Komentarze (132)
"Nigdy nie słyszałam tak usłużnego sędziego..."
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • alica32

  Oceniono 9 razy 9

  ........a jakich sędziów pani słyszała obywatelko Moniko Olejnik. Może sie pani zwierzy czytelnikom....

 • tygrys102

  Oceniono 9 razy 9

  A jak myślicie - dlaczego taki pacan został prezesem SO ? Łatwo się domyśleć kto awansuje, a kto nie...nie matura, lecz chęć szczera...zrobi z ciebie menadżera...partyjnego

 • sundragonnet

  Oceniono 10 razy 8

  Takich sędziów jak Milewski naleźy napiętnować i wyeliminować z wymiaru sprawiedliwości bezpowrotnie. Piszę tak,bo nawet jeśli utraci aktualnie zajmowane stanowisko,to znajdzie bez zbędnej zwłoki zatrudnienie np.w sądzie w Gdyni.

 • 13perun

  Oceniono 10 razy 8

  "Nigdy nie słyszałam tak usłużnego sędziego..." - ale trochę mniej usłużnego już tak ? ;-)
  "Wymiar sprawiedliwości gnije" - i teraz ma oczywiście wyjasnić aferę AG ?
  ZSL-owcy, wyjmijcie łapki z nocników i nacisnijcie przyciski "ZA" utworzeniem komisji śledczej.

 • buraczyk

  Oceniono 11 razy 7

  A powinna pani słyszeć o takich np. kazał taki sędzia powiesić dyrektora zakładów mięsnych z powodu braku mięsa w sklepach.

 • sedasz

  Oceniono 11 razy 7

  **************************************************************************************

  Nasze sądy to... TOTALNA PORAŻKA! Wiem to choćby z własnego doświadczenia... Obecnie mam 2 sprawy i to, co wyprawiają polskie sady to jeden wielki cyrk! Szkoda słów na ten żałosny byt, na który my podatnicy się zrzucamy.

  P.S. A propos tego prezesa. U mnie on by już nie pracował za to, co zrobił!

  **************************************************************************************

 • niezyczliwypisiorom

  Oceniono 15 razy 7

  Nie jest Pani jedyną osobą w tej kwestii ,Pani Moniko!!! ja nie wiem czy ten facet jest niezawisłym sędzia orzekającym w imieniu RP czy czyimś lokajem ???

 • jerzykkur38

  Oceniono 14 razy 6

  W ostatnich tygodniach pani Olejnik zaangażowała się bez reszty w akcję powołania sejmowej komisji śledczej.W pomyśle tym nie ustępuje jej ani na krok red.Morozowski.Poza tym pani Olejnik ze szczególnym zadowoleniem i złośliwością ściga pana Michała Tuska i prawie codziennie odwołuje premiera naszego rządu,Donalda Tuska.Powszechnie wiadomo,że w Polsce dziennikarze stali się pierwszą władzą .Nawet wybór adwokata będzie możliwy tylko w wypadku zezwolenia wydanego przez panią Olejnik.Pan Miecugow też przyjął postawę wiecznego malkontenta i pesymisty,mówiąc słowami Waligórskiego "oj niedobrze panowie,niedobrze".I w szybkim tempie TVN 24 staje się Telewizją Trwam - BIS.

 • 1stanczyk

  Oceniono 8 razy 6

  Oni, to karierowiczowskie gó... tak funkcjonuje.

  Im się dupa ściska kiedy w słuchawce słyszą słowo premier albo dla przykładu nazwisko Adamski.

  To są przecież te PRL wzorce, które przez dziesięciolecia selekcjonowały w naszym kraju, ten obecny, za spraw uparcie, wytrwale i niestety skutecznie bronionej "grubej kreski" Mazowieckiego, oportunistyczny i konformistyczny ledwo przyuczony do pełnienia swoich funkcji nasz establishment nazywany przez ogłupiałą sforę dziennikarska "elita" .

  Chcieliśmy to mamy żałosnych uniżonych karierowiczowskich zasrańców na wysokich państwowych stanowiskach.

  To co potrafią to głównie zgrywać "silnych" wobec słabych wykorzystując swoja uprzywilejowana pozycje .

  Na tym szczeblu nieznany głos w słuchowce wypowiadający kilka "magicznych" referencji odebrał sędziemu rozum.

  Można sobie bez żadnego trudu wyobrazić, że podobny telefon w sprawie bandyty, od czy to bandyty czy kogoś przedstawiającego się jako urzędnik rady ministrów przed wydaniem wyroku na sali sadowej decyduje o wysokości wyroku.

  Zresztą daleko nie szukać: tego typu sprawa była już chyba rowniez w Gdańsku

  Prawnicza, sadowa, prokuratorska hołota w naszym kraju to są przez dziesięciolecia, wyselekcjonowane w PRL-u oportunistyczne, karierowiczowskie i bezkarne zasrańce.
  Zrobią wszystko byleby moc korzystać ze swoich zupelnie niczym nie uzasadnionych przywilejów.

  Nie ma się co później dziwić ze coraz częściej sprawiają wrażenie jakoby byli nie na państwowych ale na tych opłacanych przez przestępców posadach.

  I tak jest już przeszło dwadzieścia lat a prezydent ma czelność powiedzieć ludziom, że były błędy. (w sprawie afery AG)

  To nie były żadne błędy to było i jest skandaliczne blisko juz 25-letnie zaniechanie okrągłostołowych debilów rządzących naszym krajem polegające na postawieniu samej sobie, spuszczonej z moskiewskiej smyczy i niespacyfikowanej ludowej "sprawiedliwosci" która przez przeszło 40 lat ze sprawiedliwością nie miała wiele wspólnego będąc głównie instrumentalnym narzędziem "dyktatury proletariatu" zainstalowanej w naszym kraju krwawym stalinowskim terrorem .

 • sop3

  Oceniono 8 razy 6

  Cos tu nie rozumiem.Jeżeli pani redaktor nie widziała TAK USŁUŻNEGO sędziego, tzn że miała do czynienia z normalnie usłuznymi.Czekam z niecierpliwością na drązenie tematu!!!!!!!!!!!!!

 • trombozuh

  Oceniono 6 razy 6

  Bidula, nie słyszałaś nigdy takiego usłużnego sędziego? A gdzie ty żyjesz, na Marsie?

 • antygazeta.pl

  Oceniono 6 razy 6

  donaldu makczu tusku to facet demolka. Za jego panowania żadna instytucja nie działa sprawnie na rzecz obywatela. Urzędnicy i łże media klęczą lub czołgaja się przed jego wysokością , więc nie pracują wydajnie.

 • wyklenta_kaczuszka

  Oceniono 8 razy 6

  Ciekawe, czy w Polsce jest jakiś nieusłużny sędzia ? Pewnie tak, zawsze się znajdzie jakiś odszczepieniec.

 • 17yes

  Oceniono 7 razy 5

  Z przykrością stwierdzam , że p. red. ma kłopoty ze słuchem. Dwie nietykalne kasty w Polsce to prawnicy i lekarze . Wczoraj przeczytałem , że sprawa policjantów z Magdalenki po 9 latach wraca do sądu pierwszej instancji . Myślę , że sędzia który pilnuje tej sprawy spokojnie ma co robić do emerytury.
  jeśli chodzi o lekarzy , to w normalnym kraju lekarz który wystawił lewe zwolnienie i został na tym przyłapany ma , zawieszane prawo wykonywania zawodu . W Polsce ZUS powołuje speckomisję i chodzi po domach pacjentów (zakaz sprawdzania MON i MSW )
  BRAWO ABY TAK DALEJ.

 • veritas123

  Oceniono 13 razy 5

  Sprzedaż GW dramatycznie spada, kurs akcji tvn pikuje w dół, więc poszedł prikaz by zachowywac pozory bezstronności dla odmiany przez jakiś czas. Kto w to uwierzy? Lemingi już na wymarciu...

 • oelefante

  Oceniono 14 razy 4

  Jak to nie?? Na pewno za PiS-u było gorzej.
  Z pewnością PiS podnosił podatki, spowodował, że staliśmy się najbardziej inwigilowanym krajem w OECD, na pewno za PiS-u działali "rozgrzani sędziowe", na pewno za PiS-u funkcjonariusze służb specjalnych mogli wykorzystywać materiały służbowe podczas prywatnych procesów z dziennikarzami, na pewno za PiS-u zamykano witryny krytykujące prezydenta.... Wystarczy tylko sobie przypomnieć

 • al48

  Oceniono 12 razy 4

  Usłużności jak za Ziobry i Kaczyńskiego ten sędzia nie przebił .
  W tamtych czasach woziło się akta do wglądu prezesa.

 • em-biz

  Oceniono 8 razy 4

  Sędziowie w PL (szczególnie ci w spódnicach) to pacynki na palcach polityków lub koleżeńsko - biznesowych układów.
  Znam to z autopsji.
  Pióra stroszą tylko wobec podpitych rowerzystów i tp. płotek.

 • middlesex

  Oceniono 6 razy 4

  Pani Olejnik? Zaden to dla mnie autorytet, odbieram ja jako bardzo stronnicza, zaciekla, czasem po prostu niegrzeczna. W dodatku celebrytka pielgrzymujaca po okladkach magazynow. Czy to jest powazna dziennikarka? Wiec jesli ktos taki feruje wyroki, jak w pow. wypowiedzi, to raczej wiem, ze obiektywizmu nie mozna sie spodziewac.

 • jakub1975wawa

  Oceniono 8 razy 4

  panie giertych a motralne jest chodzenia na jasna gore podczas ministrowania i knucie w tych szacownych murach z kulczykiem

 • jkredman

  Oceniono 6 razy 4

  przypomnijmy taki kwiatek [żurnaliści zapomnieli o czym pisali nie tak dawno]
  Włodzimierz Groblewski jeden z głównych oskarżonych w sprawie prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego składa prywatną wizytę w domu wiceprezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku Ryszarda Milewskiego

  Ryszard Milewski został prezesem Sądu Okręgowego 10 marca 2010 roku

 • nighthawk00

  Oceniono 6 razy 4

  nie mozna sadzic tego sedziego... on juz teraz jest zupelnie inna osobą

 • probelpl

  Oceniono 4 razy 4

  Takich jak sędzia Milewski w Polsce na pęczki a szczególnie z nadania politycznego i usadawianych na stanowiskach w drodze "konkursów" . Najważniejsze że jest Swój

 • anasz

  Oceniono 5 razy 3

  A ilu sędziów dziennie słyszy Olejnik przez telefon?
  ciekawostka!

 • polskirozlamacz

  Oceniono 9 razy 3

  ""Teraz nie wiemy, czy Marcin P. powinien siedzieć w areszcie, czy nie powinien. Czy siedzi dlatego, że pan prezes wyczuł z tembru głosu niby-asystenta, co należy robić? Wstyd dla sędziego!"

  Przecież w poniedziałek prezes dostał maila, żeby Plichtę zwolnić. Wtedy też zawiadomił prokuraturę i ABW, a postanowienie ws. Plichty zostało ogłoszone dopiero w czwartek, gdy prezes już od kilku dni wiedział, że "niby-asystent" to prowokator.

  Pani Olejnik nie zna tak podstawowych faktów?

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 3 razy 3

  Dobrze, że jej cycki nie opadły. Gdyby nie to, że ujawniono nagrania - wszyscy myśleliby, jacy to sędziowie są niezawiśli, niezależni, autonomiczni i wspaniali.

 • eldemon

  Oceniono 11 razy 3

  Całe szczęście, że to tylko jeden taki sędzia w polskim sądownictwie za rządów PO!

 • xtalatx

  Oceniono 9 razy 3

  a nie gniją instytucje, które dzwonią do sędziów i sterują nimi? prosimy o bilingi

 • gr_ub_y

  Oceniono 11 razy 3

  gr_ub_y : "Monika Olejnik? Nigdy nie słyszałem tak usłużnej dziennikarki..."

 • milorex10

  Oceniono 3 razy 3

  Sędziowie nigdy nie działali w próżni. Z jednej strony naciski polityczne, z drugiej łapówki, z trzeciej środowisko prawnicze w którym się obracają, czyli kolesiostwo. Z czwartej strony często zagmatwane i koślawe prawo, skonstruowane tak, by cała brać prawnicza mogła się na nim dobrze wyżywić. Taki jest obraz tzw. "sprawiedliwości". Nie jest ona "boska" tylko ludzka, a ona się jeszcze myli. Najgorzej jest, gdy prawo jest niedorzeczne i głupie. Wtedy takiego prawa nikt nie szanuje, zarówno obywatele jaki sami prawnicy.

 • babciamarianna

  Oceniono 21 razy 3

  .

  Pani redaktor nigdy nie dałaby się wpuścić " w maliny" bo zna polityków z codziennych spotkań .... a sędzia , nawet jeżeli jest na tak wysokim stanowisku to słysząc słowa "z kancelarii premiera" już miał ciepło w portkach . Na to liczyli prowokatorzy bo wiedzieli że innej reakcji ze strony sędziego nie będzie. Rację ma Roman Giertych że została przekroczona pewna granica prowokacji. W ten sposób można "załatwić" 80% urzędników i to nie wynika z usłużności tylko ze strachu......

  .

 • antytotal

  Oceniono 11 razy 3

  Stokrotka bije wszelkie rekordy -"uległości" (eufemizm).
  www.youtube.com/watch?v=bASe_lNOc0Q

 • aa_6

  Oceniono 8 razy 2

  Jaki wniosek może wynikać z tego artykułu? Chyba tylko taki, że pani dziennikarka chyba bardzo mało słyszała. Poza tym nie przywiązuje wagi do materialnych dowodów prawdy, czyli autentycznych nagrań rozmowy sędziego z dziennikarzem, co moim zdaniem bardzo źle świadczy o jej dziennikarstwie. Po prostu.

 • 45starsza

  Oceniono 4 razy 2

  W tej sprawie za dużo Katonów a za mało przyzwoitych ludzi.

 • biaeo

  Oceniono 4 razy 2

  Sama na to pracowala lizac tylki a teraz delirka.

 • igor14141

  Oceniono 4 razy 2

  Wszysacy wykazuja się taka którzy sa na stanowiskach ciut wyższych niż zbieracz złomu wykazują się takąnadgorliwą słuzalczoscią,

 • dudibudi

  Oceniono 8 razy 2

  A ty Stokrotko komu usługujesz ? Czy tym samym którym służył twój tatuś?

 • solardragon

  Oceniono 4 razy 2

  Milewski powinien mieć DOŻYWOTNI zakaz pracy w instytucjach państwowych nawet jako sprzątaczka czy elektryk.

  Każdy urzędnik po takim numerze powinien być DOŻYWOTNIO odsunięty od pracy w urzędach i firmach państwowych. Skro nikt nie chce ich karać karami finansowymi za błędy w pracy, to odsunięciem od koryta i wpływów na pewno towarzystwo będzie przerażone.

  To prosta metoda - po kolejnych 20 prowokacjach urzędnicy będą pracowali coraz lepiej i wydajniej.

 • stasiugaska1

  Oceniono 4 razy 2

  To nie usłużność sędziego
  Lecz Wielka Głupota jego
  Najbardziej przeraża.

 • angielski_kochanek

  Oceniono 22 razy 2

  Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy:
  Czy ten sędzia omawiał/uzgadniał jakieś wyroki w sprawie? Bo umawianie spotkania tak aby było to wygodne dla obu stron to chyba nie jest przestępstwo? W normalnym życiu takie rzeczy są chyba na porządku dziennym, co?
  Totalny debilizm dziennikarzy i polityków. W zadkach się poprzewracało od kapitalizmu i tyle.

 • drummerin

  Oceniono 8 razy 2

  Wymiar sprawiedliwości jest w głębokim kryzysie finansowym, strukturalnym i niestety także moralnym. Ta sytuacja nie trwa od wczoraj. To rak, który drąży WS od dziesięcioleci, ale dopiero ostatnie wydarzenia zwróciły uwagę opinii publicznej na ten fakt.

  Ja dam przykład z własnego podwórka; Mój były mąż, wykładowca akademicki zostawił nas kiedy synek z głębokim autyzmem miał 3 lata. Orzeczono alimenty w wysokości 300 zł miesięcznie (lata dziewięćdziesiąte). Mój brat założył nowa rodzinę i mając dziecko i niepracującą żonę płacił na zdrowe dziecko z pierwszego małżeństwa 450zł. W obydwu sprawach brał udział pewien wpływowy mecenas z małego miasteczka, który w jednym przypadku reprezentował mojego byłego męża, a w drugim żonę brata.
  Skoro w tak małej sprawie sędziowie potrafią być do tego stopnia bezwzględnie niesprawiedliwi to jacy są, w sytuacjach umożliwiających im osiąganie wymiernego zysku?

 • gr_ub_y

  Oceniono 8 razy 2

  Daleko Monika Olejnik nie spada obok Ryszarda Milewskiego!

 • kamraabc

  Oceniono 4 razy 2

  A Prezydent Poznania R.Grobelny ?
  Jawne ustawianie przetargów, dziesiątki milionów strat dla miasta - ale poznański sąd uznaje go za niewinnego, a poznańska prokuratura nie widzi podstaw do wszczęcia postępowania przeciw niemu.
  I ktoś chce powiedzieć, że to są niezależne działania i nie ma układów? Rączka rączkę myje!
  Wszystkie sprawy przeciw Grobelnemu powinny być wznowione, a postępowania przeciw niemu powinny być prowadzone daleko od Poznania !!!

 • watako23

  Oceniono 2 razy 2

  Bo ona ma tylko doświadczenie i to osobiste z usłużnymi dziennikarzami, o przepraszam propagandystami.

 • pro-contra

  Oceniono 12 razy 2

  Ach, Monisia udaje, czy rzeczywiście jest taka zdziwiona? Co ją tak nagle zbulwersowało?
  Przecież ona ma zawsze najlepsze informacje od swojego kumpla Szechtera, a w branży siedzi już dobrych parę lat.
  Zna wszystkich i jest doskonale zorientowana w relacjach towarzysko - biznesowych polskich elyt politycznych.

  Dziwnym jest, że nigdy sama nie podejmie żadnego wątku (tematu), a mogłaby posłać "na dno" niejednego politykiera z dowolnego ugrupowania.
  Nie bez kozery sama o sobie (dziennikarzach) mówi "czwarta władza".
  Chociaż to pewnie niejaki eufemizm, bo zdaje się zapominać o prawdziwej władzy watykańskiego okupanta.

 • robertinio007

  Oceniono 8 razy 2

  Pierwszy raz zgadzam się z Moniką Olejnik. Polska to niestety DZIKI KRAJ opanowany przez POlityczną swołocz.

 • konrad.ludwik02

  Oceniono 2 razy 2

  Pani Moniko, z Pani słów wynika, że nie interesowała się nadmiernie "pracą" w Resorcie Sprawiedliości i zapomniała słów Abpa Józefa Życińskiego, że to Stajnia Augiasza - w której nie widać Herkulesa! I że to jedyny resort, w którym nie dokonano rozrachunku z komunistyczną przeszłością...
  Dodałbym: jedyny resort, którego funkcjonariuszom - sędziom, Konstytucja nadała nadprawa: wysokich zarobków przy praktycznie zupełnej bezkarności!
  Przecież w B-B sędzia Grzegorz W. wyszedł z kicia po tym, gdy zgodził się zostać świadkiem koronnym, który pogrąży innych sędziów i prokuratorów! Normalka.

 • tlss

  Oceniono 2 razy 2

  Sama pracowała aby utrwalić zdobycze okrągłego stołu każdego ranka i się dziwi. A kogo z UW i PO ona medialnie nie popierała, czy nie robiła umizgów do SLD.
  Ta czwarta władza w Osobach Olejnik, Lisa, Paradowskiej, Żakowskiego, Najsztuba itd. solidnie także zapracowała na bajzel który mamy.
  Skoro ją to dziwi to nie wie co się w kraju dzieje.

 • dejtrejder

  Oceniono 3 razy 1

  Drugi taki sam dupoliz wydał wyrok w sprawie antykomor. To aż w oczy szczypie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX