Prawnik: Likwidacja Amber Gold to dopiero początek drogi dla klientów

Klienci Amber Gold muszą czekać na informację sądu o likwidacji firmy Amber Gold sp. z o.o. Wtedy, jak tłumaczyła w TOK FM mec. Ewa Szlachetka, muszą się zgłosić jako wierzyciele. - Jeśli tego nie zrobimy, to istnieje ryzyko, że spółka nie wypłaci nam naszych pieniędzy. Trzeba pilnować swoich praw - wyjaśniała adwokat.
Komunikat o likwidacji Amber Gold Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Gdańsku pojawił się na stronie internetowej firmy. Czytamy w nim, że klienci mogą liczyć na zwrot pełnej kwoty zainwestowanego kapitału wraz z odsetkami.

Jak tłumaczy mec. Ewa Szlachetka z kancelarii Gessel, internetowy komunikat firmy to dopiero początek drogi dla klientów Amber Gold.Kluczowe z punktu widzenia tych, którzy wpłacili do parabanku pieniądze, są decyzje, które zapadać będą w sądzie.

- Decyzję o likwidacji trzeba zgłosić do sądu. I dopiero potem jest oficjalne ogłoszenie o likwidacji. W takim ogłoszeniu powinno się znaleźć wezwanie wierzycieli do zgłaszania się. Jeśli tego nie zrobimy, istnieje ryzyko, że spółka Amber Gold nie wypłaci naszych pieniędzy. W sądzie rejestrowym trzeba pilnować swoich praw, żeby w odpowiednim momencie zgłosić się do spółki ze swoją wierzytelnością - tłumaczyła mec. Szlachetka.

I dodała: Jeśli to przegapimy, istnieje ryzyko, że spółka zakończy likwidację, a my zostaniemy bez środków.Siedem tysięcy Polaków powierzyło swoje pieniądze Amber Gold. Od kiedy zaczęły się kłopoty część klientów firmy próbuje je odzyskać. W ubiegłym tygodniu przedstawiciele firmy obiecywali, że zaczną przesyłać przelewy na konta klientów. Ale jak sprawdził reporter TOK FM - przelewy nie zostały dokonane.Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (22)
Prawnik: Likwidacja Amber Gold to dopiero początek drogi dla klientów
Zaloguj się
 • niestetyzajetekonto

  Oceniono 27 razy 23

  Na tych matołach zarobią jeszcze adwokaci i to będą ostatnie pieniądze jakie przepłyną w tej całej żenującej historii ukazującej:
  - ludzką chciwość i głupotę
  - lenistwo i zaniedbania sądów
  - bezmyślną bieganinę pismaków

 • bloodyrevolutioniscoming

  Oceniono 21 razy 19

  Proponuję klientom koczować pod zakupionym przez Plichtów dworkiem, można zabrać ze sobą siekiery, kosy na sztorc, pałki, styliska co cokolwiek co mogłoby przekonać Państwa Plichtów do wypłaty pieniędzy. Jeżeli który z poszkodowanych poluje może zabrać dubeltówkę - lufa wsadzona w usta ma znacznie większą moc przekonywania niż nie jeden sąd czy komornik.

 • money.pl

  Oceniono 18 razy 18

  redakcjo,znowu blad.W komunikacie NIE napisali ,jak podajecie
  Czytamy w nim, że klienci mogą liczyć na zwrot pełnej kwoty zainwestowanego kapitału wraz z odsetkami.

  Napisali,ze "klientom nalezy sie zwrot lokat z odsetkami'

  jakze typowe dla tego oszusta:
  zamiast napisac "Klientom oddamy lokaty wraz z odsetkami" ,pisza ze "klientom sie nalezy ....." a to zupelnie co innego.

  Potem bedzie:Klientom sie nalezalo ale nie oddalismy bo.... i tu kolejna opowiesz szachraja.

 • tani_dran

  Oceniono 15 razy 15

  Początek drogi? Z całym szacunkiem - mnie sprawa wygląda na zakończoną.

 • xfish

  Oceniono 14 razy 14

  Czemu to sie nazywa "parabank"? Powinno byc "papa bank" - czyli mowimy "papa" wplaconym pieniadzom.

 • kluseczkizmiseczki

  Oceniono 12 razy 12

  "trzeba pilnować swoich spraw" - no to powodzenia dla mądrych wiekiem i doświadczeniem, którzy zainwestowali w AmberGold :p wieszczę sukces za sukcesem.

 • dejtrejder

  Oceniono 10 razy 10

  Już ze dwa tygodnie temu, kiedy informacje o wyrokach w zawieszeniu wyszły na jaw Plichta powinien mieć je odwieszone i na dzień dzisiejszy zwyczajnie siedzieć. Ciekawe, że prokurator nie robi nic w tej sprawie pozwalając Plichcie na kolejne matactwa i przelewanie kasy do innych spółek. Czyli ma zielone światło na dokończenie przekrętu...

 • ricci15

  Oceniono 8 razy 8

  prokuratura i sad tak beda sie "spieszyc" z zablokowaniem kont i majatku i paszportu tego oszusta, ze spokojnie moze on pakowac sie i przeniesc z milionami np. do Wenezueli

 • maro2009

  Oceniono 12 razy 8

  oj, oby Bąk zdążył fakturę wystawić!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX