ABW złoży donos ws. Mitera. "Dowody mieliśmy już w piątek"

Znany prowokator z Wrocławia przyznał, że to on wykonał nagrania kompromitujące prezesa gdańskiego sądu Ryszarda Milewskiego. ABW chce zawiadomić prokuraturę - podaje "Gazeta Wyborcza".
W sobotę Miter pochwalił się tygodnikowi "Wprost", że to on zadzwonił do prezesa gdańskiego sądu Ryszarda Milewskiego, podając się za pracownika KPRM. Według źródeł w ABW Miter,

ujawniając się, dokonuje zabiegu "uderzenia wyprzedzającego".

- W piątek mieliśmy zebrane materiały na 90 proc. wskazujące, że podawał się za urzędnika państwowego, a wcześniej sfałszował maila, który miał pochodzić od ministra Arabskiego, i wysłał go do sądu w Gdańsku - twierdzi rozmówca "Gazety" z ABW. "Według niego w zawiadomieniu, które ma być dziś przesłane do prokuratury, Miterowi zarzuca się przestępstwo 'powoływania się na wpływy' i fałszowania dokumentów" - czytamy.

To druga tego typu sprawa prowadzona przez ABW. Agencja zbiera też materiały nt. fałszywej notatki z operacji ABW ws. szefa Amber Gold, którą Miter przekazał szefowi parabanku w sierpniu.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (12)
ABW złoży donos ws. Mitera. "Dowody mieliśmy już w piątek"
Zaloguj się
 • jezierskiadam

  Oceniono 5 razy 3

  Gdybym był szefem ABW, to poza donosem, złożyłbym Panu Mitrowi ofertę pracy płatnej 6 razy więcej niż otrzymywał agent-kretyn uwodziciel Sawickiej.

 • jakprzetlumaczyc.blogspot.com

  Oceniono 3 razy 3

  Wiem, że ktoś popełnia grube przestępstwo (a może po prostu szkodliwe działanie, które sprytnie okazuje się nie być w sprzeczności z literą prawa) uderzające w interes społeczny.

  Wiem, że by obnażyć przestępcę czy osobę szkodzącą społęczeństwu, muszę uciec się do prowokacji.

  Obnażam przestępstwo bądź szkodliwe działanie, godzące w interes społeczny, przebierając się za wilka, podając się za kogoś innego, ujawniając dane niejawne (które stały się niejawne niezgodnie z ustawą, by chronić niewłaściwe, szkodliwe bądź działanie instytucji a nie interes społeczny i państwowy)

  Moje Państwo postanawia ścigać nie osobę godzącą w interes społeczny tylko mnie?

  W Stanach niedawno toczyła się dyskusja dotycząca osób określanych mianem Insider, osób często uciekających się do łamania prawa w interesie społecznym. Warto się temu przyjrzeć i przenieść dyskusję na polski grunt.

 • jakprzetlumaczyc.blogspot.com

  Oceniono 4 razy 2

  Czy agencja bezpieczeństwa wewnętrznego/instytucja tajemnicy państwoej chroni Państwo, czy Rząd?
  Jaka jest rola tychże?

  Czy ABW powinna się zająć zagrożeniami związanymi z zależnością (polityczną, gospodarczą, nieformalną, a może nawet przestępczą) prokuratury, która zawodzi we wszystkich ważnych dla Polaków sprawach?

  Czy też ABW powinna walczyć z Insiderem, kimś, kto obnażył słabość Państwa dla dobra publicznego?

  Czy rolą ABW jest walka z własnym społeczeństwem? A może pan Miter zrobił coś, co, dla oczyszczenia skorumpowanej politycznie prokuratury powinna zrobić ...mając takie specjalne i tajemne uprawnienia... właśnie ABW.

 • ciemnyludd

  Oceniono 1 raz 1

  Nareszcie w prokuraturze wystąpiła EKSPLOZJA PRACOWITOŚCI....w szukaniu szkodliwych "przestępców..". Najbardziej szkodliwych dla opinii o samym wymiarze sprawiedliwości....Ale to czysty przypadek....

 • okmijn_pl

  Oceniono 3 razy 1

  ABW ośmieszy się zgodnie z prawem.

 • jezierskiadam

  Oceniono 5 razy 1

  Mam nadzieję, że po następnych wyborach, Pan Miter będzie miał immunitet poselski.
  Gratuluję kreatywności. Jestem ciekawy jakie szkoły ukończył pan Miter.

 • losiu4

  0

  no i co? Złożyli w końcu to zawiadomienie? Bo tę wiesć ze ABW go składa to ja droga wybiórczo nie widziałem dzis, tylko w zeszłym tygodniu.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • thezydor

  0

  ...zabolało fakt że ktoś wystawił na światło dzienne standardy jakie panują w owych miejscach....

 • demolka666

  Oceniono 2 razy 0

  ps. pan miter pokazał, że państwo internetowe (załatwianie spraw przez internet, podpisywanie umów, sprawy urzędowe etc...) nie może działać w internecie, ponieważ zawsze może się znaleźć kolejny miter, który puści do jakiejś firmy fałszywą umowę z fałszywym podpisem... etc... podszywanie się pod cudze nazwisko, pod jakiś realny urząd, to przestępstwo jednak.... i na nic tu dobre chęci...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX