznie zdecydować się na tego drugiego. - Wszyscy jesteśmy tak zdołowani, że nie było sensu kwestionować tej decyzji - mówi polityk z kierownictwa partii dla "Rz".
Według "Rz" decyzję ludowcy mieli podjąć już w środę na spotkaniu klubu. - Było ponuro i dość dramatycznie - mówi jeden z uczestników. Zwłaszcza że politycy PSL spodziewają się kolejnych publikacji na ich temat. - Zastanawiamy się, co tym razem i jak bardzo w nas uderzy - mówi jeden z posłów ugrupowania.

- W PO słychać sporo głosów niezadowolenia co do wyboru ludowców - czytamy w "Rz". Krytycznie nastawiony do Kalemby ma być sam Tusk, który według niektórych posłów "może się nie zgodzić, a jeśli to zrobi, to bardzo niechętnie". Posłowie PO mają pretensje do Kalemby za jego ostrą krytykę Platformy na posiedzeniach komisji rolnictwa. Mają także wątpliwości, czy poradzi sobie z wykorzystywaniem funduszy unijnych.

Jak wynika z informacji "Rz", premier na spotkaniach z ministrami i na środowym posiedzeniu zarządu PO apelował o "uspokojenie emocji i wyciszenie konfliktu". Jednak nie będzie się raczej spieszył z zatwierdzeniem nowego ministra. - Przez ostatnie pół roku robili nam numery. Dlaczego teraz mielibyśmy się spieszyć? - mówi ważny polityk PO.

Czytaj cały artykuł o nastrojach w PO i kulisach wyboru Kalemby w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

APLIKACJA TOK FM

Komentarze (4)
Kulisy wyboru Kalemby. W PSL "zdołowani" , a na spotkaniu było "ponuro"
Zaloguj się
 • limanowa2009

  Oceniono 5 razy 5

  Człowiek z tej ekipy, nie spodziewam się nic dobrego.
  Słyszałem wywiad i mentalność ma chłopa, Ciekawa była odpowiedź na pytanie co sądzi o tym że w ARR zatrudniony jest jego syn.

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 5 razy 5

  Jedni są zdołowani, drudzy niezadowoleni. Pytanie gdzie w tym wszystkim jest obywatel/podatnik.

  Jest "ponuro i dość dramatycznie" i co tym razem i jak bardzo w nas obywateli uderzy.

  Bo przecież ONI się martwią tylko o siebie i ew. krewnych i znajomych królika!

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 2

  ..... do porządkowania syfu jest policja, prokuratura, sądy i kryminały ! ! !
  A minister jest do rządzenia ! ! ! Wiedza, kompetencje, talent, uczciwość - to, czereśniaki s PSLu, winny być cechy ministra a nie, że "da sobie radę z porządkowaniem".

  Pawlak kompletnie nie nadaje się do roboty, którą wykonuje.

 • zdzisek1949

  Oceniono 4 razy 2

  PSL olejcie Tuska - premier niech zrobi porządek w spółkach POdległych PO
  tam dopiero jest korupcja i nepotyzm a synalek premiera gdzie pracuje ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX