Kora oskarżona o posiadanie narkotyków. Grozi jej do trzech lat więzienia

Żoliborska prokuratura oskarżyła znaną piosenkarkę Olgę Jackowską (popularną Korę) o posiadanie narkotyków. W czerwcu policja znalazła w jej domu marihuanę i przechwyciła paczkę z 60 g tego narkotyku. Piosenkarce, wokalistce słynnego zespołu Maanam, grozi do 3 lat więzienia.
Kora została oskarżona o "posiadanie w dniu 12 czerwca 2012 r. w swoim mieszkaniu w Warszawie, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, środków odurzających w postaci ziela konopi innych niż włókniste (marihuany) w ilości 2,83 g." - czytamy na stronie prokuratury. Piosenkarce grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

12 czerwca w nadesłanej do Polski z USA paczce, adresowanej na Ramonę - psa Kory - służby celne wykryły 60 gramów marihuany. Po sygnale od celników policja przeszukała dom piosenkarki. Funkcjonariusze znaleźli tam kolejne trzy gramy marihuany. Kora została zatrzymana, usłyszała zarzut posiadania narkotyków, po czym zwolniono ją do domu. Teraz prokuratura oficjalnie postawiła wokalistkę Maanamu w stan oskarżenia.Kora: "Tysiąc razy wolę marihuanę od jakiejś chemii"

Przed wykryciem paczki z marihuaną i nalotem policji na dom Kora we "Wprost" otwarcie wypowiadała się pozytywnie o paleniu tego miękkiego narkotyku.

- Nie piję alkoholu i, gdybym miała takie możliwości, a ich nie mam, bardzo chętnie zapaliłabym sobie marihuanę. Tysiąc razy bardziej wolę to niż jakieś środki chemiczne, farmaceutyczne, które po prostu robią kongo w mózgu - mówiła piosenkarka.

Afera narkotykowa Kory: "To jest na pokaz"

Przeszukanie w domu Kory i postawienie jej zarzutów wywołało falę krytycznych komentarzy. - Posiadanie niewielkiej ilości marihuany nie powinno być karane i powinno być dopuszczone - komentował były prezydent Aleksander Kwaśniewski, zaznaczając, że "60 gramów to jest nieco inna historia, która niech będzie wyjaśniana". Policja sobie w ten sposób po prostu podbija statystyki - mówił Bartosz Głowacki, menedżer zespołu Jamal, którego członków również kilka miesięcy temu zatrzymała w podobnej sprawie policja.

- Historia Kory jest podobna do spektakularnych aresztowań procesów gwiazd rocka w końcówce lat 60. Jest na pokaz. To schlebianie poglądom ultrakonserwy - podsumował dr Mirosław Pęczak, kulturoznawca z UW.

- To absurd. W większości krajów Europy policja i prokuratura mają ważniejsze zadania niż trzy gramy marihuany - mówiła w wywiadzie dla "Przekroju" dyrektorka Międzynarodowego Programu Polityki Narkotykowej w Open Society Institute Katarzyna Malinowska-Sempruch. - Prohibicja w Stanach Zjednoczonych pokazała jasno: jeśli jest popyt, to będzie też podaż. A jak wiadomo, podażą kiedyś alkoholu, a dzisiaj narkotyków zajmują się gangsterzy - dodawała.Partner Kory, Kamil Sipowicz, oraz jej menedżerka Katarzyna Litwin na razie nie odbierają telefonów.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (12)
Kora oskarżona o posiadanie narkotyków. Grozi jej do trzech lat więzienia
Zaloguj się
 • villk

  Oceniono 7 razy 7

  .."walka o wolne konpie to tez kawałek frontu walki o wolności obywatelskie , tak jak prawo do wolności do zrzeszania sie , jak prawo do popelnienia samobójstwa , oraz jak prawo do bycia w zgodze ze swoim swiatopogladem , tak dlugo jak nie szkodzi to innym ... "

 • abeerhaminus

  Oceniono 7 razy 7

  Zasada działania naszego państwa jest prosta:
  - kiedy potrzebna jest kasa w budżecie łatwiej jest zmusić 15 mln obywateli do zapłacenia dodatkowej złotówki niż przypilnować jednego "biznesmena" aby odprowadził 15 mln podatku
  - kiedy należy zwiększyć wykrywalność przestępstw łatwiej jest wpakować 10 rowerzystów lub "posiadaczy niewielkiej ilości" do więzienia na rok niż jednego "biznesmena" na 10 lat za oszustwa finansowe,
  itd.

 • krukpl

  Oceniono 5 razy 5

  prokuratura gramy znajdzie ale przestępstwa z amber gold nie widzi bez rozgłosu mediów opinii publicznej i pewnie polityków

 • demolka666

  Oceniono 4 razy 4

  żoliborska prokuratura powinna zająć się ściganiem paranoika kaczyńskiego, za jego działania przeciwko naszemu krajowi, a nie zajmować się korą i jej "ziołem"

 • mercurossaurus

  Oceniono 2 razy 2

  To chyba powinno się zakryć oczęta i skrócić nazwisko do jednej litery by ludzie nie poznali kto taki straszliwy przestępca :P

 • kola04

  Oceniono 1 raz 1

  a teraz napiszę trochę inaczej. zielarze po paru gramach zachowują się racjonalnie, nikomu nie robią krzywdy i jeszcze mają duże poczucie humoru ale mają w kieszeni trochę proszku i za to niebiescy wsadzają ich za kraty i. … pompują sobie statystyki i tak samo jest z nami rowerami, jedziemy do domu po paru piwach, oświetleni, po chodniku lub ścieżką rowerową ( nie identyfikuję się z rowerami jeżdżącymi środkiem jezdni, to są chyba samobójcy ) czyli zero zagrożenia dla innych uczestników dróg. A niebiescy czają się w krzakach i zamiast nam pomóc to robią z nas przestępców.

 • lolantypopulista

  0

  W sumie to jak taki nidouk prokurator udowdni ze to np nie psina przytachala do domu jakas samosieje? przeciez psiaki wcinaja czasem trawe na spacerze aby zoladek oczyscic... to moze mu troche wlazlo w zeby, wypadlo pod szafe, przyschlo i bach... mamy przestepce wielkiego kalibru! Wlasiciele psiakow - sprawdzajcie uzebienie pupili bo nie wiadomo co wam przytaszcza do domu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX