Kalisz o sprawie Kory: Tam po prostu nie było przestępstwa

- W tej sprawie nie można umarzać, tylko trzeba uniewinnić. Gdybym był jej pełnomocnikiem, wniósłbym o to na pierwszym posiedzeniu, z powodu niezaistnienia przestępstwa. Stosujmy prawo! - komentuje w wywiadzie dla ?Wprost? Ryszard Kalisz.
Poseł SLD i prawnik pytany o sprawę Kory mówił: - Skoro nie znaleziono narkotyków u niej, a wiadomo, że Kora zeznała, że nie były jej, ona jest niewinna i sąd na pierwszym posiedzeniu powinien ją uniewinnić.

Kalisz przytaczał "z głowy" brzmienie artykułu 62a Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii: - Jeżeli ktoś posiada miękkie narkotyki w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek, to postępowanie można umorzyć, także przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa" - mówił polityk. - W tej sprawie nie można umarzać, tylko trzeba uniewinnić, a uniewinnić może tylko sąd - dodał.

"Tak" dla depenalizacji posiadania niewielkich ilości miękkich narkotyków. Sondaż dla TOK FM [WYKRESY] >>>

Co jednak, w przypadku uniewinnienia, zrobić z trzema gramami marihuany, który jest w magazynach wymiaru sprawiedliwości? - Mówimy o konopiach, które służą do różnych celów, przecież są również składnikiem lekarstw. Kamil Sipowicz napisał książkę na ich temat. Uważam, że należy mu je oddać - komentował Kalisz.

Dunin o Korze: "A może warto otwarcie powiedzieć: lubię czasem zapalić i domagam się legalizacji?" >>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Kalisz o sprawie Kory: Tam po prostu nie było przestępstwa
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 16 razy 14

  Polityka kawiorowa zblatowana z "bohemą".

  Gdzie jesteś razem z tym swoim Kwaśniewski kiedy dzieciaki do pierdla puszkują stygmatyzując
  je na całe życie. To nic innego jak forma wyrabiania statystyk przez tzw. wymiar razem z
  aparatem przemocy poprawiającym ewidencje łapiąc dodatkowo cyklistów na bańce.

  A duże i trudne śledztwa wymagające pracy i zaangażowania leżą i kwiczą.

 • nixodus

  Oceniono 13 razy 7

  Jak to właściwie jest u Kory nie ma przestępstwa a u innych jest, tylko dla tego, że nie brylują w mediach. W więzieniach siedzi ponad 4 tyś. kolarzy, ponad 3 tyś. trawiarzy i 3 tyś alimenciarzy. Ci wszyscy ludzie powinni być wolni co najwyżej prace społeczne np: grabienie trawy :). Za to na wolności jest gang pruszkowski bo sędzia boi się zapuszkować lub dostał w łapę.

 • paw73

  Oceniono 14 razy 6

  To właśnie cały Ryszard Kalisz,który podlizuje się zawsze tym,którzy są popierani przez mainstream .
  Pan Kalisz i wszyscy znani milczeli nie interesowali się, gdy z jednym skrętem chwytano studentów czy licealistów. Gdy z narkotykami schwytano Olgę Jackowską vel Korę , cały mainstream z Kaliszem na czele już obrońcami się stali. Kalisz to hipokryta,który dziś poszedłby do PO, gdyby zaproponowano mu tekę Ministra Sprawiedliwości.
  Ciekawy czy Kalisz glosowałby jak chce Tusk PO i PiS w poniższych sprawach.
  PO jak PiS , przeciw in vitro!
  PO jak PiS przeciw związkom partnerskim
  PO jak PiS przeciw postawieniu przed Trybunał Stanu Kaczyńskiego i Ziobro, odpowiedzialnych za śmierć Barbary Blidy.

 • kat-kk

  Oceniono 6 razy 4

  Trawkę stworzył Stwórca, na samym początku,jako dobre zioło ,które ma służyć zamieszkującym Ziemię.KK powstał na siłę w 325 roku i odtąd robi Stwórcy tylko na przekór.Pochodzi od złego, co udowadnia od dnia powstania.Głupi Tusk w swej pysze uczepił się złego, bo myśli,że tak chce Bóg.Tymczasem rżnięci obywatele,przez kościół i spółdzielnię Tuska,zaczynają poznawać świat bez Tuskowej religii która ni jak nie pasuje do rzeczywistości oprócz wydanych na to pieniędzy.Im szybciej Tusk i jego watykańskie szamany pójdą precz tym prędzej ,Stwórca się będzie cieszył a Naród z nim.Precz z Tuskiem, Kaczyńskim, JKM i czarnym ścierwem!

 • mercurossaurus

  Oceniono 15 razy 3

  I dlatego właśnie SLD się kończy. Wybiórcze prawo, wybiórcza interpretacja rzeczywistości, wybiórcza pamięć. Błazenada.

 • kat-kk

  Oceniono 4 razy 2

  Niech Tusk napuści swoich prokuratorów i sądy na klasztory!Ile tam dobrego zielska rośnie,dojrzałe,wsparte modlitwą i wieloma błogosławieństwami.Tylko zajrzeć.No ale nasz bohater ze swoim osobistym wymiarem sprawiedliwości, ma za krótkie rączki.Coś jak Tyrannosaurus rex.Do pastwienia się i na łowy wychwytuje tylko najsłabsze ofiary pozbawione prawa.

 • press23

  Oceniono 10 razy 0

  SLD jako partia lewicowa, zamiast zajmować się poprawą losu milionów ludzi którzy nie mają pracy, żyjąc za dziadowskie emerytury, służbą zdrowia, zadłużeniem szpitali, zajmuje się legalizacją marihuany - tematem dla sytych i bogatych, którzy nie mają co zrobić z wolnym czasem. Panie Kalisz - tak trzymać. Z taką polityką na pewno miliony zagłosują za SLD.

 • jedrek490

  Oceniono 18 razy -6

  Kalisz, to żałosny porno-grubas.

 • wtyka82

  Oceniono 19 razy -11

  Drogi panie pośle Kalisz mam pytanie czy pan palisz trawkę ??????????????????
  Proponuję posłom zlikwidować w szkołach wychowanie fizyczne i wprowadzić naukę palenia trawki BRAWO to będzie genialne !!!!!!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX