Ziobro nie przemówi na marszu. Rydzyk nie pozwolił

PRZEGLĄD PRASY. Podczas sobotniego marszu przeciwników rządu nie wystąpi Zbigniew Ziobro. Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", na przemówienie lidera Solidarnej Polski nie zgodził się o. Tadeusz Rydzyk. - Przemówią za to liderzy PiS i "Solidarności" - czytamy w "Rz".
Jak nieoficjalnie dowiedziała się "Rz", na decyzję o. Rydzyka wpływ miały mieć dwa wydarzenia. Dyrektorowi Radia Maryja nie spodobał się wywiad Jacka Kurskiego dla "Gazety Wyborczej", w którym europoseł stwierdza, że SP musi wziąć Kaczyńskiego "w kleszcze", oraz przyjęcie przez Ziobrę propozycji Bronisława Komorowskiego zasiadania w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego.

- Wejście Ziobry do RBN fatalnie odebrano w środowisku Radia Maryja, głównie dlatego, że szef Solidarnej Polski znalazł się tam w towarzystwie Janusza Palikota - czytamy w "Rz".

Według dziennika jeszcze trzy tygodnie temu zakładano, że Ziobro, który brał udział w spotach TV Trwam zachęcających do udziału w marszu, wystąpi zaraz po Jarosławie Kaczyńskim.

Marsz "Obudź się, Polsko" zacznie się patriotycznym koncertem w sobotę o 11.30 na pl. Trzech Krzyży w Warszawie. O godzinie 13 odbędzie się msza św., po której głos zabierze o. Rydzyk. Następnie zgromadzeni przemaszerują na plac Zamkowy, gdzie przemówią kolejno: prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef "S" Piotr Duda oraz dziennikarz Wojciech Reszczyński.

Czytaj cały artykuł w dzisiejszej "Rzeczpospolitej"

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (26)
Ziobro nie przemówi na marszu. Rydzyk nie pozwolił
Zaloguj się
 • ojciec.scholastyk

  Oceniono 16 razy 16

  No to kuźwa nie jadę. Tak liczyłem na arię pajaca z elementami jodłowania.

 • adalbert.13

  Oceniono 14 razy 14

  Ksiądz, złodziej i malwersant, nadający z ruskich przekaźników dyktuje politykierom role.
  Potem się dziwić, że w Sejmie RP przedstawiciel najbardziej umoczonej partyjki wzywa
  do modłów jak nie przymierzając jakiś muezin.

  Kompletne pomieszanie. To już nie jest mój kraj.

 • limanowa2009

  Oceniono 13 razy 11

  No to Panu ministrowi pozostaje tylko zaproponować wielebnemu że w ramach pokuty zliże mu z kolna krem.

 • kolega77

  Oceniono 13 razy 11

  Rydzyk ten Rasputin naszych czasów, "karty rozdaje"Jako jeden z reżyserów "tego sabatu" scenariusz ustala Na"barykady lud parafialny" będzie wzywał.

 • villk

  Oceniono 10 razy 10

  Wiecie co robi Kościł w polityce?

  To samo co panna w burdelu - traci cnote......

 • leticom

  Oceniono 9 razy 9

  ....podła "trójca"...pasożyty...

 • demolka666

  Oceniono 9 razy 9

  o jeju! jaka fota! trzy mordy w jednym! wielki paranoik, szatan toruński i zero :) a gdyby tak nagle zniknęli, tak całkowicie zniknęli, z polityki, z mediów... po takim cudzie chyba zostałbym katolikiem :)

 • przybysz212

  Oceniono 9 razy 9

  @ojciec.scholastyk
  Watykan do niczego nie będzie potrzebny. Wyznawcy sami ogłoszą dyr. Rydzyka Głową Autonomicznego Kościoła Rydzykowego i po sprawie. Zapanują wówczas prawdziwe wartości: "honor, miłość bliźniego, miłosierdzie, prawda etc." Nikt nie będzie kłamał i wypaczal, plugawił, kradł, hańbił, poniżał etc. Będzie jeden "czysty etnicznie" Naród jako "przedmurze", jedno wyznanie i jedna Partia. "Innowierców" wyśle się na księżyc lub na Madagaskar (ewentualnie do Rosji). Nikomu nie będziemy się kłaniać, nikt nie będzie "pluł nam w twarz". Zapanuje sprawiedliwość i równość, z tolerancją nie będziemy przesadzać. Małe podatki, praca i godziwa płaca dla wszystkich. Nie będzie nepotyzmu, łapówkarstwa, złodziei i bandytów. Ale perspektywa, co? Na co jeszcze czekamy? "Obudź się Polsko!", bo nie wiesz co tracisz...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX